RCD Mallorca Španělsko - RCD Mallorca - Zprávy

Další články

Sevilla útočí na třetí výhru v řadě, proti bude Mallorca

Fotbalisté Sevilly chtějí potvrdit dvě venkovní výhry v řadě domácím vítězstvím nad Mallorcou. Andalusané mají stále šanci skončit v první polovině tabulky a minimálně to, by mělo být jejich cílem. Oproti tomu Mallorca nemá jistou záchranu a body by se jí náramně hodily.

Odpočívající útočné zbraně Realu nahradil před odvetou Ligy mistrů Tchouaméni

Hráči Realu Madrid porazili ve 31. kole LaLigy po úsporném výkonu domácí Mallorku 1:0. Trenér Carlo Ancelotti nechal před klíčovou odvetou čtvrtfinále Ligy mistrů od úvodních minut odpočívat své největší ofenzivní hvězdy v čele s Viníciusem Júniorem a Rodrygem, což se projevilo i na skromném ofenzivním vystoupení Bílého baletu. Rozhodující branku si připsal až zkraje druhé půle tečovanou dalekonosnou dělovkou Aurélien Tchouaméni, jenž na svůj teprve třetí zásah v dresu Los Blancos čekal od konce ledna.

Zklamání z prohraného finále si Mallorca pokusí vybít proti Realu Madrid

Mallorce se zatím daří naplňovat předsezónní cíle a drží se v uctivé vzdálenosti od týmů, které aktivně bojují o záchranu. Jenže v sobotu navečer se asi moc bodů očekávat nedá, na stadion Mallorca Son Moix dorazí Real Madrid.

Athletic se nenechal odradit špatnou finálovou bilancí a zvedl nad hlavu Španělský pohár

Athletic Clubzvítězil ve finále Copa del Rey nad Mallorkou 2:1 po penaltách a po šesti prohraných finálových duelech mezi lety 1985 a 2021 oslavil 24. triumf v této soutěži. Do vedení šel přitom ve 21. minutě ostrovní klub, když Dani Rodríguez nekompromisně zakončil do šibenice. Po změně stran nejprve srovnal Oihan Sancet, avšak následně tlak Basků pominul a duel dospěl až do rozstřelu z bílého puntíku. V něm sice mohly Rumělky těžit ze semifinálové zkušenosti, jenže tentokrát byla jejich muška značně vychýlená, o čemž svědčil pokus Nemanji Radonjiće vysoko nad bránu.

Mallorca touží po druhé trofeji Copa del Rey, favoritem je ale zkušený Athletic

Estadio La Cartuja de Sevilla se už v sobotu večer stane dějištěm finálového klání Copa del Rey, jehož účastníky tentokrát nebudou žádné hvězdné výběry z Barcelony či hlavního města. O trofej si to rozdají baskický zástupce Athletic a překvapivý finalista z Mallorky.

Mallorca si před finále poháru nacvičila při remíze s Valencií poctivou defenzivu

Hráči Valencie hráli ve 30. kole LaLigy na vlastním hřišti s Mallorcou nerozodně 0:0. Bezgólový výsledek byl důsledkem minima šancí a ofenzivní snahy, kterou oba celky předváděly. Domácí tým navíc už v 17. minutě přišel kvůli svalovému zranění o Romana Jaremčuka. Netopýři tak před dvoutýdenní přestávkou ztratili kontakt s příčkami zajišťujícími postup do evropských pohárů, hosté naopak v ligové pauze odehrají finále Copa del Rey.

Netopýři se doma pokusí konečně porazit Mallorcu, ta má ale dobrou formu

Valencii přišla reprezentační pauza vhod, protože alespoň měla dostatek času zapomenout na nepovedené poslední klání. Tentokrát se vrací domů na Mestallu a bude chtít bodovat naplno. Jenže zrovna s Mallorcou nemají Los Che zrovna dobré zkušenosti.

Na hřištích soupeřů neškodná Granada odletěla z Mallorky s další porážkou

Granada ve 29. kole LaLigy padla na půdě Mallorky 0:1, čímž prohloubila své trápení na hřištích soupeřů, kde v letošním ročníku získala jen dva body. Domácí byli po většinu času aktivnějším celkem, což vyústilo v 85. minutě ve vítěznou trefu kapitána Antonia Raílla. Rumělky navíc mohl těšit i fakt, že Nazaríes porazily před vlastními fanoušky poprvé od roku 1984. Hosté udělali naopak další krok k sestupu, neboť na první nesestupovou pozici ztrácejí již 10 bodů.

Granada jezdí na Mallorcu ráda, teď se jí ale nedaří

Mallorca má velkou šanci posunout se co možná nejdál od sestupové propasti, protože v sobotu odpoledne se utká s přímým účastníkem boje o záchranu. Na Mallorcu zamíří Granada, která prožívá mimořádně špatnou sezonu.

Distancovaný Xavi byl v utkání s Mallorkou svědkem dalšího zranění i parády Yamala

Hráči Barcelony se po domácí výhře 1:0 nad Mallorkou ve 28. kole LaLigy posunuli v tabulce na druhou příčku. Disciplinárním trestem postižený Xavi měl kvůli řadě zranění problém se skládáním základní sestavy, i tak ale Blaugranas dostali už ve 24. minutě ideální možnost ke skórování. Ilkay Gündogan však nabídnutou penaltou pohrdl, předcházející faul navíc později donutil střídat Raphinhu. Favorit se tak dočkal gólu až v závěrečné třetině hry, kdy se famózním obstřelem do levé šibenice prosadil mladík Lamine Yamal.

Mallorca si po Gironě hodlá vyšlápnout i na Barcelonu

Tradiční páteční předehrávky LaLigy se tentokrát zúčastní Barcelona a Mallorca. Domácí se na Estadi Olimpic Lluis Companys představí takto brzo proto, že v příštím týdnu sehrají odvetné utkání s Neapolí. A budou chtít vytvořit tlak na první dva týmy tabulky, zatímco hosté by se rádi odpíchli trochu dál od sestupové propasti.

Girona klopýtnutí Realu znovu nepotrestala, Mallorca pokračuje v laufu

Mallorka porazila ve 27. kole LaLigy na vlastním hřišti Gironu 1:0, a po postupu do finále Copa del Rey tak slaví další cenný skalp favorita. Nejenže domácí udrželi na uzdě nejproduktivnější útok ligy, ale ve 33. minutě dokázali také skórovat. Byl u toho José Copete, který se nejlépe zorientoval ve zmatku v pokutovém území a zaznamenal svůj první gól v ročníku. Katalánci tedy nevyužili další zaváhání prvního Realu a titulové šance se jim zase o něco vzdálily.

Girona chce vrátit Mallorce vyřazení z poháru

Někdejší lídr soutěže, Girona, se po dvou kolech vrátila na vítěznou vlnu a dál bojuje o příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Formu z minulého utkání chce nyní potvrdit na půdě Mallorcy, která se po páteční výhře Celty propadla až na sedmnácté a tedy poslední nesestupové místo. Svěřenci kouče Aguirreho se navíc musí oprostit od myšlenek na velký úspěch, který se jim v týdnu podařilo vybojovat a soustředit se na záchranářské souboje.

Přetahovanou o první finálové místo vyhrála Mallorca. Baskům zlomily vaz penalty

Mallorka ovládla semifinálovou odvetu Copa del Rey s Realem Sociedad, který porazila na jeho půdě 2:1 po penaltách. Postup do jejího historicky čtvrtého finále ve Španělském poháru se nerodil snadno, jelikož se ve druhém poločase zvládly prosadit oba celky a vyrovnaná bitva postupně došla až do penaltového rozstřelu. V něm měl hned v první sérii v negativním slova smyslu rozhodující slovo nešťastník Oyarzabal. Dalším smolařem Basků byl Brais Méndez, jenž už v prvním dějství zahodil pokutový kop. Rumělky tak budou mít možnost zabojovat o tuto trofej poprvé od roku 2003, ve kterém nakonec slavily i celkové vítězství.