Baumit Jablonec   -   Sparta Praha

2 : 3 (2:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.50 - 3.40 - 1.98

Baumit Jablonec - Sparta Praha 2:3

Fotbalisté Sparty zakončili úspěšnou podzimní ligovou sezonu výhrou 3:2 v Jablonci. Letenští v 16. kole rychle vedli po trefě exjabloneckého Lafaty, domácím pak otočili skóre díky Kubistovi s Vaňkem, jenže po změně stran předvedli obrat zase Pražané. Vítěznou trefu obstaral po minutě na trávníku střídající Matějovský. Sparta udržela neporazitelnost v této ligové sezoně a navýšila náskok v čele tabulky na Plzeň na osm bodů. Západočeši se ale mohou zpět přiblížit na pět bodů, když v neděli zvítězí nad Příbramí.

V Jablonci napadlo pět centimetrů sněhu, navzdory zimnímu počasí se ale hrál na severu Čech pohledný fotbal. Sparta povzbuzena sérii bez prohry vstoupila do šlágru kola sebevědomě a z dobrého úvodu rychle vytěžila gól.

Lafatovi trvalo jen necelé čtyři minuty, než se v prvním utkání na jablonecké půdě po lednovém odchodu ze severu Čech na Letnou dočkal branky. Sparťanský kapitán doklepl do odkryté branky akci Dočkala s Hušbauerem a ukončil čekání na ligový gól, které trvalo tři zápasy.

Jablonec ale inkasovaná branka nesrazila a rychle srovnal stav. Piták po čtvrthodině přiťukl Kubistovi a ten se ve dvanáctém zápase radoval z premiérového ligového gólu.

Severočechy vyrovnání povzbudilo a v 25. minutě otočili skóre. Vaněk obral o míč chybujícího Kadeřábka, před Vaclíkem zachoval chladnou hlavu a obloučkem poslal Baumit do vedení. Jablonec pak čekal na brejky a po jednom z nich mohl ještě do pauzy zvýšit náskok, jenže Vaněk tentokrát proti Vaclíkovi neuspěl.

Spartě po půli hrozilo, že by mohla v lize po sedmnácti zápasech poprvé prohrát. Kouč Lavička už v 57. minutě posílal útok o Bednáře a jeho svěřenci možnost porážky záhy odvrátili. Dočkal při brejku přihrál Krejčímu a ten z podobné pozice jako předtím domácí Kubista srovnal.

Severočeši si mohli vzít ztracený náskok zpět. Po Čížkově tečovaném přímém kopu zachránila Spartu tyč. Pak se blýskl Vaclík, když vyrazil Novákovu ránu. Sparťanský gólman svůj tým držel, v 71. minutě na něm ztroskotal i Loučka, jeden z jabloneckých hráčů s letenskou minulostí.

Domácí pak zahozené šance přišly hodně draho. Střídající Matějovský byl hřišti jen pár chvil, když v 78. minutě jeho pokus o centr překvapivě zapadl za Valeše do sítě.

Srovnat ještě mohl Hubník, ale z úhlu trefil břevno. Závěrečný tlak domácích pak otupilo vyloučení Beneše.
#
Tip oba gol.Chtěli jsme s dědkem na zápas jet,ale pro jeho začátek ve 20:15 navíc v tomto měsíci jsme to vzdali.Hrát v tomto čase je dobré tak od května do září.Jenže v těchto měsících se buď nehraje,nebo se hraje naopak v 15:00,když je největší teplo.Navíc je posunutý čas,takže je vlastně 14:00.Asi se tím nejspíše něco sleduje.
boryland
29.11.2013 15:04
#
2:1.....
30.11.2013 21:26
#
Tak buď Mareček dává Lavičkovi polovinu výplaty a nebo mu píchá mámu.. protože jinak nechápu proč toho tragéda staví..
30.11.2013 22:06
#
Vy posraní sparťanský svině, jenom umíte podplácet rozhodčí a výkonností nemáte ani na krajský přebor.....jste jenom buzny a mě je z vás na zvracený
30.11.2013 22:09
#
Taky si to myslim jak sralta každej zápas prohrává a pokaždý vyhraje už asi 3 roky v kuse...pokaždý daj goly v poslední 20 minutovce jsou tu buzny podvodnický
PaulinhoTheGunner
30.11.2013 22:17
#
Tak nevím, jestli jim vyloženě pomohl rozhodčí..., měli i haluz, nepovedený centr Matějovského skončí v síti, ale parádní střela Hubníka na břevně...
30.11.2013 22:40
#
tomass
30.11.2013 23:30
#
muzes mi rict, co presne rozhodci v tomhle zapase piskl spatne ?
#
"Sralta", píšou jen úplný chudáci, který mají potřebu se zviditelňovat.....já až budu chtít nadávat, jako třeba ty ve svý chabosti a úzkoprsosti, třeba Slavii nebo komukoliv jinýmu ze dna tabulky, tak se rozhodně nesnížim k těmhle trapným pseudonázvům....je to vrchol buranství a píšou to jenom naprostý mindráčci. Pryč s takovou chátrou
#
čím je lepší ty debile???? bez pomocí rozhodčího by jablonec sraltu rozmetal....tak raději nic nepiš neboť si uděláš ostudu
01.12.2013 18:43
#
minimalne ma vyssi iq nez ty...
30.11.2013 22:54
#
nevím čím by ji rozmetal - co to meleš??? rozhodčí neodpískal nic čím by jablonec poškodil ty mudlo... sparta je prostě lepší a dovede proměnit co si vypracuje...
30.11.2013 23:05
#
tak to si viděl jinej zápas já vyděl rozhodčího, který byl podpacenej sraltou.....byli fauly, které viděl jenom rozhodčí (ve prospěch sralty) zase neodpískaná penalta proti sraltě (proti sraltě se nebude pískat penalta to by byl zločin) opravdu jste trapný
30.11.2013 23:11
#
Nevím kde si ty chytráku vyděl nějakou neodpískanou penaltu
30.11.2013 23:18
#
pane bože fanoušek mancity a umí psát???? kdo tě to proboha naučil????
tomass
30.11.2013 23:39
#
Spis me zarazi, ze umis psat ty, tvoje blici prispevky maji opravdu uroven a ve slove "vydel" jak mas o kousek vys je mekke i, kdyz uz ses u toho pravopisu. To ze neda Loucka gola, kdyz jde sam na Vaclika, za to urcite muzou rozhodci. Dneska proste nevyhral lepsi tym, ale stastnejsi, Matejsovsky stesti mel, Hubnik s tim brevnem na konci ne. Ale tobe to stejne asi nema cenu vysvetlovat, muzou za to rozhodci tecka.
01.12.2013 00:18
#
nerozuměl jsem ti ani slovo tomassi, háčky a čárky ti nic neříkají co??? Dyslexie je normální a debilostí trpíš ty
tomass
01.12.2013 00:20
#
Dobrá tedy, budu psát s diakritikou, koukám, že se s tebou nemá cenu hádat, nemáš jedinej pádnej argument a jen každýho urážíš.
tomass
01.12.2013 00:21
#
A ten text bez háčků a čárek, by měl člověk s nadprůměrnou inteligencí, jako máš ty určitě bez problémů přečíst, tak nevím, v čem je problém.
Lukca
30.11.2013 23:23
#
Přesně, když se připískne Plzni, hned zasraná Plzeň ale když je to Sraltě, tak v pohodě
13:47 Baník Ostrava bude postrádat De Azeveda
Prvoligové Ostravě bude zhruba měsíc chybět brazilský záložník Dyjan Carlos de Azevedo. Osmadvacetiletého fotbalistu nepustí do hry natržený vaz v kotníku. (ČTK)
22.09. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Mladá Boleslav - Ostrava 2:0 (6. Tatajev, 49. Hubínek), Sparta - Slavia 0:3 (19. Souček z penalty, 55. vlastní Sáček, 90. Masopust).
21.09. Hloušek má zlomený nos
Bolestivé zranění si z v Českých Budějovicích odnesl plzeňský obránce Adam Hloušek. Domácí útočník Ivan Schranz ho v 70. minutě trefil kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu nosu. Hloušek, který v 64. minutě vystřídal Jana Kovaříka, tak na trávníku příliš dlouho nepobyl. V 74. minutě jej musel vystřídal Ondřej Mihálik. Schranz za svůj faul dostal žlutou kartu. (ČTK)
21.09. Karviná vyhrála v Příbrami poprvé v historii
Vůbec první vítězství na půdě Příbrami vybojovali v sobotu fotbalisté Karviné. Na půdě středočeského soupeře vyhráli 2:0 a natáhli svou sérii bez porážky. Karviná nenašla v lize přemožitele už 4 zápasy. "Jsem dnes absolutně spokojený. Zápas jsme zvládli, přestože máme osm hráčů na marodce, ale byla cítit soudržnost, nadšení a bez vůle se takové zápasy nedají vyhrávat. Za výhrou jsme šli cílevědomě, tyhle tři body jsou pro nás živá voda," řekl trenér Karviné František Straka. (ČTK)
21.09. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Opava - Liberec 1:1 (59. Dedič - 53. Musa), Příbram - Karviná 0:2 (23. Smrž, 66. Ndefe), Slovácko - Teplice 1:1 (45. O. Šašinka - 22. J. Mareš), České Budějovice - Plzeň 0:3 (18. Krmenčík, 32. Procházka, 90.+3 Chorý).
20.09. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešního utkání české ligy: Bohemians 1905 - Zlín 2:2 (23. a 49. Havel - 5. Wágner, 45.+1 Mašek).
19.09. Sivok a Hejda vynechají vzájemný zápas
Disciplinární komise udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech. (ČTK)
19.09. Teplice zaplatí pokutu za pyrotechniku
Teplický klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu. (ČTK)
18.09. FORTUNA:LIGA - výsledek
Výsledek dnešní dohrávky české ligy: Teplice - Mladá Boleslav 2:0 (4. a 37. J. Mareš).
17.09. Policie ví, kdo na Letné napadl pořadatele
Pražská policie po pátečním zveřejnění fotografií zná totožnost tří mužů, kteří jsou podezřelí z výtržností při srpnovém utkání Sparty Praha s Baníkem Ostrava na Letné. Nyní s nimi bude probíhat trestní řízení, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Z kamerových záznamů vyplývá, že muži napadli údery a kopy pořadatele. Za trestný čin výtržnictví jim hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. (ČTK)