24.03.2012 15:50 CET
1 : 1
(1:0)

Slavia Praha - Sparta Praha 1:1

Sobotní derby pražských "S" nakonec vítěze nenašlo. Své fanoušky ale rozhodně více potěšila Slavia, která předvedla bojovný výkon a ke konci měla i blíže k vítězství. Sparta naopak nemohla udělat radost žádnému příznivci svou hrou ani bodovým ziskem.

Slávisté vstoupili do utkání ofenzivněji naladěni a po dvou minutách se už chytali za hlavu, když Böhm rozezněl břevno, k jeho útěše z milimetrového ofsajdu. Výraznější část Edenu zahřměla ve 14. minutě, když z přímého kopu centroval Nitrianský, Jarošík s Holkem nedoskočili a Latka přesnou hlavičkou zavzpomínal na říjnové derby 2005.

Sparta samozřejmě musela začít hrát a sklizně ovoce se mohla dočkat už devět minut poté. Skoro identickou situaci rozehrál Matějovský, který našel před malým vápnem Jarošíka, jehož střelu bravurním zákrokem zastavil Berkovec. Přestože síla ataků hostů rostla, mohl ve 36. minutě po autu do vápna zvýšit náskok znovu Latka. Ten hlavičkou zády k brance překvapil Vaclíka, který stihl vytěsnit míč zpod břevna na roh.

K obrovské příležitosti srovnat krok se Sparta dostala tři minuty před koncem první půle, když Matějovský našel ulici do vápna ke Krejčímu, který zpětnou přihrávkou poslal nabídku Hušbauerovi. Jeho tečovanou střelu využil Berkovec k projevení své kvality. Hlavně díky němu tak mohli domácí odcházet za těsného vedení.

Osm minut po změně stran přišla další nebezpečná standardní situace, tentokrát po rohu hlavičkoval ve vzduchu osamocený Kweuke, pravou tyč však minul. Nemastná neslaná snaha o odpověď na Latkův zásah mohla dostat chuti v 65. minutě, kdy z dálky napřáhl Hušbauer a prudkou ránu musel pozorný brankář vyrazit.

Otěží se tak opět musela ujmout známá dvojka talentů. Krejčí se na vápně uvolnil přes Dostála a parádní technický pokus opřel do břevna. Balón pak dopadl k Přikrylovi, který pravičkou k bližší tyči rozvlnil slávistickou síť.

V 83. minutě se opět ozval Nitrianský, který centrem z rohového kopu našel Blažka, jehož hlavička odskočila jen pár decimetrů vedle vzdálenější tyče bezmocně přihlížejícího Vaclíka. Budějovický odchovanec se na sklonku předposlední minuty řádné hrací doby sám zaskvěl nebezpečnou ranou, když z nevýhodné pozice přímého kopu překvapil brankáře a jen těsně minul spojnici. Hráči se tak rozešli smírně.

Autor: Josef Gvoždiak