12.05.2012 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

FK Teplice - Baník Ostrava 1:1

Baník také dnes dokázal potvrdit výbornou formu z posledních týdnů a na půdě Teplic si dokráčel pro cennou remízu 1:1.

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání velmi aktivně. Už od samotného úvodu drželi častěji míč na svých kopačkách a dobývali pokutové území Baníku, přesto pro brankáře Pietrzkiewicze příliš velké nebezpečí nepředstavovali. Dá se říct, že první výraznější příležitost přišla až v závěrečných minutách prvního poločasu, kdy napřáhl z dálky Martin Jindráček a polského gólmana ve službách ostravského celku zaměstnal hodně nepříjemnou střelou.

Vstup do druhého poločasu ovšem vyšel Teplicím opravdu na jedničku. Už po třech minutách dostal uvnitř pokutového území dostatek prostoru Štěpán Vachoušek a s přehledem zakončil. Vedení domácím ale příliš dlouho nevydrželo. Po ruce Ježdíka totiž proměnil nařízenou penaltu Davor Kukec a znovu srovnal krok.

Baník mohl zhruba po hodině dokonce stav utkání zcela otočit, jenže Dominik Kraut nejprve prováhal vhodný okamžik k zakončení, následně pak pálil těsně vedle tyčky. Závěrečná třetina zápasu se už spíše jen dohrávala, přesto byly Teplice blízko třem bodům. V poslední minutě se málem ocitl ve stoprocentní šanci Jindráček, který jen těsně nedosáhl na výbornou přihrávku Stožického.

Autor: Tomáš Honajzer / onlajny.cz