Další články

Finále MS žen překonalo rekord

Vyvrcholení světového šampionátu fotbalistek trhalo rekordy na sociální síti Twitter. V četnosti odeslaných zpráv překonal nedělní duel mezi Japonskem a Spojenými státy i takové události, jako byla britská královská svatba nebo zabití Usámy bin Ládina americkým komandem.

Japonky věří, že triumf na MS povzbudí poničenou vlast

Fotbalistky Japonska věří, že jejich nedělní triumf ve finále mistrovství světa povzbudí zemi v boji s následky březnového zemětřesení. Inspirující vítězství vůle, při němž ve Frankfurtu dokázaly dvakrát srovnat nepříznivý stav proti favorizovaným Spojeným státům americkým a nakonec vyhrát na penalty, chtěly věnovat všem, kteří jejich zemi po přírodní katastrofě podporovali.

Ženskými šampiónkami se staly po penaltovém rozstřelu Japonky!

Finále ženského mistrovství světa ovládly senzačně fotbalistky Japonska. Ty byly sice po většinu zápasu pod tlakem, na vstřelený gól Američanek ale vždy dokázaly zareagovat a v závěrečném penaltovém rozstřelu rozhodly o svém vítězství 3:2.

Bronzové medaile nakonec získaly Švédky

Přestože fotbalistky Švédska dohrávaly posledních dvacet minut utkání bez vyloučené Josefine Oqvistové, přesto se jim nakonec v závěrečných minutách podařilo vstřelit vzdorujícím Francouzkám druhou branku a po vyrovnaném duelu nakonec odjíždí z Německa s bronzovými medailemi.

Mistrovství světa žen - semifinále

Na německém ženském šampionátu ve fotbale již známe obsazení finále, o zlato si v neděli zahrají týmy USA a Japonska. O bronz budou o den dříve bojovat poražené celky z Francie, respektive Švédska.

14.07.2011 Aktuality 16 komentářů
Zaujalo nás

Mistrovství světa žen - druhý čtvrtfinálový den

V Německu se v neděli hrály další dva čtvrtfinálové zápasy, po domácím výběru jsou ze hry i další obrovské favoritky - Brazilky. Ty sice ještě ve 119. minutě vedly v prodloužení nad silným týmem USA, nakonec však po penaltách padly. Druhé utkání skončilo podle předpokladů, Švédky v klidu zdolaly Australanky.

11.07.2011 Aktuality 17 komentářů
Zaujalo nás

Mistrovství světa žen - první čtvrtfinálový den

Německo truchlí. Obrovské naděje, které byly vkládány do domácích fotbalistek, zmařily japonské samurajky, které zvládly prodloužení a rozesmutnily celou pořadatelskou zemi. Tak trochu stranou pozornosti tak zůstává skvělý obrat Francie v lamanšském souboji s Anglií.

10.07.2011 Aktuality 34 komentářů
Zaujalo nás

Mistrovství světa žen - desátý den

Na německém ženském šampionátu ve fotbale je dobojováno, tedy co se základních skupin týče. Známe už tedy kompletní osmičku čtvrtfinalistů, k již o den dříve čtveřici se přidaly týmy Švédska, USA, Brazílie a Austrálie. Jasno je už také o složení čtvrtfinálových dvojic.

07.07.2011 Aktuality 25 komentářů
Zaujalo nás

Mistrovství světa žen - devátý den

V Německu se hrál předposlední den základních skupin, dozvěděli jsme se tak jména čtyř postupujících. V krásném zápase porazily domácí Němky Francouzsky a dál jdou oba výběry, ze skupin B postupují Angličanky a Japonky.

07.07.2011 Aktuality 36 komentářů
Zaujalo nás

Mistrovství světa žen - osmý den

Dvě třetiny ze základních skupin ženského šampionátu v Německu jsou za námi, v nedělním odpoledni byla odehrána další dvě utkání. Australanky nejprve těsně přehrály nepříjemného soupeře z Guiney, obhájkyně stříbra z Brazílie pak rozdrtily Norsko. Fenomenální Marta vstřelila dva góly.

04.07.2011 Aktuality 4 komentáře
Zaujalo nás

Kuriózní penalta nebyla

Fotbalistkám Austrálie byl v dnešním utkání na mistrovství světa v Německu upřen kuriózní, zároveň však možná nejjednoznačnější pokutový kop, jaký si lze představit. Navzdory tomu, že se ho Australanky nedočkaly, porazily v utkání skupiny D Rovníkovou Guineu 3:2 a udržely si šanci na postup do čtvrtfinále.

Mistrovství světa žen - sedmý den

Na MS žen v Německu byly včera odehrány další dva duely, překvapení jsme se nedočkali ani v sedmém dni. V něm nejprve Švédky jediným gólem udolaly KLDR, ve večerním utkání pak Američanky, velké favoritky turnaje a obhájkyně bronzových medailí z před čtyř let, rozdrtily Kolumbii.

03.07.2011 Aktuality 10 komentářů
Zaujalo nás

Mistrovství světa žen - šestý den

Na německém šampionátu žen byly odehrány další dva zápasy, na programu byly zajímavé mače skupiny B. I tentokrát proběhlo vše podle předpokladů, Japonky rozstřílely čtyřmi góly Mexiko, Anglie si těsně dokázala poradit s Novým Zélandem. Tři branky zaznamenala Homare Sawaová z Japonska.

02.07.2011 Aktuality 4 komentáře
Zaujalo nás

Mistrovství světa žen - pátý den

Skupina A zná po svých dvou třetinách již oba postupující týmy, podle očekávání do čtvrtfinále postupuje domácí Německo a Francie. Němky sice ani napodruhé herně nezářily, přesto ale dokázaly zdolat Nigérii. Zvítězila i Francie, která si pohrála s Kanadou 4:0.