předkola - 3. předkolo - mistrovská část - 1. zápasy
09.08.2023 20:30 CET
1 : 2
(1:2)

Slovan doma s Haifou ťahal za kratší koniec

ŠK Slovan Bratislava sa v treťom predkole Ligy majstrov nepostaral o prekvapenie a favorizovanému izraelskému tímu Maccabi Haifa podľahol na Tehelnom poli 1:2 (1:2).

Favorizovaní hostia otvorili skóre už v piatej minúte duelu, a to hneď po svojej prvej šanci. Centrovanú loptu do pokutového územia z ľavej strany priťukol späť pred bránu jeden z hráčov hostí a nestrážený Pierrot zblízka prekonal Borjana - 0:1.

V dvanástej minúte sa začínalo odznovu. Za belasých zahral rohový kop Lovat a kapitán Slovana Kucka rozvlnil sieť pri vzdialenejšej žrdi - 1:1. Slováci sa však znovu dlho netešili. Už v 15. minúte loptu pred 16- kou prebral Dia Saba. Posunul si ju do protipohybu hráča, ktorý k nemu dobiehal a veľmi dobrou strelou to Borjanovi zavesil - 1:2.

V 25. minúte Lovat vypichol loptu a vyslal projektil, ktorý Nitzan vyrazil. Následne zakončoval Zuberu, ale aj toho Nitzan vychytal. V 38. minúte zachránil domácich Borjan. Haziza vyslal dobrú strelu, čím vyvolal ešte lepší zákrok domáceho brankára. V 40. minúte mohol vedenie Haify navýšiť Pierrot, ale Borjan chytil. V 41. minúte hlavný arbiter odpískal pokutová kop pre Maccabi. Keďže však Pierrot predtým zahral rukou, VAR jeho rozhodnutie zrušil. Prvý polčas sa nadstavoval šesť minút.

V 58. minúte Izraelčania predviedli dobrú akciu. Khalaili obdržal prihrávku na krídlo. Úspešne si zasekol Lovata a bombou takmer prekonal Borjana. Domáci brankár predviedol vydarený zákrok a projektil vyrazil na rohový kop. V 68. minúte Kashia chyboval a Pierrot sa dostal do veľkej šance. Svoj tím ako už neraz podržal Borjan.

V 82. minúte sa Din David rútil sám na brankára belasých, ale prestrelil bránu. V 83. minúte si loptu posunul Kankava a trafil brvno. V 85. minúte mohli domáci ešte raz vyrovnať. Tolič sa ocitol pred Nitzanom, a ten ho vychytal. Viac sa už nestalo, a tak v úvodnom dueli tretieho predkola Champions League Slovan Bratislava podľahol Maccabi Haifa 1:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu