15.08.2023 19:00 CET
3 : 1
(2:0)

Slovan opúšťa Ligu majstrov po dvoch prehrách s izraelským Maccabi

V odvetnom dueli tretieho predkola Ligy majstrov sa ŠK Slovan Bratislava nepostaral o prekvapenie a na pôde izraelského Maccabi Haifa prehral 1:3 (0:2).

Vo štvrtej minúte centroval Lovat a na päťke hlavičkoval osamotený Zuberu. Lopta sa odrazila od zeme do rúk Nitzana, ktorý stál na bránkovej čiare. Vo ôsmej minúte znovu po Lovatovom centri zakončil hlavou Čavrič, no Nitzan bol včas pri ľavej žrdi a loptu vyrazil pred seba. Po lopte išiel Strelec a spätnou prihrávkou našiel Čavriča, ktorému lopta nesadla.

V 22. minúte Jaberovu strelu vyrazil Borjan. Pred bránou bol Pierrot, ktorému dorážka nevyšla podľa predstáv. V 29. minúte Chery oblúčikom prehodil loptu na päťku Pierrotovi. Ten hlavičkoval cez Pauscheka a rozvlnil sieť za Borjanom - 1:0.

V 41. minúte mal veľkú šancu opäť kapitán Haify Chery. Ľahko sa obtočil okolo Bajriča, a Borjan zabránil čistému gólu. V nadstavenom čase prvého polčasu Maccabi predviedlo ďalšiu rýchlu akciu na pár prihrávok. Na jej konci bol Sabia, ktorý sa presadil cez brániaceho hráča a na jeho pokus bol krátky aj Borjan - 2:0.

V 66. minúte mohol znížiť Pauschek. Vychytal ho Nitzan. V 67. minúte kúsok spoza vápna vypálil Lovat a natiahol izraelského gólmana. V 69. minúte Marcelli zobral loptu Cherymu a prihral Abubakarimu, ktorý krížnou strelou minul pravú žrď. V 80. minúte sa s loptou otočil David a poslal to vedľa brány belasých.

V 85. minúte si Tolič narazil s Marcellim a vymietol pravý horný roh brány - 2:1. V tretej nadstavenej minúte sa po kolmej prihrávke uvoľnil David a z otočky zaznamenal tretí gól svojho tímu. Prihrával mu kapitán Chery, úspešný strelec sa na hranici vápna zbavil Kašiu a poslal to po zemi k pravej žrdi - 3:1.

Po siedmich nadstavených minútach zápas skončil. Slovan Bratislava po domácej prehre na Tehelnom poli 1:2 prehral aj v Haife pomerom 1:3 a nasleduje preňho baráž Európskej ligy proti cyperskému mužstvu Aris Limassol.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu