2 : 2
(1:0)

Marcus Thuram (© AFP)

Gladbach měl vítězství nad Realem na dosah, v závěru ale selhal

Zcela nečekaný vývoj má skupina B. Nejúspěšnější tým v historii Ligy mistrů Real Madrid je po dvou odehraných kolech na posledním místě s jedním bodem. Po úvodní senzační porážce se Šachtarem málem nestačil ani na Mönchengladbach, který vyjma závěru předvedl skvěle takticky zvládnuté utkání.

Góly Marcuse Thurama dostaly Real do prekérní situace, ale ten se nevzdal a v závěrečných minutách dokázal vyrovnat na konečných 2:2. Bod Realu zachránil ve třetí minutě nastavení Casemiro. Hříbata mohou být nakonec z výsledku zklamaná, přeci jenom ještě v 86. minutě vedla o dva góly. I tak je aktuální pozice Realu nezáviděníhodná. Pouhý jeden bod na kontě a před sebou dva duely s Interem Milán.

Real Madrid o víkendu zvítězil v El Clásicu na půdě největšího rivala Barcelony a pro výhru si jel i do Mönchengladbachu. Po porážce se Šachtarem to potřeboval jako sůl. Že není radno Hříbata podceňovat zjistil i Inter Milán, jenž v prvním kole zachraňoval remízu 2:2 na poslední chvíli. Mönchengladbach se o víkendu také naladil vítěznou přestřelkou v Mohuči.

Zinédine Zidane udělal oproti zápasu s Barcelonou jen jednu změnu na pozici obránce a zraněného Nacha nahradil Lucas Vázquez. Domácí kouč Marco Rose byl v tomto směru kreativnější a do sestavy oproti víkendu sáhl rovnou pětkrát.

Německý celek vyrukoval na španělského šampiona s jasnou taktikou, týmově bránit a vyčkávat na vhodný okamžik ke vstřelení gólu. Real měl optickou převahu, ale do žádné větší šance se dlouho nedostával. Karim Benzema v 16. minutě střílel z otočky nepřesně a jeho týmový kolega Toni Kroos pro změnu trefil střed branky a tedy pozorného Sommera. A po půlhodině hry se přesně naskytla ona vyčkávaná příležitost Mönchengladbachu. Počátkem všeho byl špatně odvrácený balón, narážečka domácích a neomylné zakončení Marcuse Thurama. Příznivcům Bílého baletu nebylo do smíchu, ale do konce poločasu a celého utkání zbývalo ještě hodně času.

Vyrovnat se Realu nepodařilo ve 38. minutě, kdy z malého vápna neprostřelil Sommera Asensio. Křídelník Realu byl sice v úhlu, ale pořád to byla ideální možnost poslat balón ke vzdálenější tyči. Hosté v závěrečných minutách prvního poločasu stupňovali tlak, ovšem gólu se nedočkali.

Real po poločase ještě zvýšil obrátky a výsledkem byla rána Asensia, jenž s přispěním teče Gintera orazítkovala břevno. Hříbata byla na nápor Madridu připravena, znovu si počkala na příležitost a v 58. minutě podruhé v zápase udeřila. Lainer odcentroval do vápna, kde z první zakončil Pléa, jeho střelu Courtois vyrazil, ale Marcus Thuram okamžitou dorážkou rozvlnil síť. Na první pohled se zdálo, že se jedná o jasný ofsajd, nicméně nebylo tomu tak, vzadu u rohového praporku se trestuhodně zapomněl obránce Mendy a Thuram v žádném ofsajdu nebyl. Mönchengladbach tak vedl nad Real Madrid 2:0 a příznivcům španělského giganta rozhodně nebylo do smíchu.

A to ani Zidanovi, zvláště když za chvíli střílel těsně vedle Lars Stindl. Hosté už jednu stíhací jízdu předvedli, doma s Doněckem sice vyrovnat nedokázali, ale přesvědčili se, že dvoubrankové manko není nemožné stáhnout. Real se mohl vrátit do zápasu po přihrávce Benzemy, ale uzdravený Hazard z malého vápna selhal. Na trávníku byl už i Luka Modrić nebo později Rodrygo, oba měli ještě zvýšit očekávaný tlak.

Real ve svém snažení nepolevoval a čtyři minuty před koncem bylo skutečně zaděláno na drama. Valverdeho centr vrátil hlavou Casemiro do nebezpečného prostoru a Karim Benzema notně znervóznil domácí příznivce u televizních obrazovek. Sudí Grinfeld ještě nastavil čtyři minuty, pro Hříbata nesmírně dlouhé minuty a ty se staly osudnými. Modrić nacentroval na zadní tyč, tam Ramos sklepl před branku Casemirovi a vyrovnání bylo na světě. Německý celek byl blízko senzační výhře, ale nakonec se musí spokojit "jen" s bodem.

0:2

Moc nechapu co to melo byt par dni zpatky s tema zpravama, ze Hazard bude jeste mesic mimo. Na Gladbach je v nominaci.

1:0

Dá se někde vsadit na penaltu pro Real nebo to už radši sázkovky ani nevypisují?

eder

Měl by být ovšem rozdílný kurz pro penaltu bez VAR a s VAR.

Al Capone

Ukaz mi jednu penaltu kterou mel Real diky VAR a podle pravidel nemela byt.

dextroza_m

Na druhou stranu kdy VAR rozhodl něco v neprospěch Realu?

Namatkou v LM odveta s Ajaxem, PSG venku...

dextroza_m

Jinak - né tedy z ověřených (alespoň mnou) médií v sobotním EC říkal do sluchátek pomezní, že první fauloval Ramos Lengleta, ale na to nějak hlavní rozhodčí nereagoval.

Tomik111

Však rozhodl VAR. To, že to pomezní viděl nějak neznamená, že VAR rozhodl špatně. Hlavně když tu penaltu mají problém uznat jen nejzaujatější fanoušci Barcy.

Hlavni na to nereagoval, sel se na tu situaci podivat sam na videu. Ramosuv faul nevidel, Lengletuv jo. Kde je problem?

Ja tenhle argument s carovym vubec nechapu. Vy tady vlastne brecite nad tim, ze hlavni na toho carovyho nedal a sel se radsi sam podivat na video. Wtf?

Rattlesnake

jenomže na tom videu mu ukázali až následné držení lengleta ramose, předchozí držení dresu lengleta ramosem neukázali.

Al Capone

Ti dva nade mnou uz ti odpovedeli za me.

El clasico

bobis21

Gladbach teď měl penaltu ve 4 zápasech po sobě...

0:1

Tohle bude těžší zápas než v sobotu, ale snad 1:2.

DonAndres

3:1

bílé zlo naváže na své standardní výkony

patas92

5:0

pantondavo

Tyvole kurz jak v clasicu, tam někdo slušně fetuje.

Ale prak bych Borussii win 3:2

Real je Zlo pro fotbal, ale bohužel je to historicky nejúspěšnější tym v pohárech a vůbec a tak je “nedotknutelny”

REPLIKATOR

Raul=Real

OT: Sevilla může znovu počítat se službami Julese Koundého. Francouzský obránce se vyléčil z nákazy koronavirem a může být připravený zasáhnout do čtvrtečního utkání Evropské ligy se Stade Rennes. (lequipe.fr) Niekto si tu aj cita po sebe to co uverejnuje? Respektive pred tym nez to uverejni

2miguel1

Bartomeu rezignoval!!!!! Otvarajte šampanske!!!!

20fredy20

Zaviedli VAR tak Real vypadnul 2x 8 finale a teraz hadam ani z tejto najlahsej skupiny nepostupi

misinho7

Fredy a jeho Var teoria je spat ja som uz strateny tak nepomaha nam ci ako?

CHONG

Roztrhni si kušnu hákem.

Se musíte sjednotit, jedni tvrdíte, že bez VARU je Reál v koncích a druzí VAR nazýváte VideoAsistentRealu a tvrdíte, že Realu neustále pomáhá.

20fredy20

Pomaha aj VAR ale nedokaze urobit taku cistu pracu ako pan Kassai alebo podobni.

CHONG

Utrhni si koule a hoď je do zdi, stejně ti jsou k ničemu.

Hloupost, VAR právě nabízí téměř nekonečné možnosti.

vacin

A teď mluvíš o tom, že Vidal měl být vyločenej mnohem dřív nebo o gólu Bayernu, kterej neměl platit kvůli ofsajdu?

vladino10

Kassai hlavne mal vylúčiť vidala už dávno predtým, ako si na červenú zarobil Casemiro, ktorý bol za ním v Tom zápase vždy o.jeden žltý faul pozadu.

misinho7

Greny

Záleží zda je to v Evropě nebo ve Španělské lize

Btw, stojí to za to přepnout z City sem, nebo je to také na prd fotbal.

Greny

Dnešní zápasy jsou tak zábavné že přepínám mezi City a Realem a nuda no...

Zkusím teď Real Guardiolovci nebaví.

Greny

Taky dám Real ještě jsem přemýšlel o Liverpoolu ... Zranil se jim asi Fabinho

Liverpool ne, ten hraje proti týmu, který teď dlouho nepotřebuju vidět.

roman1978

Ajax Atalanta zatím ok

Ten Real taky ujde

vladino10

Hej..lebo klasického rozhodcu podľa tvojej teórie podplatiť vedeli, ale var rozhodcu nie však? sa zmier s tým, že proste vyhrali pár x po sebe LM a možno ich v pár zápasoch rozhodca potlačil, ale to na víťazstvo v LM nestačí.

Rich

Gladbach. Real...

AjaxFans

vacin

Dokud nezavedou pravidlo, že za každých 50 zadrbaných útoků v těsné blízkosti vápna bude gól, tak to můžeme zabalit...

snuff24

Tak snad to ti haluzáci z Gladbachu uhrajou i proti realu

JozkokozleJ

Kebyze to bol nejaky valec versus beton dnes proti Reau alebo minule proti Interu, tak ok...Takto to ale vyzera ako plac.

snuff24

minule proti Interu to byl dost beton právě

JozkokozleJ

Ale rozhodne ziaden valec zo strany Interu.

Anacron

Těžko hrát když náš nejlepší útočník je stoper...

20fredy20

Sachtar, Cadiz, Gladbach za 2 tyzdne kto bude dalsi?

Gazdo

no Barcelona nie

vamos

sensei25

A v el clasicu hrali take iste hovno ako dnes.Uz cakam len penaltu a bude to typicky real.

misinho7

Bez utoku sa hrat neda. Proste tak to nejde. O rok uz musia nakupit ci chcu abo ne..

To uz se rika 3 roky, ze musi nekoho koupit

Artii96

Jak dlouho Hazard nehral?

Raul=Real

Viacmenej od kedy prestúpil do Realu

gonzalesl_is_back

Myslím, že tu většina lidí plete hrušky a jabka. Není to jen o našem bezzubém útoku, co nás trápí už dlouhou dobu. Stačí se podívat, jak skvěle hraje MGB s tím co má. Celý zápas presink a obrana v 11 lidech. Vincek a Benzema celý zápas na ručník. Toho druhého jsem snad neviděl u míče.

roman1978

No, není to zbytečný hazard?

Není, za 5 minut byl nebezpečnější, než Vinicius za 2 zápasy.

Jackmaker1989

1. bez útoku sa nedá hrať (bez kridiel hlavne), 2. je už fakt diletant? Najebe tam Hazarda, ktorý bol zranený? Keby sa zranil na ďalšie 3 mesiace vôbec by som sa nedivil

Kincl

Dá real aspon gola?

fabec1222

Španělská liga je slušně v hovnech. Ten styl fotbalu, co tam prosazují, je už out, a je třeba pořádných změn, aby se mohli prosadit v Evropě.

Mendy ale že totálny tragéd...

Artii96

Co ten Ramos tam ve předu?

Inter proti MGB doma zachránil remízu 2:2 v 90 minutě. To není náhoda. Náš výkon to ale neomlouvá.

Gladbach

Kincl

Sice ano vedli 2:0, ale tak kdo by to byl řekl že s nimi uhrají bod

Já čekal, že vyhrajou škoda

Podle mě skoro každý, kdo sleduje fotbal Škoda, že to tak pokazili, Real je v závěru moc nepřitlačil, přesto si to nepohlídali

vladino10

Inter im dal gól v 90. minute, Real v 87. a 93.

Basaksehir či kto ich pred rokom vykopol z EL tiež gólom po 90. minute.

misinho7

Kraaasa, aspon remizka.

Mercury

Blahopreju

Keby nebola, sme asi out.

Kincl

Tak po skupinách beztak asi těžko něco uhrajou Real, nemyslím si že se nějak zvednou letos

Môže ísť zachraniť prestupové alebo to, že sa Hazard nezraní a rozohrá.

Kluivert9

Gratulki

misinho7

dik po tom oddychovom zapase s vami bolo jasne ze dnes to bude tazke a remizka je dobra

valloire

pingla

ezy, uplne v klidu

To jsou haluzaci

Borussia sa teraz dobre zlakla toho svojho protiutoku

JackBlack

Gladbach na konci kazili úplně jednoduchý přihrávky...

misinho7

paradoxne vykon nie bol zly a aj tak sme to museli zachranovat v 92 min... ach jaj

klasická svatá trojice - nastavení, Casemiro, Ramos

Registrujisejenproto

a blbý komentář kokotometa

gladbach parta bezmozku

Doma je vyklepeme, jinak strašně nepříjemný tým pro ty top týmy. Silový, vysoký presink, výborná fyzička a hra na brejky. Závěr měl parametry. V nouzi alespoň bod!

bobis21

Ještě pár minut před koncem nebylo výkonu co vytknout, škoda těch dvou gólů, opět zbytečná ztráta bodů v závěru.

Dvojice Plea - Thuram snad zůstane pohromadě co nejdéle, je skvělé jak se doplňují a jak se dokážou najít

Elliasson

Gratuluji za bod.

Rich

Upřímně Real byl za favorita a jsou rádi za bod, že mají... Takhle Real dostane silnějšího soupeře a smlsne si na něm. Zidane by se měl navíc zamyslet, už v minulém zápasu to měl nakloněné a teď, kdyby nedal Real dva goly, tak jde, nevěřím, že by to přestál.

boryland

zz ende.

valloire

Ed_Hazard

Prvýý polčas som nevidel, druhý sa mi páčil aj napriek tomu, že sme si vytvorili iba minimum šancí. Problém je jasný, nie je tam nikto, kto by rozuzloval obranu hlboko brániaceho týmu.

eden, luka, vini

Ed_Hazard

Eden a luka nastupili v 70 min. Iba goly padli ked uz boli obaja na ihrisku. Vinicius mal tak 2-3 tutovky, ktore musi davat aj o polnoci.

pospech11

Zizou si akorát koupil čas nic víc

modric ten spravnej chorvat co mel bejt v barce

Minister

Gladbach takto dodrbat 2 zápasy v posledných minútach

Petrinho17

Ten Wolf toho odkiaľ vyhrabali. Skazil všetko čo mohol.

Inak toto Barcelone chýba ak potrebujú na konci streliť gól. Absolútne nie je šanca poslať center do pokutového územia, pretože to je v podstate odovzdaná lopta. Real z toho často dokáže góly vyťažiť. Lenže na takúto variantu v Barcelone úplne zabúdajú a nekúpia jediného hráča, ktorý by sa hodili aj na tento spôsob hry.

To by Messiho nebavilo

Spíš bych řekl, že už si ani neumíme vytvořit tlak na konci zápasu, takže se často nedostaneme ani k vápnu, natož k nebezpečnému centru. Setién tuto schopnost naprosto eliminoval a zatím to plynule pokračuje i pod Koemanem. Zlaté otáčení výsledků ve druhých poločasech pod Valverdem.

Mates_Matesović

Jestli bude Mendy hrát takhle pořád, tak nám ten Reguilon moc dlouho nevydrží.

V dvoch zápasov stratiť víťazstvo v samotnom závere je trestuhodné.

Důležité je, ze Real nepostoupí !!!!!

Uffff už ho bylo dost

boryland

CHONG

Postoupíme úplně v pohodě, že v playoff neuhrajeme nic, to je věc jiná.

Já myslím, ze nepostoupite na 75% a pokud jo tak s velkým štěstím a pak vám dá Atalanta 4:1

CHONG

Může být, aspoň se třeba v létě konečně něco stane.

Elliasson

Nezapomeňte, že máte Inter. Jestli s ním vybojujete jen 2 body a jestli někdo z dvojzápasu Gladbach - Šachťar bude 100-procentní, tak to bude docela výzva postoupit.

CHONG

Nevím, tak nějak tuším, že zrovna Inter porazíme v obou zápasech...

wyqinac

to jo, ten 1 bod ztrata na druhy misto uz se dohnat neda

Presne v rezii Realu fakticky a prakticky Nemozne

AjaxFans

LH171186

Pro fans Realu - měl někdy za posledních 20 let Real horší vstup na evropskou scénu ? 2 zápasy - 1 bod ?!

Shevchenko

Ty vole tak já nevím, hmm... co třeba... co třeba minulý rok?

Ed_Hazard

icemike

Kily8

Modrič je v posledných zápasoch najlepší hráč, hrá výborne. Hazarda v Reale ja nepochopím. 14 x išiel 1 na 1, 13 x to skončilo, že sa otočil k svojej bráne a nahral naspať, alebo sa vrátil sám s loptou, až v 14 prípade, v nastavenom čase obišiel hráča. Ja viem tu má obhajcov, bol dlho zranený, ale prečo potom 14x drobčí ide akože obísť hráča, prečo loptu neposunie hneď, za tie 2-3 sekundy sa vráti a sformuje defenzíva súpera a je po momente prekvapenia. Veď keď mu nejde, nech začne jednoduchými vecami...

Salfovic

Pak bys ho zase kritizoval, že se o nic nepokouší a jen posunuje loptu.

Israha

To vyrovnání v závěru beru jako velmi pozitivní signál. Tohle jsme pod Zidanem uměli neskutečně na začátku jeho působení u nás, a je to projev silné psychiky týmu. Na tom se stavět dá, i když to opticky působí po vyhraném Clásicu zase jako pád dolů. I herní projev tentokrát víceméně v pořádku, to nebylo jak se Šachtarem, kdy nás vzadu trhali...tady se jim povedla jedna akce a pak zachrápal Mendy. Rezervy to má, a dokud se nezvedne Hazard/nepřijde ofenzivní posila, tak i bude mít, ale poslední dva zápasy jsou krokem kupředu.

Jerichoo

Dnes Eden vyzeral slušne. Snáď mu vydrží zdravie. Vini je super tak z lavičky na rozhybanie. Celý zápas sa pozerať na tie jeho rozhodnutia pozerať nedá :).

Israha

Vincka by měl buď Zidane nebo spoluhráči (otázka je, odkud to plyne, sám to úplně nejsem schopný určit) spíš lépe využívat, co se týče herní strategie. Když bude dostávat míče do stoje, zády k bráně a do zahuštěného prostoru, své přednosti nemá šanci využít. Jeho je potřeba rozbíhat a dávat mu podporu náběhy do vápna, aby se tím rozbíjely obranné bloky. Když má možnost toto hrát, tak dělá chaos v obranách vždy, i když mu to v tom zápase nelepí.

Kily8

Presne, Vinicius neskutočne trpí pri Mendym, ten človek mu každú prihrávku dá zlú, v nevhodnej chvíly, nemá zmysel pre spoluprácu.

Kily8

Ja som v šoku: "Eden vyzeral slušne". . Toto fakt stačí??? Na neho sú nejaké iné kritériá? Ak by v takej šanci netrafil bránu Vinicius, išli by ste sa posrať. Hazard išiel 14x skúsiť obísť hráča, 13x zbrzdil útok a vrátil sa s loptou naspať, až v predĺžení 1.x obišiel hráča, v nedôležitej situácii. Ak toto bolo slušné, potom keď sa mu v zápase podarí akcia, alebo keď nebodaj nahrá na gól, tak tu vyvrcholíte. Neviem si predstaviť, že takýto "slušný" výkon by podal Neymar...zožrali by ste ho zaživa. Nechápem iné kritériá na Hazarda. Na 19 ročných chlapcov ste prísny a Hazarda pochválite aj keď sa pekne napije z flašky...

Ed_Hazard

Rich

Nic proti, ale potrápil vás tým z Bundesligy, který se nachází na šestém místě... Pokud narazíte na tým, kterému neubydou síly, tak to může skončit větším debaklem a nic pozitivního bych na tom zápasu nehledal, proti Šachtaru jste hořeli a teď taky... Pořád má Real 1 bo, zápas s Interem příští a jako nevypadá to, že by Real měl vyhrát...

Israha

Proti Šachtaru jsme hořeli, včera ne, viz můj původní příspěvek. A to se hrálo proti týmu, který loni například doma porazil Bayern, což je momentálně nejlepší klub na světě. Zas není potřeba z Gladbachu dělat úplné nazdárky, oni by o LM hráli i v La Lize, si myslím. Šachtar byl průser se vším všudy, včerejšek spíš kousek pechu a kousek chybějící síly vepředu. Ten tým pod Zidanem může porazit kohokoliv, zároveň může s kýmkoliv prohrát (viz prohra doma s Cádizem a vyhra v Clásicu), takže 6 bodů ze zápasů s Interem je reálných.

Rich

Jaká je reálná šance, že Zidana odvolají? Nepřijde mi, že by měl nějak stabilní pozici...

Israha

Tak to snad ví jen Peréz . Podle mě nejdřív v té fázi sezony, kdy už bude jasné, že nebude žádná trofej (pokud to bude tak zlé a k tomuto dojde). Osobně bych mu dal celou sezonu a hodnotil po jejím skončení.

Rich

Na druhou stranu, kdyby vypadl konečně Ramos, tak by se na Real dálo více dívat a přát jim to... Ale takhle se budu jenom na Real dívat až bude hrát s Bayernem. Ale fakt mě překvapilo, jak se pod Zidanem začala kývat židle po prvním zápasu Ligy mistrů... Moje udivení je v tom, že jsem si myslel, že je pro ně jak bůh pomalu.

Israha

V Realu se nebere nic jiného, než úspěch. Nemáš úspěchy, nemáš kvalitu - jdeš, ať se jmenuješ jak chceš, ať jsi předtím dokázal, co chceš. Ale zrovna Zidane je magnet na úspěchy, tam by takový krok po pár zápasech mizérie byl imho krátkozraký.

Rich

Řekni mi, proč Real koupil za takový prachy Hazarda, je to skvělý hráč, ale trpí na zranění, když prakticky mohli zkusit někoho i mladšího. Nesnižuji kvality Hazarda, vůbec ne, ale nic moc nepředvedl... To je to samé jako Griezmann v Barceloně, tak nic moc tam nehraje.

Israha

No tak to právě je pro všechny dost šok, že poměrně odolný hráč jako Hazard je najednou takový lazar . On byl správná volba, chtělo to hotového hráče, co dá za sezonu dvojciferný počet gólů a je zvyklý táhnout tým. Že se mu posere zdraví, nemohl nikdo tušit. To není srovnatelné s koupí Griezmanna, kterému jeho primární pozici zabírá Messi a kde tedy ten nákup skutečně byl podivný.

Rich

Počkej, vždyť v Chelsea Hazard byl dost často zraněný a přesto do toho Real šel, sice to nebylo na celou sezonu nebo půlku, ale mimo byl třeba dost často na měsíc... Jinak jsem nepochopil ani koupi Joviče, to že mu vyšla jedna nebo dvě sezony a hned ho Real musel mít, nevím, přijde mi to jako záplata, když se jim nepodařilo získat Lewu.

Israha

V Chelsea měl každou sezonu minimálně 3000 minut, a jen dvakrát méně než 3500. To fakt nejsou čísla hráče, co by byl lazar. Jović na druhou stranu byl dosti nepochopitelný kup, vůbec se svou statickou hrou nehodí do systému.

Rich

No ještě, že máte Benzemu, který i když má věk, tak pořád je to lepší hráč, než Jovič. Nevím, jak dlouho v Realu je, ale takového hráče potřebujete, typologicky stejného... Což Hallanda snad Real sleduje.

Israha

Být na odpovědné pozici, prioritizuju Haalanda dokonce i před Mbappém.

Rich

Když mě Mbappe zase přijde jako spíše křídlo, než hrotový útočník... A Mbappe je dobrý, ale proti Bayernu Ligy mistrů to nebyl rozdílový hráč.... A nevím, jestli by Realu nějak pomohl, důležité by bylo omladit nějaké hráče.. Oproti tomu Haaland je skvělý typologický hroťák, který opravdu bude jeden z nejlepších.