18.10.2011 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Benfica dokázala porazit domácí Basilej

Dva přesné zásahy stačily k výhře hostí, domácí nedokázali odpovědět a po právu prohrávají 0:2. Hosté zápas zdramatizovali sami, obránce Emerson byl sice vyloučen, ale přesto spoluhráči dokázali tři body získat.

První šanci zápasu měl největší klenot Basileje, křídelník Xerdan Shaquiri, už po šesti minutách vypálil, ale jeho střela šla těsně mimo bránu, kterou i pro tento zápas hájil Yann Sommer. Poté přišel první gól zápasu. Nicolas Gaitán našel skvělou nahrávkou Bruna Cesara a ten nedal Sommerovi nejmenší šanci - 1:0 pro Benficu.

V další velké šanci se objevil basilejský útočník Marco Streller, ale ani on nedokázal najít účinný recept na brankáře Artura. Basilej hrála v tuto dobu ve velkém tempu, další šance měli opět Streller a Shaquiri, ale skóre se neměnilo. Také hosté z Portugalska měli své šance, neproměnil ji nejprve Nicolas Gaitán, poté ani Axel Witsel.

Druhý poločas začali aktivněji opět domácí, Alexander Frei se ale prosadit nedokázal. V další šanci se objevil Emerson, který se později zapsal do historie zápasu úplně jinak, než si asi představoval. Benfica nadále tlačila, nepříjemně střílel veterán Aimar.

Čtvrthodinu před koncem Benfica zdvojnásobila své vedení a uklidnila své fanoušky, z volného přímého kopu se krásně trefil Oscar Cardozo a utišil domácí fanoušky. Hráči Basileje se ale nevzdávali, hodně aktivní byl především talentovaný Xerdan Shaquiri, ani jedna z jeho střel se ale do branky nevešla. Druhý gól v utkání mohl přidat opět Cardozo, ale ani on se netrefil.

Čtyři minuty před koncem utkání byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Benfiky Emerson Conceicao, ale hosty to mrzet nemuselo, protože Frei ani Shaquiri svými střelami brankáře Artura neohrozili. Benfica bez větších potíží vyhrála v Basileji a připisuje si další tři body.

Autor: Ondřej Pražák / soccernet.com