24.11.2010 18:30 CET
1 : 0
(1:0)

Kazaň těsně porazila Kodaň a stále má šanci na postup

Rubin si doma poradil s Kodaní a vyhrál těsně 1:0. V otřesném zápase se trefil pouze kapitán Noboa z pokutového kopu.

Začátek zápasu byl hodně opatrný. Míč měli spíše na kopačkách hosté, ale dopředu nic nevymysleli. Ani domácí, kteří hráli hlavně na brejky, však recept na hostující obranu nenašli.

Postupem času se dostávali více do hry svěřenci trenéra Berdyjeva, ale jejich přihrávky za obranu nenacházely cíl. V 31. minutě se pořádně ozvali Tataři. Kornilenko za hranicí vápna napřáhl a Wiland zůstal stát jak opařený, balon ale letěl mimo hostující svatyni. Do té doby se hrál otřesný fotbal, za ten by se museli stydět i hráči Slavoje Houslice. O 3 minuty později se Kasajev dostal až do pokutového území, ale jeho kolmici na Kornilenka odvrátil jeden z obránců.

V nastavení první půle kopal Natcho z úhlu přímý kop a po závaru ve vápně, kde jeden z obránců pravděpodobně přistrčil kapitána Noboua, ukázal sudí Atkinson na značku pokutového kopu. K exekuci se postavil sám postižený a v pohodě skóroval. Wiland skákal doleva, kdežto Christian střílel doprava pod víko. Po tomto šoku odpískal sudí konec poločasu a po hrůzostrašném fotbale se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. V 48. minutě pálil pěkně Pospěch, ale Ryžikov ho vychytal. Poté se sice začalo hrát ve vyšším tempu než v prvním poločase, ale šance žádné. V 61. minutě vytrhl diváky z letargie gólman Ryžikov, který byl při rohovém kopu atakován a musel být chvíli ošetřován. Nakonec ale mohl pokračovat. V těchto chvílích byla lepší Kodaň, držela míč na svých kopačkách, kopala rohy, zahrávala přímé kopy, ale nic z toho nevedlo k ohrožení branky.

Až v 76. minutě přišla šance jako hrom. N'Doye se zničehonic uvolnil ve vápně a jeho pohotová střela se zastavila až na břevně. Poté hosté sevřeli Kazaň na její půlce, ale kromě pár závarů a pádů před brankou se na nic nezmohli.V 90. minutě mohl rozhodnout Karadeniz, ale jeho ránu Wiland vyrazil na roh. V poslední minutě pálil tváří v tvář Ryžikovovi Zohore, ale ruský čaroděj ho vychytal.

A jelikož se pak již nic zajímavého neudálo, tak se nakonec Kazaň po špatném výkonu radovala z hubeného vítězství 1:0 a i nadále může snít svůj sen o postupu do další části LM.

Autor: Jan Nápravník