20.10.2010 20:45 CET
2 : 0
(1:0)

Lyon zůstává stoprocentní, porazil i Benfiku

Lyon byl od prvních minut jasně lepším mužstvem. Úvodní branka navíc jeho hráče hodně uklidnila, do druhého poločasu vstoupil aktivněji také Olympique a Benficu přehrál 2:0.

Před vyprodaným lyonským stadionem začali mnohem aktivněji domácí fotbalisté. Ti věděli, že případná výhra by jim zaručila hodně dobrou pozici do druhých zápasů ve skupině. K prvnímu dobrému střeleckému pokusu se dostal Yoann Gourcuff, ale jeho střela mířila vysoko nad branku.

Když se hostující Benfica dostávala do hry, udeřili bleskurychle domácí fotbalisté. Pjanič našel v pokutovém území zcela volného Brianda a ten pohotově otevřel gólový účet zápasu - 1:0. Tenhle moment vrátil hosty z Portugalska do letargie z úvodu zápasu, nedařila se jim kombinace a jejich akce jen málokdy doputovaly k pokutovému území Lyonu.

Domácí Olympique cítil, že ke konci poločasu by měl ještě zapnout a pokusit se vstřelit uklidňující druhou branku. Hlavně Gourcuff společně s Pjaničem a Lisandrem byli hodně aktivní a podíleli se na většině akcí. Krátce před koncem poločasu když zatočil Bastos přímý kop nebezpečně vedle hostující branky. Do kabin tak šli domácí fotbalisté s jednobrankovým vedením a s vědomím, že budou hrát přesilovku, ve 43. minutě byl totiž po druhé žluté kartě vyloučen Gaitan.

Hned po nástupu do druhého poločasu Olympique udeřil podruhé. Po krásné, rychlé akci se dostal před branku Lisandro Lopéz, přesprintoval obránce a zvýšil na 2:0. Lyon po druhém gólu prakticky nepouštěl Benficu k míči, rychle kombinoval, držel míč na svých kopačkách a velice zkušeně si hlídal své dvoubrankové vedení.

Jediným hostujícím hráčem, který se výrazně snažil s výsledkem něco udělat, byl Fabio Coentrao, jehož snaha však přišla vniveč. Do konce utkání už se nic výrazného nestalo, a tak si Olympique Lyon připisuje velice důležité a hlavně suverénní vítězství 2:0 nad Benficou. V tabulce své skupiny tak už má 9 bodů.

Autor: Michael Künzel