29.09.2010 20:45 CET
1 : 3
(0:2)

Hapoel Tel-Aviv - Olympique Lyon 1:3

Lyon začal hodně aktivně a byl odměněn vedoucí brankou. Když druhou branku přidal Bastos, tak bylo o zápasu prakticky rozhodnuto. Hapoel sice snížil, ale na vyrovnání už nedosáhl.

Do utkání vstoupil překvapivě mnohem aktivněji hostující Lyon a za svou aktivitu byl také odměněn. Nejdříve se však musel skvělým zákrokem proti Ben-Dayanově střele blýsknout Lloris. Poté přišel důležitý moment, když v sedmé minutě dostal Olympique příležitost pokutového kopu. K němu se postavil Bastos a poslal svůj tým s přehledem do vedení - 0:1.

Hapoel tenhle gól hodně srazil, tempo diktoval jen Lyon a vypadalo to jako házenkářský zápas, ve kterém hosté obléhali domácí svatyni. Ve dvacáté minutě se skvělou ránou prezentoval Gomis, ztroskotal však na skvělém Enyeamovi.

O dvě minuty později se o slovo přihlásili i domácí, když Yadin vyslal hodně nebezpečnou střelu směrem na Llorise. O pět minut později přišla další šance Hapoelu. Už to vypadalo, že se k hlavičce dostane nikým nekrytý Sahar, když mu do centru na poslední chvíli skočil Lovren.

Sérii několika šancí na obou stranách však utnul druhý gól hostí. Rohový kop domácí odvrátili jen k Bastosovi, který střelou do pravého horního roku překonal dnes již podruhé Enyeamu. Hostující fotbalisté už si do konce poločasu v pohodě pohlídali své vedení.

Hapoel se sice snažil s výsledkem něco udělat, ale vedení dělalo hostujícím fotbalistům hodně dobře a ti tak byli hodně sebejistí v kombinaci a nenechali se zbytečně zatlačit ke svému pokutovému území. Navíc čas hrál ještě proti domácím.

Naděje ještě domácím svitla v 78. minutě, když byla za Lovrenův faul odpískána penalta a nigerijský brankář Enyeama ukázal, že je v této disciplíně opravdu mistr - 1:2. Zbytek zápasu už si hostující fotbalisté pohlídali, když se v závěru ještě trefil Pjanič a Olympique si tak odváží z Izraele hodně cennou výhru 1:3.

Autor: Michael Künzel