Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.65 - 2.90 - 2.54
odveta17.03.2010 20:45
Girondins Bordeaux - Olympiakos Pireus
2:1

Bordeaux vyhrálo v Řecku a vykročilo za postupem

Ostrý a bojovný zápas v Řecku přinesl jediný gól, který padl do domácí sítě v naprostém závěru prvního poločasu. Bílo-červení měli několikrát blízko k vyrovnání v posledních minutách celého zápasu, proti nim však stál jak brankář Carrosso, tak především potřebné štěstí.

Olympiakos se poprvé ozval již ve čtvrté minutě, kdy si na přímý kop naběhl anglickým fotbalem prověřený stoper Mellberg, hlavičkou však těsně minul pravou tyč Carrassovy branky. Vyrovnaný zápas s minimem chyb v obraně dovolil další šanci až za dalších dvacet minut, kdy Plašil nabil Fernandovi, který z více jak dvaceti metrů mířil prudkou ránu jen do Nikopolidise.

Jedním z nejvýraznějších hráčů hostů byl Wendel, který krátce po půlhodince hry zkoušel po odraženém rohu překvapit domácího brankáře z úhlu, vzdálenější tyč minul. Po hluchém místě ve hře domácích přišel závěrečný nátlak, který měl vygradovat přímým kopem z předposlední minuty. Dátolo však z úhlu branku těsně minul, a tak se z branky do šatny radovali francouzští hosté.

Ve druhé minutě nastavení rozehrál skoro z postranní čáry přímý kop Gourcuff, na malé vápno si naběhl obránce Ciani, který hlavičkou lehce překonal k brankové čáře přikovaného Nikopolidise. Do kabin tak šli se štěstím v lepší náladě hráči Bordeaux.

Do druhého poločasu vlétli hosté, největší šanci k rozhodnutí zápasu a možná tak i celého osmifinále měl však Ciani, jemuž hlavička z pár kroků vůbec nevyšla. Až po deseti minutách se také o slovo začali hlásit Řekové. Brzy poté dostal do stoprocentní šance Raúl Bravo Marescu. Ten z malého vápna nikým netísněn hlavičkoval nad břevno.

Jinak se druhý poločas táhl v marnosti a zoufalství domácích dostat se do sebemenší šance. Celý obraz hry jen potvrzoval čtyři góly v základní skupině. Bordeaux se naopak v dešti zbytečně nikam nehnalo a bohužel pro oko diváka polehávali hosté na trávníku po pouhém náznaku doteku protihráče.

Po pohledném proniknutí do vápna přihrál Chalmé Wendelovi, který bez přípravy z vápna křižnou střelou branku netrefil. Z následné protiakce se do výborné pozice dostal Lua Lua, ale Carrasso snad konečky prstů vyškrábl míč těsně vedle tyče.

Dvě minuty před koncem přišla nejnebezpečnější akce domácích. Nejprve zpětnou hlavičkou Lua Lua zaměstnal Carrassa, který musel vytáhnout míč zpod břevna na rohový kop. Díky němu se k hlavičce dostal Torosidis, který konečně pokořil brankáře francouzského týmu. K jeho neštěstí však na brankové čáře dokázal Trémoulinas vykopnout natolik povedeně, aby se rozehrávalo od branky hostů.

Ve třetí minutě nastavení zavezl míč k brankové čáře Lua Lua, jeho přízemní centr však jeden z obránců těsně před Derbyshirem na roh. Z něho sice Řekové ještě nezahrozili, ale následoval další, o mnoho zajímavější. Při něm zabránil gólu Carrosso naprosto nevědomky, s velkým štěstím totiž hlavička směřovala přímo do něj.

Akce nadále pokračovala a míč se znovu vrátil na malé vápno, hosté míč nedokázali odkopnout, následně však Carrosso spadl přes faulujícího Derbyshirea, Maresca se tak z gólu radoval jen okamžik. Do druhého zápasu si Bordeaux vypracovalo velmi slušný výsledek.
Autor: Josef Gvoždiak / soccernet.com