16.09.2009 20:45 CET
3 : 1
(0:1)

Famózní obrat Kyjeva nastartoval Yussuf

Dynamo Kyjev ve druhém poločase jasně přehrálo Rubin Kazaň a po vítězství 3:1 vede po prvním hracím kole základní skupinu F. Ve 25. minutě dostal hosty do vedení Alejandro Domínguez, po změně stran odpověděli domácí hned třikrát, v rozmezí 71. až 85. minuty se trefili Yussuf, Magrão a Gusev.

Východoevropské derby bylo v prvním poločase skromné na šance. Dynamo Kyjev si dlouho nevědělo rady s agresivní hrou ruského celku, stadion Valerije Lobanovského navíc ve 25. minutě rozesmutnila opora Kazaně Alejandro Domínguez. Argentinec z přímého kopu technickou střelou zakroutil míč za záda bezmocného brankáře Kyjeva Šovkovského.

O čtyři minuty později mohl vyrovnání Dynamu Kyjev zajistit Ninkovič poté, co se chyby dopustila střední obrana Kazaně, tísněn gólmanem Ryžikovem ale mířil těsně vedle. Závěr prvního poločasu už patřil Kyjevu, kterému situaci hodně usnadňovala řada nepřesností hostů. Těžit z ní mohl Jarmolenko, ale po centru Ševčenka neměl na přesnou hlavičku dostatek času ani prostoru.

Jestliže první poločas byl opticky vyrovnaný, v tom druhém bylo na hřišti jen jedno mužstvo - Dynamo Kyjev. Domácí zavřeli protivníka na jeho vlastní polovině a nenechali mu ani na chvíli vydechnout. Kazaň se nedokázala z obrovského tlaku Kyjeva vymanit a zákonitě muselo přijít vyrovnání. V 71. minutě Milevskij na první tyči prodloužil rohový kop na osamoceného Yussufa, a ten hlavou srovnal na 1:1.

S tímto stavem se očividně svěřenci Valerije Gazzajeva nespokojili a pokračovali v dobývání pasivní Kazaně. V 74. minutě nebyl Kyjevu uznán gól pro ofsajd, ve kterém se ocitl dorážející Gérson Magrão. Brazilec Magrão, který spolu s útočníkem Milevským nejvíce zlobili obranu Kazaně, si nicméně zpravil náladu o pár minut později, Ševčenko na něj prodloužil přihrávku z levé strany, na míč nedosáhl chybující Ansaldi a brazilský záložník tvrdou střelou pod břevno poslal Dynamo Kyjev do vedení 2:1.

Kormidelník Kazaně ihned reagoval nasazením útočného esa Alana Kasajeva, ale poslední slovo mělo opět Dynamo, které po změně stran svého soka zašlapalo do země. V 85. minutě jeden z hlavních strujců skvělého obratu ukrajinského mužstva, žolík Gusev, uzavřel gólový účet utkání.

Autor: David Kubáň