UEFA - Liga mistrů 2009/2010

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.04 - 3.00 - 3.45

Famózní obrat Kyjeva nastartoval Yussuf

Dynamo Kyjev ve druhém poločase jasně přehrálo Rubin Kazaň a po vítězství 3:1 vede po prvním hracím kole základní skupinu F. Ve 25. minutě dostal hosty do vedení Alejandro Domínguez, po změně stran odpověděli domácí hned třikrát, v rozmezí 71. až 85. minuty se trefili Yussuf, Magrão a Gusev.

Východoevropské derby bylo v prvním poločase skromné na šance. Dynamo Kyjev si dlouho nevědělo rady s agresivní hrou ruského celku, stadion Valerije Lobanovského navíc ve 25. minutě rozesmutnila opora Kazaně Alejandro Domínguez. Argentinec z přímého kopu technickou střelou zakroutil míč za záda bezmocného brankáře Kyjeva Šovkovského.

O čtyři minuty později mohl vyrovnání Dynamu Kyjev zajistit Ninkovič poté, co se chyby dopustila střední obrana Kazaně, tísněn gólmanem Ryžikovem ale mířil těsně vedle. Závěr prvního poločasu už patřil Kyjevu, kterému situaci hodně usnadňovala řada nepřesností hostů. Těžit z ní mohl Jarmolenko, ale po centru Ševčenka neměl na přesnou hlavičku dostatek času ani prostoru.

Jestliže první poločas byl opticky vyrovnaný, v tom druhém bylo na hřišti jen jedno mužstvo - Dynamo Kyjev. Domácí zavřeli protivníka na jeho vlastní polovině a nenechali mu ani na chvíli vydechnout. Kazaň se nedokázala z obrovského tlaku Kyjeva vymanit a zákonitě muselo přijít vyrovnání. V 71. minutě Milevskij na první tyči prodloužil rohový kop na osamoceného Yussufa, a ten hlavou srovnal na 1:1.

S tímto stavem se očividně svěřenci Valerije Gazzajeva nespokojili a pokračovali v dobývání pasivní Kazaně. V 74. minutě nebyl Kyjevu uznán gól pro ofsajd, ve kterém se ocitl dorážející Gérson Magrão. Brazilec Magrão, který spolu s útočníkem Milevským nejvíce zlobili obranu Kazaně, si nicméně zpravil náladu o pár minut později, Ševčenko na něj prodloužil přihrávku z levé strany, na míč nedosáhl chybující Ansaldi a brazilský záložník tvrdou střelou pod břevno poslal Dynamo Kyjev do vedení 2:1.

Kormidelník Kazaně ihned reagoval nasazením útočného esa Alana Kasajeva, ale poslední slovo mělo opět Dynamo, které po změně stran svého soka zašlapalo do země. V 85. minutě jeden z hlavních strujců skvělého obratu ukrajinského mužstva, žolík Gusev, uzavřel gólový účet utkání.
Autor: David Kubáň
Počet zobrazení: 3019
Komentáře (67 / 0 nových)
spanhel
10.09.2009 14:53
#
Gazzajevovi to v Lize mistrů nikdymoc nešlo. Jeho Dynamo si hned na úvod výrazně zkomplikuje postupové ambice.
#
Kazan je ve skvele forme. Velmi tezke na tip, protoze Kyjev ma dobrou defenzivu. Muzu to skoncit jakkkoliv, favorizuji Kazan 1:3
16.09.2009 08:50
#
Kyjev má dobrou defenzivu a proto tipuješ, že jim tam nasipou 3 goly?
#
0:2 a ak vyhra dynamo nejakou haluzi tak tu potom zas napises jak to ukrajinci nandali rusom ze jo??
#
Vypada to, ze vecer bude dalsi plamenna diskuse ... tak sem zvedavej jak to tatari zvladnou. Bojim se nezkusenosti Rubinu a ze hrajou venku. Takze radsi strizlivej tip

#
Jenom protoze ti jmeno Rubinu nic nerika?

#
Dívám se. A za zády mám televizi, kde mi hraje Inter - Barca.
#
Šlo mi spíš o tu komedii, co předvedl po skluzu (tuším) Bucharova...
Šovkovskij
19.09.2009 07:23
#
Protože je prostě Šovkovskij lepší. Třeba teď posledně skvěle zachytal v Charkově a byl vyhlášen nejlepším hráčem. Dominguez to trefil perfektně.
#
Řeknu, že nevím, kam se to Kazaň v druhém poločase poděla, vůbec nebyla na hřišti. Kyjev vyhrál zaslouženě, po změně stran Rubin naprosto zašlapali do země. Skvělý výkon. Gratulace.
Kerzak0v
16.09.2009 22:35
#
Kdyz uz posrana sezona, tak se vsim vsudy ..... po prvnim naprosto v klidu zvladnutym polocase nechapu co se stalo, ale cela hra Rubinu se totalne sesypala. Vybornej vykon Dynama ve druhy, zaslouzeny vitezstvi. Hlavne Magrao a Milevskij se mi hrozne libili
spanhel
16.09.2009 22:39
#
Ty dva jsem chtěl taky pochválit, opravdu skvělí. Hlavně Milevskij je výborný, každý mluví o Ševčenkovi, ale ten už svému krajanovi vůbec nestačí.
Ten výkon Kazaně v druhém poločase je k pláči. To nepochopím.
faza
16.09.2009 22:42
#
v druhém poločase Kazan totalně zdechla ... vubec ne meli na Dynamo... Gusěv hodne pomohl
#
Proti Dynamu Kyjev ještě nikdy žádné ruské mužstvo v Lize mistrů nezískalo ani bod.
#
dost zajimavy članek... jen v ruštině " Do Ukrajiny nam už, jak do Italie..."
15:10 AEK Atény podmínečně vyloučené z pohárů
Evropská fotbalová unie UEFA potrestala AEK Atény podmínečným vyloučením z evropských pohárů kvůli řádění fanoušků a nedostatečné pořadatelské službě v listopadovém utkání Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterodam. Řecký klub navíc musí zaplatit pokutu 80.000 eur (přes dva miliony korun) a příští dva domácí zápasy odehraje bez diváků. Podmínka platí dva roky. Už před zápasem s Ajaxem došlo ke krvavým potyčkám mezi policií a fanoušky nizozemského celku. Během duelu, který hosté vyhráli 2:0, létaly na hřiště světlice a další předměty. Špatnou práci pořadatelů podtrhlo vniknutí fanoušků AEK na hřiště. (ČTK)
21.02. Schalke včera přišlo o dva hráče
Na informace od lékařů aktuálně čekají v Schalke. Německému klubu se ve včerejším zápase s Manchesterem City zranili hned dva hráči - Guido Burgstaller má problémy s kotníkem, Weston McKennie si zase poranil stehenní sval. (lequipe.fr)
21.02. Českému fotbalu nahrálo vyřazení Curychu
Český fotbal bude mít i v sezoně 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v Lize mistrů. Rozhodlo o tom dnešní vyřazení Curychu ve druhém kole Evropské ligy s Neapolí. Spolu s italským celkem prošel do osmifinále i Arsenal, který s Petrem Čechem v brance porazil 3:0 BATE Borisov a odčinil prohru 0:1 z Běloruska. Místo v nejlepší patnáctce v žebříčku národních koeficientů UEFA mohl zajistit i postup Plzně, která však nestačila na Dinamo Záhřeb. Stačilo však i očekávané vyřazení Curychu, jenž první zápas doma prohrál 1:3 a dnes italskému favoritovi podlehl 0:2. (ČTK)
21.02. Fanoušek Man City je ve vážném stavu
Jeden z fanoušků Manchesteru City zůstal po údajném útoku, který se odehrál po zápase Ligy mistrů na půdě Schalke, ve vážném stavu v nemocnici. V Německu zůstal i jeden pracovník klubu, aby byl nápomocen rodině postiženého. Případ vyšetřuje policie. (bbc.co.uk)
21.02. Ajax bude mít více času na přípravu na Real
Přeložen byl zápas nizozemské ligy mezi Ajaxem a Zwolle, a to ze 2. na 13. března. Amsterdamský klub sehraje 5. března odvetu osmifinále Ligy mistrů a Realem a nizozemský svaz jeho ligový zápas odložil, aby měl klub více času na přípravu na milionářskou soutěž. (sportskeeda.com)
21.02. Juventus ztratil hodnotu na burze
Porážka 0:2 s Atléticem Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů se pro Juventus neprojevila pouze na sportovním poli. "Stará dáma" krátce po nezdaru rovněž ztratila 9 % na milánské burze. (lequipe.fr)
21.02. Juventusu bude chybět Alex Sandro
Alex Sandro nepomůže Juventusu v osmifinálové odvetě Ligy mistrů s Atléticem Madrid. Brazilský obránce si odpyká disciplinární trest za žluté karty. (lequipe.fr)
20.02. Ribéry odehrál jubilejní zápas za Bayern
Franck Ribéry včera jako střídající hráč naskočil k utkání proti Liverpoolu a remíza 0:0 nebyla jediným důvodem k radosti. Francouzský záložník si na své konto připsal jubilejní stý start v Lize mistrů v dresu bavorského celku. (sport-express.ru)
20.02. Liga mistrů - výsledky
Výsledky dnešních prvních osmifinále Ligy mistrů: Atlético Madrid - Juventus 2:0 (78. Giménez, 83. Godín), Schalke - Manchester City 2:3 (38. z penalty a 45. z penalty Bentaleb - 18. Agüero, 85. Sané, 90. Sterling).
20.02. Mané má opět co do činění se zloději
Sadio Mané se už podruhé během působení v Liverpoolu stal obětí zlodějů. Ti jeho dům poprvé navštívili v listopadu 2017 a podruhé se u útočníka doma zastavili včera večer, z domu byly odcizeny například hodinky, mobilní telefony nebo klíčky od auta. (bbc.com)