29.09.2009 20:45 CET
0 : 4
(0:3)

Debreceni VSC - Olympique Lyon 0:4

Debrecín ve svém prvním vystoupení dlouho odolával Liverpoolu a z Anfield Road si nakonec odvezl příjemnou porážku 0:1, premiéra před vlastními fanoušky už tak dobře nedopadla. Maďarský mistr doma rozdílem třídy prohrál s Lyonem, který si v klidu zatrénoval a vyhrál 4:0.

Lyon začal skvěle a do vedení šel již ve třetí minutě. Na Pjaničův rohový kop si na hranici pokutového území počkal Källström a střelou z první otevřel skóre zápasu - 0:1.

Na druhé straně se do náznaků šancí dostali Jozsef Varga a Czvitkovics, ani jeden z nich ale nedokázal najíst některého ze spoluhráčů.

V desáté minutě fauloval Leandro Clerca a Källström z trestného kopu prověřil Polekšiče. Daleko lépe si o tři minuty později vedl Pjanič, ten zahrával trestný kop po faulu Vargy na Govoua a střelou přes zeď zvýšil vedení Lyonu - 0:2.

Lloris v bráně francouzského klubu se nudil až do 17. minuty, v ní ho zaměstnal Leandro. Velké problémy domácím dělal Källström, jeho další pokus zneškodnil znovu až Polekšič. Ani on ovšem nakonec nezabránil třetímu gólu v maďarské síti, ve kterém měl znovu prsty Pjanič. Na jeho rohový kop si na bližší tyči naskočil Govou, který nehlavičkoval ideálně, jenomže míči nakonec v cestě do sítě pomohl Czvitkovics - 0:3.

Lyon si po třetí vstřelené brance dovolil ubrat tempo a do hry pustil i Debrecín. Aktivní byli Laczko a Kiss, po jejich akci mohl ve 34. minutě snížit Czvitkovics, ovšem nemířil přesně.

Govou a Clerc následně pohrdli šancemi přidat čtvrtý gól, to se nakonec podařilo až v 51. minutě Gomisovi. Francouzský útočník si naběhl na pas Källströma, hlavou si poslal míč vedle vybíhajícího Polekšiče a celou akci zakončil obloučkem přes jediného obránce, který stál mezi Gomisem a bránou - 0:4.

Lyon už v tu chvíli věděl, že po dvou zápasech bude mít šest bodů a ve zbytku zápasu musel do akce několikrát i Lloris. Toho nejprve v 56. minutě protáhl Rudolf, tentýž hráč to pak neúspěšně zkoušel i v závěrečných minutách a recept na mladého gólmana nenašel ani Kiss.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com