29.09.2009 20:45 CET
2 : 0
(0:0)

Arsenal FC - Olympiakos Pireus 2:0

Dlouhou dobu nemohli najít fotbalisté Arsenalu recept na branku Olympiakosu. Čtvrthodiny před koncem se to povedlo Van Persiemu, Aršavin ještě výsledek pojistil. Gunners jsou tak se šesti body v čele skupiny.

První poločas byl zcela ve znamení londýnského Arsenalu, ovšem z velké převahy Gunners branku nevytěžili. Vůbec nejblíže ke skórování se několikrát ocitl Fabregas, jenž byl nejpilnějším střelcem domácích. Španělský reprezentant nejprve nestřelil břevno branky Olympiakosu, poté několikrát nebezpečně prověřil brankáře Nikopolidise. Poté co se otřásla branková konstrukce se do míče ještě opřel Rosický, ale řecký brankář s visáží George Clooneyho opět skvěle zasáhl. Řekové se spíše bránili, nicméně i oni dokázali být pro branku Arsenalu nebezpeční, Vassilis Torosidis z typické brejkové situace trefil jen brankáře Mannoneho. Na druhé straně motal hlavy hostující obraně Van Persie, jenž následně z úhlu neprostřelil zkušeného Nikopolidise. V závěru poločasu se do vzduchu pověsil Diaby, ale hlavou nebyl přesný. Olympiakos tedy držel po první pětačtyřicetiminutovce bezbrankový stav.

Aktivita Arsenalu pokračovala i po změně stran, ovšem byl to Olympiakos, který si v úvodu vytvořil velkou a svojí vůbec největší příležitost v utkání. Olof Mellberg vyskočil nejvýše a hlavičkou donutil Mannoneho k perfektnímu zákroku. Šance Melberga byla na velkou dobu ojedinělým nebezpečím hostů, protože nadále útočil Arsenal.

Robin Van Persie ostře vypálil a Nikopolidis prokázal své nesmírné kvality, Van Persie ještě celou akci tvrdě dohrál, za což sklidil u hostujících hráčů velkou vlnu nevole. Po hodině hry si na zadní tyč sbíhal Vermaelen, jenomže hlavou míč netrefil ideálně. Tlak Gunners byl enormní a Nikopolidis vytahoval jeden dobrý zákrok za druhým. V 78. minutě pronikl z levé strany do pokutového území Eduardo a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Van Persieho, jenž nepohrdl - 1:0 pro Arsenal. Pět minut před koncem ještě výsledek pojistil Aršavin, jenž využil přesné přihrávky Fabregase. Pravdou je, že Aršavin byl v ofsajdu, přesto branka platila - 2:0 pro Arsenal.

Autor: Ondřej Linhart