16.09.2008 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Panathinaikos se snažil, body ale bere Inter

Na výbornou začal svoji pouť Ligou mistrů milánský Inter, který, ač byl celkově v utkání na hřišti Panathinaikosu méně aktivnějším týmem, zvítězil díky brankám Manciniho a Adriana 2:0.

Utkání začalo z obou stran poněkud ospale, přesto první branková příležitost se naskytla již ve třinácté minutě, kdy Maicon oslovil Ibrahimoviće, švédský ostrostřelec vypálil tvrdě, brankář Galinović však byl na místě. Poté vyšuměla do ztracena útočná snaha Quaresmy a Ibrahimoviće, Inter však byl lepší a gól na sebe nenechal dlouho čekat.

A přišel konkrétně ve 27. minutě, kdy se Ibrahimović probil přes bránící Simaa a Goumase, v pokutovém území posunul míč doleva nabíhajícímu Mancinimu a ten střelou do protipohybu Galinoviće otevřel skóre. Za domácí se snažil odpovědět Moon, jeho rána ale šla nad. Jihoafričan se však neúspěchem nenechal odradit a dále ohrožoval branku Júlia Césara. Nejblíže vyrovnání byl tři minuty před pauzou, kdy jeho pokus z dálky tečoval Materazzi a míč skončil na břevně.

Ve druhé půli převzal iniciativu Panathinaikos a hodně vidět byl střídající Ivanschitz, který hru domácích vydatně osvěžil a navíc byl i nebezpečný. Pět minut po obrátce musel po střele rakouského reprezentanta zasahovat César, poté mířil o fous vedle Cleyton. Ivanschitz potom ještě zahrozil přímým kopem, gólu ovšem stejně jako jeho spoluhráči nedocílil a naopak udeřil Mourinhův tým.

V 82. minutě vystřídal střelce první branky Manciniho Adriano a jen tři minuty brazilskému útočníkovi stačilo na to, aby výhru hostů pojistil druhým gólem. Ibrahimović znovu asistoval, tentokrát vyslal přihrávku do ulice a Adriano bombou pod břevno zavěsil. A jelikož se ve zbytku utkání již nic podstatného nestalo, vyhrál Inter v Aténách 2:0.

Autor: Petr Vaněček / uefa.com