05.11.2008 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Arsenal FC - Fenerbahçe SK 0:0

Na Emirates Stadium viděli diváci v zápase mezi domácím Arsenalem a Fenerbahce utkání plné zajímavých příležitostí, ani jedna z nich ovšem proměněna nebyla a týmy si tak připisují po bodu.

Po několika špatných ligových zápasech si chtěl Arsenal napravit chuť v Lize mistrů proti Fenerbahce, výsledek 0:0 a mnoho neproměněných šancí mu ale velkou radost jistě neudělaly. Arsenal musel po zápase se Stoke sáhnout v dnešním klání k několika změnám, zraněné Walcotta, Adebayora a Sagnu nahradili Bendtner, Ramsey a Djourou. Do brány se postavil namísto nemocného Manuela Almunii Lukasz Fabianski.

Změny v sestavě ale výkon Arsenalu příliš neovlivnily, svěřenci kouče Arséna Wengera v prvním poločase na hřišti vládli. Již v sedmé minutě mířil jen těsně vedle brány van Persie. Holandský reprezentant chvíli poté zkusil nebezpečnou střelu, která nadělala gólmanu Demirelovi velké potíže, Nasri toho ovšem nevyužil.

Pár minut na to Fabregas tvrdě vystřelil, Demirel míč vyrazil a van Persieho střela se od země odrazila do břevna. Pravděpodobně největší šanci první půle měl van Persie, jehož střelu po půlhodině hry skvěle vyrazil Demirel.

Arsenal plýtval šancemi a toho Fenerbahce málem využilo, Guiza však bránu Arsenalu v nadějné šanci netrefil. Arséne Wenger začal se střídáními, Bendtnera nahradil Vela a Ramseyho Diaby. Pár minut poté Clichy nebezpečně nacentroval a van Persie jen těsně minul svojí hlavičkou tyč. Fenerbahce se podařilo nedostat gól, Arsenal nemůže být kvůli mnoha zmařeným šancím vůbec spokojen.

Autor: Vít Sedlák / goal.com