21.11.2011 18:30 CET
0 : 4
(0:1)

Bohemians 1905 - Sparta Praha 0:4

Dohrávku 14. kola ovládla Sparta. V malém pražském derby deklasovala Bohemians 1905 čtyřmi góly a drží si na čele šestibodový náskok.

Veškeré předzápasové série a předpoklady hovořily jasně ve prospěch Sparty. A v prvních minutách jakoby se těchto faktů domácí zalekli. Více ze hry měli hosté, Klokanům prakticky nepůjčili míč a zaslouženě šli již po pár minutách do vedení. Matějovského centr prošel vápnem a na zadní tyči jej doklepl za Sňozíkova záda mladík Krejčí - 0:1.

I nadále byla Sparta nebezpečná. Kadlec si rozpohyboval obránce a vyslal přes něj krásnou ránu, ještě hezčí zákrok ale předvedl Sňozík. Pár vteřin na to málem přidal svůj druhý gól Krejčí, jeho gólovku ale opět výborně zmařil Klokan v bráně domácích. Závar dokonala další nebezpečná, leč neúspěšná střela Grajciara. Zelenobílí byli zralí na oddechový čas.

V polovině první části se ke slovu dostali i Bohemians, do větší příležitosti se ovšem nedokázali probít. Naopak na druhé straně hrozili nebezpečnými protiútoky hosté. A stejný obraz hry byl k vidění až do přestávky.

Druhá část začala opět výborně pro hosty a byl to znovu Ladislav Krejčí, který rozradostnil sparťanské fanoušky. Matějovského roh prodloužil na zadní tyč Hušbauer, kde se zase šikovně motalo volné sparťanské levé křídlo a nekompromisně zavěsilo - 0:2.

Sparta hrála to, co potřebovala, kontrolovala hru a Bohemians se jen marně snažili dostat alespoň do náznaku šance, ze které by mohli korigovat skóre. Vývoj utkání tak mohl změnit jen nečekaný zvrat. Ten ale nenastal a byli to naopak hosté, kdo navýšil skóre. Nejprve se povedenou technickou střelou prezentoval Sionko, když z hranice vápna obstřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. Do střelecké listiny utkání se zapsal také Václav Kadlec, který využil zaváhání domácí obrany a propálil Sňozíka - 0:4.

Sparta si tak připsala již osmou výhru v osmém duelu na venkovním hřišti v této sezóně a odskočila Libeci opět na šest bodů.

Autor: Martin Lavický / onlajny.cz