Češi v zahraničí: Zazářil Krmenčík, dva góly dal i Schwarz

23.09.2020 10:21 - Aktuality
Michael Krmenčík (© clubbrugge.be)

Dvě branky Michaela Krmenčíka pomohly Bruggám k jasnému vítězství ve Waregemu. Střelecky zasvítil v polské lize Petr Schwarz. Dvěma proměněnými penaltami pomohl k vítězství Rakówa nad Bielskem Bialou...

Anglie

Záložník Tomáš Souček nastoupil v základní jedenáctce West Hamu United na půdě Arsenalu a odehrál celé utkání. Jeho tým však prohrál kvůli brance pět minut před koncem duelu 1:2.

Útočník Matěj Vydra nastoupil za Burnley v 70. minutě na hřišti Leicesteru City. Jeho mužstvo prohrávalo v těch chvílích 1:3. Hostům se podařilo sice rychle snížit, ale nakonec podlehli 2:4.

Itálie

Záložník Antonín Barák debutoval v dresu Hellasu Verona v utkání s AS Řím. Na hřiště se dostal z lavičky v 66. minutě. V zápase branka nepadla, a tudíž skončil nerozhodně 0:0. Nicméně posléze byl kvůli neoprávněnému startu na straně hostů kontumován a Verona si do tabulky zapsala vítězství 3:0.

Sampdoria Janov nestačila na favorizovaný Juventus a prohrála na jeho hřišti 0:3. Český záložník Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě a odehrál celé utkání.

Německo

Obránce Theo Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka odehráli celý zápas za Werder Brémy proti Herthě Berlín. Duel se ale jejich mužstvu vůbec nepovedl. Hosté vyhráli jasně 4:1, na čemž se dvěma gólovými asistencemi podílel i český záložník Vladimír Darida, který také odehrál celých 90 minut.

Kompletní zápas odehrál za Hoffenheim obránce Pavel Kadeřábek. Jeho tým vyhrál v Kolíně nad Rýnem 3:2. Kadeřábek dostal v nastaveném čase druhé půle žlutou kartu.

Útočník Patrik Schick nastoupil za Leverkusen v 63. minutě na hřišti Wolfsburgu. Duel skončil bezbrankovou remízou.

Nizozemsko

Obránce Tomáš Hájek nastoupil v základní sestavě Vitesse Arnhem a podílel se na vítězství svého mužstva 2:0 nad Spartou Rotterdam. V 56. minutě viděl od rozhodčího žlutou kartu.

Debut v nizozemské lize si odbyl záložník Denis Granečný. V dresu Emmenu nastoupil na půdě PSV Eindhoven v 83. minutě a hosté zanedlouho vyrovnali na 1:1. Nicméně nakonec si bod neodvezli, protože v nastaveném čase rozhodl o výhře favorita Romero.

Křídelník Václav Černý v barvách Twente otevřel skóre zápasu na hřišti Feyenoordu Rotterdam už ve druhé minutě. Zasloužil se tak o remízu 1:1, kterou si hosté odvezli. Černý hrál do 78. minuty, než byl vystřídán.
Slovensko

Obránce Petr Pavlík odehrál celé utkání za Pohronie a důležitou měrou přispěl k remíze 2:2 se Seredí. Jeho tým prohrával už 0:2. Pak ale Pavlík jako správný kapitán zavelel na zteč a v 19, minutě sám snížil. Utkání nakonec skončilo remízou 2:2. Pavlík ještě stihl dostat v 78. minutě žlutou kartu. Za hosty ve stejném čase naskočil do hry záložník Nicolas Šumský.

Senica prohrála doma s Dunajskou Stredou 2:4. V domácí sestavě byli dva Češi. Brankář Tomáš Fryšták a záložník Miloš Kopečný. Oba odehráli celé utkání. Na straně vítězných hostů zase chytal celý duel brankář Martin Jedlička.

Slovan Bratislava remizoval 2:2 v Žilině. Do vedení ho už ve 14. minutě poslal český obránce Jurij Medveděv, nicméně po pár minutách, konkrétně ve 23. minutě, musel ze zápasu odstoupit a vystřídat. Medveděvovi na branku přihrával další český fotbalista Erik Daniel, jenž střídal v 86. minutě.

Rusko

Spartak Moskva vyhrál 2:0 na půdě Rubinu Kazaň. Byl u toho také záložník Alex Král, který odehrál kompletních 90 minut.

Belgie

Michael Krmenčík se dvakrát prosadil v dresu Brugg proti Waregemu. Český forvard nastoupil v základní sestavě a v 19. a 41. minutě zvyšoval na 2:0, respektive na 4:0. Hosté nakonec v Bruggách vyhráli dokonce 6:0. Krmenčík byl vystřídán v 72. minutě.

Turecko

Obránce Tomáš Břečka i záložník David Pavelka odehráli celý duel za Kasimpasu proti Rizesporu a mohli se radovat z vítězství 2:0. Za hosty hrál celé utkání útočník Milan Škoda.

Obránce Filip Novák nastoupil za Fenerbahce Istanbul v 69. minutě zápasu proti Hataysporu. Na konečné remíze 0:0, však ani jeho příchod nic nezměnil.

Polsko

Tři penalty za poločas kopali hráči Rakówa Czestochowa v polské Ekstraklase na hřišti Podbeskidzie Bielsko Biala. Dvě z nich proměnil český záložník Petr Schwarz a zásadní měrou se podílel na vítězství svého týmu 4:1. Schwarz střídal v 81. minutě. V základní sestavě Rakówa nechyběl kapitán a obránce Tomáš Petrášek, který odehrál celé utkání. V 86. minutě naskočil do hry také třetí Čech Daniel Bartl.

Legia Varšava prohrála doma s Górnikem Zabrze 1:3. Útočník Tomáš Pekhart nastoupil v základní sestavě, ale o poločase byl vystřídán.

Lech Poznaň porazil v městském derby Wartu 1:0. Český záložník Jan Sýkora hrál za vítězný tým od začátku. V 57. minutě střídal.

Záložník Martin Pospíšil nastoupil za Jagiellonii Bialystok na hřišti Piastu Gliwice s kapitánskou páskou a dovedl nakonec tým k vítězství 1:0. Od 81. minutě byl na hřišti také záložník Tomáš Přikryl.

Kypr

Obránce Josef Kvída odehrál celý zápas za Pafos proti Achnasu. V 51. minutě dostal žlutou kartu. S celkovým výsledkem však nemohl být docela spokojen. Pafos doma jen remizoval 2:2.

Záložník Josef Hušbauer nastoupil v dresu Anorthosis Famagusta do druhého poločasu utkání s Apollonem Limassol a v 85. minutě dostal žlutou kartu. Jeho mužstvo nakonec ale prohrálo 1:3.

Skotsko

Brankář Zdeněk Zlámal odchytal celé utkání za St. Mirren. Jeho mužstvo však v Dundee prohrálo 1:2.

Rumunsko

Rovnou trio českých fotbalistů nastoupil za Gaz Metan Medias v základní sestavě utkání proti Dinamu Bukurešť. Celé utkání odehrál obránce Ondřej Bačo, který v 58. minutě dostal žlutou kartu. Žlutě napomínán byl v 51. minutě záložník Lukáš Droppa, jenž vedl mužstvo jako kapitán a střídal v 81. minutě. Žlutá karta se nevyhnula ani útočníkovi Tomáši Smolovi. Ten odehrál 59 minut. Ani jeden z Čechů pod vedením trenéra Dušana Uhrina mladšího po zápase velkou radost neměl. Jejich tým totiž prohrál 1:3.

Lotyšsko

Záložník Jakub Hora přispěl k vítězství Riga FC nad Valmierou 1:0. Nastoupil v základní sestavě a vystřídán byl v 83. minutě.

Litva

Martin Berkovec odchytal za Žalgiris Vilnius utkání na půdě Riteriai. Duel skončil nerozhodně 2:2.

Slovinsko

Záložník Marcel Čermák odehrál celý zápas za Aluminij Kidričevo proti Olimpiji Lublaň a asistencí na gól Matjašiče přispěl k vítězství 1:0.
Autor: Jiří Fišara