Aktuální statistiky v klubu Raków Częstochowa (POL)
 ZMGGPVGOGŽKŽČČK
Ekstraklasa 2020/2021138574400100
Kariéra hráče

Češi v zahraničí: To je kanonáda. Krásné góly dali Schick i Pekhart. Stříleli i další

Jakub Jankto pomohl k vítězství Sampdorie brankou i asistencí. Parádním gólem do sítě Bayernu se blýskl Patrik Schick z Leverkusenu. Tomáš Pekhart je nejlepším střelcem polské ligy, ale tentokrát jeho povedená trefa do sítě Mielce Legii Varšava nepomohla. Ani branka Milana Škody nestačila Rizesporu k bodům v Trabzonu. V Rumunsku se trefil obránce Ondřej Bačo, na Kypru zase Tomáš Wágner.
22.12.2020 | Aktuality | 209 komentářů

Češi v zahraničí: Souček odstartoval povedený střelecký víkend!

Tomáš Souček už v pátek načal střelecky povedený víkend českých legionářů brankou proti Leedsu. V Maďarsku se následně trefil Jakub Plšek, ale to byl jen začátek. Posléze se totiž trefil také Jakub Jankto na Maradonově stadionu v Neapoli a hned čtyři branky měli na svědomí Češi v Polsku. Přesněji řečeno dva střelci. Tomáš Pekhart pomohl dvěma brankami k vítězství Legie Varšava v Krakově a Petr Schwarz dvěma proměněnými penaltami zase k triumfu Rakówa Czestochowa nad Jagiellonií. A k tomu všemu ještě Milan Škoda zařídil v nastavení vítězství tureckého Rizesporu.
15.12.2020 | Aktuality | 44 komentářů

Češi v zahraničí: Góly v bundeslize i Premier League. Dál pálí také Pekhart

Tomáš Souček se střelecky prosadil proti slavnému Manchesteru United, jeho mužstvu to ale nakonec k bodům nepomohlo. Lépe na tom byl Patrik Schick, který zkompletoval vítězství Leverkusenu. Pozici elitního snajpra si v polské lize upevňuje Tomáš Pekhart. Další důležitou brankou přispěl k vítězství Legie Varšava nad Lechií Gdaňsk. A gól zaznamenal i Michael Lüftner na Kypru.
08.12.2020 | Aktuality | 57 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
13.12.2020 Rakówu pomohly dva góly Schwarze
Petr Schwarz se výrazně podílel na vítězství Rakówa Częstochowa proti Jagiellonii Białystok. Český záložník ve druhém poločase proměnil dvě penalty, načež jeho tým vyhrál poměrem 3:2.
26.09.2020 Petrášek dal gól, Schwarz nahrával
Raków Częstochowa remizoval na půdě Cracovie 2:2 a vidět byli i čeští hráči. Obránce Tomáš Petrášek v jedenácté minutě otevíral skóre, o chvíli později pak záložník Petr Schwarz připravil druhou trefu hostujícího týmu, který o výhru přišel až v sedmé minutě nastavení.
18.09.2020 Schwarz proměnil dvě penalty
Raków Częstochowa vyhrál 4:1 na půdě Podbeskidzie Bielsko-Biała a polovinu jeho branek dal Petr Schwarz, český záložník v obou případech proměnil pokutový kop.
10.06.2020 Rakówu nepomohl gól Schwarze
Raków Częstochowa prohrál na půdě Wisły, čemuž nezabránila ani branka Petra Schwarze. Odchovanec Hradce Králové se v lize trefil šestkrát a je v tomto ohledu nejlepším českým střelcem.
03.03.2020 Petrášek skóroval za Raków
Raków Czestochowa zvítězil v utkání polské ligy na hřišti Wisly Plock 2:0 a gólově se na tom podílel i jeho kapitán, český obránce Tomáš Petrášek. Na gól mu navíc přihrával další Čech ve službách Rakówa, záložník Petr Schwarz.
15.02.2020 Rakówu pomohl gólem Schwarz
Petr Schwarz proměněnou penaltou pomohl Raków Częstochowa k remíze s Legií Varšava. Bývalý záložník Hradce Králové srovnával na konečných 2:2, na začátku druhého dějství přitom neproměnil pokutový kop další český záložník Daniel Bartl.
14.12.2019 Schwarz přispěl k výhře Rakówa
Raków Częstochowa vyhrál doma 2:1 nad Górnikem Zabrze a velký podíl na tom měl Petr Schwarz. Český záložník nejprve připravil vyrovnání svého týmu, v 82. minutě pak proměněnou penaltou zařídil zisk tří bodů.
19.03.2017 Sýkora a Bořil kvůli kartám přijdou o derby
Slavii budou v příštím kole v derby se Spartou chybět Janové Bořil a Sýkora, kteří dostali čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Ze stejného důvodu čeká jednozápasový trest i na letenského obránce Michala Kadlece a královéhradeckého Petra Schwarze. Mladoboleslavský Lukáš Magera a Eldar Civič ze Slovácka jako první inkasovali osmou žlutou kartu a čeká je nucený odpočinek na dvě utkání. Rozhodčí rozdali v 21. ligovém kole 35 žlutých karet, což je dohromady 649 napomenutí v ligovém ročníku. Vyloučeni byli tři hráči a počet červených karet v sezoně stoupl na 24. (ČTK)