Češi v zahraničí: Schick i Krmenčík ukázali formu. Padaly ale i červené karty

16.03.2021 14:13, aktualizováno 16.03.2021 17:37 - Aktuality
Vladimír Darida (© AFP)

Patrik Schick skóroval za německý Leverkusen, ale na body to nestačilo. Stejně dopadl také Michael Krmenčík v řecké lize. Češi ale o víkendu v zahraničních ligách sbírali nejen góly, ale také červené karty. Předčasně pod sprchy museli Vladimír Darida a Martin Pospíšil. Jeho případ byl dosti bizarní. Jen se podívejte...

Anglie

West Ham United prohrál 0:1 na půdě Manchesteru United. V sestavě hostů nechyběli už tradičně oba dva Češi. Záložník Tomáš Souček i obránce Vladimír Coufal odehráli celé utkání.

Burnley nečekaně zvítězilo na hřišti Evertonu 2:1 a významně se na tom podílel i český útočník Matěj Vydra, který nastoupil za vítěze v základní sestavě a odehrál 78 minut. Ve 24. minutě přihrával totiž na druhou branku Burnley Dwightu McNeilovi, jenž se trefil skutečně brilantně.

Bristol City ve druhé nejvyšší soutěži vyhrál 3:0 na půdě Birminghamu. Celé utkání v dresu vítězů zaznamenal obránce a kapitán Tomáš Kalas.

Itálie

Záložník Jakub Jankto byl v základní sestavě Sampdorie na hřišti Bologně. Nakonec odehrál 69 minut do svého střídání. Z konečného výsledku ale radost neměl. Námořníci odcestovali s porážkou 1:3.

Záložník Antonín Barák odehrál za Hellas Verona celé utkání na půdě Sassuola. Ani jeho celku se ale nepodařilo bodovat a prohrál 2:3.

Německo

Werder Brémy prohrál doma s Bayernem Mnichov 1:3. Celé utkání odchytal za domácí brankář Jiří Pavlenka. Od začátku hrál i obránce Theo Gebre Selassie, který byl vystřídán v 63. minutě.

V základní sestavě Herthy nastoupil na hřišti Dortmundu záložník Vladimír Darida a až do závěrečného hvizdu nedohrál, protože v 80. minutě viděl červenou kartu za ostrý skluz na Reuse. Jeho tým prohrál 0:2.

Útočník Patrik Schick se střelecky prosadil v barvách Leverkusenu, ale pouze mírnil nečekanou porážku svého týmu s Bielefeldem, když v 85. minutě snižoval na 1:2. Schick odehrál celé utkání.

Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání za Hoffenheim na půdě Stuttgartu. Jeho mužstvo ovšem odjelo s porážkou 0:2.

Nizozemsko

Obránce Tomáš Hájek naskočil na závěr utkání jeho Vitesse v Utrechtu. Na hřiště se dostal v 85. minutě a pomohl týmu udržet vedení 3:1 až do závěrečného hvizdu.

Slovensko

Dunajská Streda porazila v brance s českým gólmanem Martinem Jedličkou Zlaté Moravce. Jedlička udržel čisté konto a jeho tým zvítězil 2:0.

Trnava prohrála 1:2 na půdě Žiliny 1:2. Za hosty odehrál celé utkání obránce Filip Twardzik a výrazně promluvil do výsledku zápasu. V šesté minutě nastaveného času si totiž vstřelil vlastní branku.

Slovan Bratislava vyhrál vysoko 6:2 v Trenčíně. Kompletních 90 minut odehrál v dresu vítězného mužstva obránce Jurij Medveděv, který si připsal i gólovou asistenci u třetí branky Čavriče. Od 76. minuty byl na trávníku v dresu Slovanu také další český fotbalista Erik Daniel.

Záložník Ondřej Machuča odehrál celé utkání za Sereď proti Ružomberku. Jeho tým zvítězil 1:0 a připsal si ve vyrovnané skupině o udržení cenné tři body. Machuča dostal v 82. minutě žlutou kartu.

Pohronie porazilo ve skupině o záchranu doma Senicu 3:0. První gól vítězného celku vstřelil český fotbalista Ondřej Chvěja, který nastoupil v základní sestavě a odehrál 79 minut, než jej vystřídal Petr Galuška. Celý zápas za Pohronie odehrál s kapitánskou páskou obránce Petr Pavlík. Za hosty chytal celé utkání Tomáš Fryšták. V 82. minutě se dostal na hřiště Oskar Fotr a dvě minuty po něm i Dominik Duda.

Chorvatsko

Hajduk Split remizoval 1:1 v Gorici. Celé utkání za hosty odehrál obránce Stefan Simič, ve 36. minutě dostal žlutou kartu.

Kypr

Pafos s českým obráncem Josefem Kvídou v sestavě prohrál na půdě Doxy 0:1. Český fotbalista odehrál celých 90 minut.

Útočník Tomáš Wágner nastoupil za Neu Salamis proti Achnasu až od druhého poločasu. Jeho tým domácí zápas prohrál 0:2.

V dresu Omonie Nikósie odehráli celé utkání oba čeští obránci Michael Lüftner a Jan Lecjaks. Jejich tým zvítězil na půdě AEL Limassol 2:1 a v tabulce vede před svým soupeřem o čtyři body.

Záložník Zdeněk Folprecht střídal v dresu Ermisu už v prvním poločase. Ze hřiště šel v duelu v Paralimni ve 38. minutě. Jeho mužstvo nakonec odvezlo ze hřiště soupeře vítězství 1:0.

Záložník Josef Hušbauer odehrál 70 minut za Anorthosis Famagusta na půdě Olympiakosu Nikósie. V 62. minutě viděl žlutou kartu. Jeho tým prohrál 0:2.

Polsko

Záložník Martin Pospíšil nedohrál v dresu Jagiellonie Bialystok utkání proti Štětínu. V 83. minutě byl vyloučen, když dostal jednu žlutou kartu za faul a druhou za strkanici se soupeřem, který šel také předčasně do sprch. Jagiellonia navíc doma prohrála 0:1.

Záložník Petr Schwarz nastoupil za Rakow Czestochowa v 73. minutě na půdě Wisly Plock. Utkání skončilo remízou 2:2.

Obránce Michal Frydrych odehrál celý zápas za Wislu Krakov v Gdaňsku. Jeho tým s Lechií prohrál 0:2. Frydrych dostal ve 48. minutě žlutou kartu.

Útočník Tomáš Pekhart naskočil za Legii Varšava do zápasu proti Wartě Poznaň až od začátku druhé půle. Jeho tým nakonec zvítězil 3:2.

Záložník Jan Sýkora nastoupil v základní sestavě Lechu Poznaň proti Gliwicím. Odehrál 63 minut, pak byl vystřídán. Utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Záložník Jakub Hora hrál od začátku za Podbeskidzie na půdě Mielce. Jeho tým prohrál 1:2. Hora byl vystřídán v 68. minutě.

Maďarsko

Útočník David Vaněček v dresu Diósgyőri nastoupil z lavičky do druhého poločasu utkání s Honvédem Budapešť. Duel skončil remízou 0:0.

Puskás Akademie porazila doma MOL Fehérvár 1:0. Od 74. minuty byl u toho i záložník Jakub Plšek.

Rumunsko

Záložník Lukáš Droppa nastoupil v základní sestavě FC Voluntari na půdě Clinceni a pomohl svému týmu k vítězství 1:0. Střídal v 84. minutě.

Rusko

Záložník Alex Král odehrál celý duel za Spartak Moskva, který v městském derby vyhrál na půdě Dinama 2:1. V tabulce je Spartak druhý o čtyři body za vedoucím Zenitem Petrohrad.

Řecko

Útočník Michael Krmenčík přišel v dresu PAOK Soluň do zápasu na hřišti Panathinaikosu Atény v 67. minutě. V 84. minutě se zapsal do listiny střelců, jeho tým ovšem prohrál 1:2. V 88. minutě pak dostal český reprezentant žlutou kartu.

Slovinsko

Záložník Marcel Čermák odehrál celé utkání za Aluminij Kidričevo proti Domžale a pomohl svému týmu k vítězství 1:0. Ve 48. minutě viděl žlutou kartu. Aluminij stále bojuje o udržení v soutěži. Momentálně je na deváté barážové pozici se stejným počtem bodů jako má osmé Celje, které vede český trenér Jiří Jarošík.

Švýcarsko

Záložník Roman Macek naskočil v dresu Lugana do utkání ve Vaduzu v 77. minutě. Jeho tým si odvezl vítězství 3:0.

Obránce Martin Frýdek odehrál celé utkání za Lucern, který ovšem nestačil na Basilej. Na jeho hřišti prohrál 1:4.

Turecko

Obránce Filip Novák se střelecky prosadil v dresu Fenerbahce. V duelu s Genclerbirligi otevřel skóre zápasu ve 35. minutě, soupeře však brzy srovnal a nakonec si dokonce odvezl vítězství 2:1. Novák byl vystřídán v 57. minutě.

Útočník Milan Škoda nastoupil v základní sestavě Rizesporu a na hřišti v duelu s Hataysporem vydržel až do nastaveného času druhé půle. Svému týmu pomohl k vítězství 1:0, díky němuž se Rizespor vyšvihl mimo sestupové pozice.
Autor: Jiří Fišara