Baník Ostrava   -   1. FC Slovácko

0 : 3 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.95 - 3.25 - 4.85

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:3

Slovácko překvapivě vyhrálo v Ostravě, když Baníku uštědřilo lekci z produktivity. Hostující borci nasázeli postupně tři branky a posunuli se na čtrnácté místo v tabulce.

Domácí vstoupili do zápasu hodně aktivně a hned v první minutě hlavičkoval Fillo pouze těsně vedle hostující svatyně. Na druhé straně dopadl podobně neúspěšně Hofmann. V 8. minutě Baroš našel ve vápně dobře postaveného Granečného, jehož pokus ale dokázala hostující obrana srazit mimo bránu. O čtvrthodinu později se do další šance dostal znovu hostující Hofmann, ten tentokrát nevyzrál na Laštůvku.

Ve 28. minutě se k míči dostal ve vápně J.Šasinka, jenomže přesně zakončit nedokázal. Na druhé straně se v obrovské šanci zjevil Janošek, jenž však trestuhodně branku netrefil. Ani domácí Procházka nedokázal o chvíli později seřídit svá mířila a bránu Trmala minul. Ve 43. minutě přišel šok pro domácí. Navrátil ze strany oslovil centrem Havlíka, který chladnokrevným způsobem překonal Laštůvku. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, nicméně ani Holzer prudkou střelou Trmala neohrozil.

V úvodu druhé půle se do šance dostal J.Šašinka, po sklepnutí od Baroše ale pouze orazítkoval tyč hostující brány. Baník se nadále snažil o vyrovnaní, bylo to však Slovácko, které se radovalo z další branky. Na Havlíkův rohový kop si naskočil Daníček, jehož hlavičku Laštůvka perfektním zákrokem vyrazil, ale pouze k osamocenému Reinberkovi, jenž dorazil míč do prázdné brány.

Domácí stále neztráceli naději a snažili se s výsledkem něco udělat, proti střele Granečného ale zasáhl Trmal. V 81. minutě hosté dokázali využít už otevřené ostravské obrany. Havlík unikl po levé straně a předložil míč Kuchtovi, ten už měl pouze lehkou úlohu - 3:0 pro Slovácko. Domácí se snažili o získání alespoň čestného úspěchu, dnes však pro ně byla Trmalova svatyně zakletá.
#
Jasná jednička 3:0 Granec místo Flajšiho a místo Zia typuju Mešana góly dají Hrubas Kuba Šašinka a Šindelář
#
Tak vám kluci nevím. Jestli byste se radši neměli věnovat nějaké jiné aktivitě.
ondrasch77
25.11.2018 01:26
#
Asi jo... , nicméně z výsledku mám radost...
21.04. Fleišman a Mareš dostali osmou žlutou kartu
Fotbalisté Jiří Fleišman z Ostravy a mladoboleslavský Petr Mareš dostali v 29. kole první ligy osmou žlutou kartu, která znamená distanc na dvě utkání. Oba tak vynechají poslední kolo základní části, do nadstavby však už budou moci zasáhnout, neboť tresty za žluté karty se v případě uhrazení pokuty smažou. O příští ligový zápas přijdou také Josef Divíšek ze Slovácka a zlínský Tomáš Poznar za čtyři žluté karty. Rozhodčí v 29. kole nevyloučili nikoho a počet červených karet v sezoně zůstal na 46. Sudí udělili také 29 žlutých karet, za celý ročník to je 1010 napomenutí. (ČTK)
21.04. FORTUNA:LIGA - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Bohemians 1905 - Jablonec 1:0 (15. Bartek), Dukla - Mladá Boleslav 2:2 (79. Djuranović, 88. Tetour - 25. Komličenko, 75. Mašek), Liberec - Slovácko 3:2 (45. z penalty, 76. z penalty a 90. z penalty Kozák - 70. Krejčí, 79. Daníček), Ostrava - Opava 2:0 (29. Diop, 79. Hrubý), Příbram - Plzeň 1:1 (37. Matoušek - 31. Pačinda), Sigma Olomouc - Teplice 2:0 (42. Plšek, 70. Houska), Sparta - Karviná 1:3 (89. Hašek - 4. a 54. Wágner, 25. Guba), Zlín - Slavia 1:0 (60. Dzafič).
18.04. Slavia i Sparta zaplatí 300 tisíc
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala pražské kluby Slavii a Spartu pokutou 300 tisíc korun za nevhodné chování fanoušků při nedělním derby v Edenu (1:1). Slavia však pro další zápasy nemá uzavřenou tribunu Sever, přestože byla v podmínce kvůli urážlivým pokřikům na adresu trenéra Františka Straky v pohárovém čtvrtfinále s Karvinou. Pražská "S" se znovu utkají příští středu v semifinále MOL Cupu. Fanoušci Slavie i Sparty při nedělním šlágru 28. ligového kola vedle nevhodných pokřiků používali zakázanou pyrotechniku. Hostující fanoušci ji ale na rozdíl od domácích házeli na hrací plochu. (ČTK)
18.04. Před 60 lety se hrál první zápas na Bazalech
Ligovým zápasem s Ústím nad Labem byl před 60 lety, 19. dubna 1959, oficiálně otevřen zbrusu nový stadion na Bazalech, svatostánek nejslavnějšího ostravského klubu Baníku Ostrava. S týmem, který bojoval o záchranu, prohráli domácí 2:3 a baníkovští fanoušci byli přesvědčeni, že výsledek ovlivnil rozhodčí. Toho se pořadatelům podařilo dostat z útrob stadionu ve zdraví jen s největšími obtížemi a rozzuřený dav pak cloumal autem, v němž sudího policisté odváželi. Po zásahu svazových funkcionářů se poté musely na stadionu dodatečně montovat drátěné ploty. (ČTK)
15.04. Pro tři hráče skončila základní část ligy
Sparťan Guélor Kanga jako první v této sezoně první ligy dostal 12 žlutých karet, což automaticky znamená trest na tři kola. Gabonský záložník však vynechá pouze poslední dvě kola základní části a do nadstavby už bude moci zasáhnout. Tresty za žluté karty se totiž do nadstavbové části nepřenášejí, pokud klub uhradí pokutu. Osmou žlutou kartu v sezoně dostali ostravský Martin Fillo a mladoboleslavský Marek Matějovský. Oba dva čeká dvouzápasový trest a do konce základní části už si nezahrají. Jedno kolo za čtyři napomínání musejí vynechat slávista Michal Frydrych a Jan Žídek z Opavy. (ČTK)
15.04. Hornyák: Děkuji svému týmu a fanouškům
Liberec vyhrál v Mladé Boleslavi a posunul se místo svého soupeře na průběžnou šestou pozici. "Děkuji svému mužstvu a především fanouškům za podporu. Byli jsme si vědomi toho, že dnešní zápas je pro nás hodně důležitý jak bodově, tak výsledkově. Jednalo se o lokální derby a věděli jsme, že tři body by nám zaručily předběhnutí Mladé Boleslavi a proniknutí do první šestky, které jsme si dali na úvod roku za cíl. Podpora fanoušků byla obrovská, byla citelná. Dneska byli dvanáctým hráčem a bylo to cítit, pomohlo nám to hlavně v konci, kdy se ten zápas výsledkově rozhodoval. Co se týká hry a taktiky, děkuji mužstvu za předvedený výkon," řekl po utkání liberecký kouč Zsolt Hornyák. (ČTK)
15.04. Česká liga - výsledek
Dnešní výsledek české ligy: Mladá Boleslav - Liberec 1:2 (90+4. z penalty Přikryl - 67. Potočný, 88. Malinský).
15.04. Raspopovič z rodinných důvodů končí v Dukle
Srbský obránce Nikola Raspopovič z rodinných důvodů skončil ve fotbalové Dukle. Poslední tým prvoligové tabulky o tom informoval na svém webu. Raspopovič do pražského klubu přišel loni v září jako volný hráč po angažmá v běloruském Šachťoru Soligorsk. Devětadvacetiletý stoper v nejvyšší soutěži celkem odehrál 13 utkání, naposledy za Duklu nastoupil ve 26. kole v Opavě. (ČTK)
15.04. LFA: Za chyby při derby může špatná domluva
Podle Ligové fotbalové asociace může za špatný penaltový verdikt v nedělním derby mezi Slavií a Spartou pravděpodobně chybná komunikace mezi videorozhodčím a operátorem v přenosovém voze, který sudím na vyžádání záběry přehrává. Slavia po zápase, který skončil 1:1, cítila hned dvakrát křivdu, že jí rozhodčí Karel Hrubeš upřel penaltu. Nejprve v 11. minutě nařídil pokutový kop za faul brankáře Florina Nity na Josefa Hušbauera, ale po zhlédnutí videa názor změnil a místo toho udělil domácímu záložníkovi žlutou kartu za simulování. Hrubeš i videorozhodčí Pavel Franěk po utkání uznali chybu s tím, že záběr, ze kterého bylo vidět, že Nita fauloval, dostali pozdě až po znovuzahájení hry. Proti tomu se ohradila Ligová fotbalová asociace i stanice O2 TV Sport, která přenosy i videotechnologii při zápasech zajišťuje. (ČTK)
14.04. Hrubeš uznal, že Slavia měla kopat penaltu
Sudí Karel Hrubeš po zápase 28. kola první fotbalové ligy mezi Slavií a Spartou uznal, že domácí měli ve 12. minutě kopat po zákroku letenského brankáře Florina Nity na Josefa Hušbauera penaltu. Ze záběrů, které mu odeslal videorozhodčí Pavel Franěk, však faul neviděl, takže původně nařízený pokutový kop odvolal a záložníkovi červenobílých udělil žlutou kartu za simulování. "Ze dvou dostupných záběrů (videorozhodčího) jsem neviděl, že by došlo k podražení. Po utkání, kdy jsem viděl záběr, který jsme bohužel neměli k dispozici pro danou situaci, tak k podražení Hušbauera došlo a pokutový kop měl být nařízen," řekl Hrubeš pro Českou televizi. Domácí se dožadovali penalty v prvním poločase ještě jednou za zákrok hostujícího Zahustela na slávistu Tomáše Součka. Hrubeš však po zhlédnutí videa ani tentokrát pokutový kop nenařídil. Červenobílí remizovali v derby 1:1 a jejich náskok na čele tabulky se před druhou Plzní snížil na pět bodů. (ČTK)