26.07.2014 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

FC Hradec Králové - FK Teplice 0:0

Bezbrankovou remízou vstoupili do nového ročníku české ligy fotbalisté Hradce Králové a Teplic. Zejména pro Severočechy je výsledek 0:0 velkým zklamáním. Votroci si za svůj výkon bod zasloužili.

Hradečtí Votroci se chtěli po roční pauze na nejvyšší scéně pořádně předvést a ukázat, že nehodlají hrát jenom o záchranu. Teplice zaskočili první akcí už ve druhé minutě, ale Prokešovi utekl míč a bylo po nebezpečí. Hradec byl i nadále aktivnějším týmem na hřišti, Halilovič krásným centrem vybídl Černého, který z nadějné pozice přestřelil. Teplice se dostaly do hry až před koncem prvního poločasu. Nivaldo nepříjemnou ranou prověřil Koubka a po faulu Rojka hosté kopali přímý kop. Votroci ho přežili bez vážnější újmy a z další akce Teplicím pořádně zatopili. Šikovný Halilovič svojí prací vytvořil prostor pro Prokeše, ten těsně minul branku.

Ve druhém poločase se hrál podobný fotbal. Teplice rozhodně neměly utkání pod svojí kontrolou, Grigar musel před Černým schovat míč do rukavic. V 71. minutě si Teplice vytvořily obrovskou příležitost. Vůch přehodil Koubka, ale míč minul branku. Na druhé straně zase protáhl Grigara Kotiš.

Zápas směřoval k bezbrankové remíze, ale jeho závěr byl hodně dramatický. Litsingi zazdil nadějnou šanci a minutu před koncem odmítl vítězství Dvořák, který byl po centru Halilovič ve stoprocentní šanci. Teplice samozřejmě zachránil famózním zákrokem Grigar. A když selhal i Litsingi, rozešly se oba tábory bezbrankovou remízou.