FC Hradec Králové   -   FK Teplice

0 : 0 (0:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.26 - 3.00 - 2.25

FC Hradec Králové - FK Teplice 0:0

Bezbrankovou remízou vstoupili do nového ročníku české ligy fotbalisté Hradce Králové a Teplic. Zejména pro Severočechy je výsledek 0:0 velkým zklamáním. Votroci si za svůj výkon bod zasloužili.

Hradečtí Votroci se chtěli po roční pauze na nejvyšší scéně pořádně předvést a ukázat, že nehodlají hrát jenom o záchranu. Teplice zaskočili první akcí už ve druhé minutě, ale Prokešovi utekl míč a bylo po nebezpečí. Hradec byl i nadále aktivnějším týmem na hřišti, Halilovič krásným centrem vybídl Černého, který z nadějné pozice přestřelil. Teplice se dostaly do hry až před koncem prvního poločasu. Nivaldo nepříjemnou ranou prověřil Koubka a po faulu Rojka hosté kopali přímý kop. Votroci ho přežili bez vážnější újmy a z další akce Teplicím pořádně zatopili. Šikovný Halilovič svojí prací vytvořil prostor pro Prokeše, ten těsně minul branku.

Ve druhém poločase se hrál podobný fotbal. Teplice rozhodně neměly utkání pod svojí kontrolou, Grigar musel před Černým schovat míč do rukavic. V 71. minutě si Teplice vytvořily obrovskou příležitost. Vůch přehodil Koubka, ale míč minul branku. Na druhé straně zase protáhl Grigara Kotiš.

Zápas směřoval k bezbrankové remíze, ale jeho závěr byl hodně dramatický. Litsingi zazdil nadějnou šanci a minutu před koncem odmítl vítězství Dvořák, který byl po centru Halilovič ve stoprocentní šanci. Teplice samozřejmě zachránil famózním zákrokem Grigar. A když selhal i Litsingi, rozešly se oba tábory bezbrankovou remízou.
#
Bude hrát Mahmutovič? Teď nějak nevim, jak na tom je (nebo jsou všeobecně Teplice).
#
očekávám hodně opatrnou hru od Hradce, ale Teplice se s tím vypořadají na výbornou. 1:3 - za hosty 2 Litsingi, 1 Mahmut.
21:08 Českému fotbalu nahrálo vyřazení Curychu
Český fotbal bude mít i v sezoně 2020/21 pět týmů v pohárech a dva zástupce v Lize mistrů. Rozhodlo o tom dnešní vyřazení Curychu ve druhém kole Evropské ligy s Neapolí. Spolu s italským celkem prošel do osmifinále i Arsenal, který s Petrem Čechem v brance porazil 3:0 BATE Borisov a odčinil prohru 0:1 z Běloruska. Místo v nejlepší patnáctce v žebříčku národních koeficientů UEFA mohl zajistit i postup Plzně, která však nestačila na Dinamo Záhřeb. Stačilo však i očekávané vyřazení Curychu, jenž první zápas doma prohrál 1:3 a dnes italskému favoritovi podlehl 0:2. (ČTK)
14:15 Liberec posílili Knobloch a Ju Kang-hjon
Fotbalisty Liberce posílili krátce před koncem přestupního období brankář Milan Knobloch a útočník Ju Kang-hjon. Šestadvacetiletý Knobloch přišel z druholigových Pardubic, o čtyři roky mladší Korejec se s aktuálně sedmým týmem tabulky připravuje už od startu zimní přípravy. (ČTK)
20.02. Teplice získaly Trubače ze Slavie nastálo
Záložník Daniel Trubač natrvalo přestoupil ze Slavie do Teplic. Jednadvacetiletý fotbalista, který v tomto ročníku už druhou sezonu na Stínadlech hostoval, podepsal se severočeským celkem smlouvu do června 2022. O transferu informovaly oba kluby na svých webech. Trubač přišel do Slavie předloni v létě po sestupu s Hradcem Králové, kde strávil dvě sezony. Z Edenu však mládežnický reprezentant okamžitě zamířil do Teplic na hostování, které bylo loni prodlouženo. V týmu se Trubač probojoval do základní sestavy a celkem za něj v první lize zatím odehrál 38 zápasů a dal jednu branku. (ČTK)
20.02. Plzeň získala na hostování Jakuba Brabce
Reprezentační obránce Jakub Brabec bude hrát do konce sezony za Plzeň, kam přichází na hostování z belgického Genku. Součástí dohody je i opce na trvalý přestup. Původně měl Brabec zůstat do konce sezony v tureckém Rizesporu. Tam však v zimě přišel o místo v sestavě. (ČTK)
18.02. Plzni bude chybět potrestaný Hubník
Viktorii Plzeň bude v příštím ligovém kole chybět kapitán Roman Hubník, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Jednozápasový trest ze stejného důvodu čeká také slávistu Petera Olayinku, teplického Jana Kuchtu, olomouckého Václava Jemelku, zlínského Pabla Podia, Jana Kalabišku ze Slovácka, karvinského Vojtěcha Smrže, libereckého Ondřeje Karafiáta a opavského Jakuba Janetzkého. (ČTK)
18.02. Jsem rád, že jsme to otočili, řekl Ščasný
Sparta na hřišti Dukly dvakrát prohrávala, nakonec ale po výsledku 3:2 zapsala tři body. "V zápase Dukly s Baníkem jsme viděli, že po zimní přestávce hrají jinak než na podzim a že to bude těžké. Takže jsem hrozně rád, že jsme to otočili. Dukla dala první gól, který myslím, že už se Miloševičovi nepovede. V době, kdy jsme vyrovnali a měli ten zápas rozhodnout v první půli, tak se to nepodařilo. Závěr poločasu jsme nedohrávali optimálně. Začali jsme podobně druhý a darovali zase soupeři po hrubé chybě druhou branku. To bylo samozřejmě složité. Dneska tam byly pasáže, které byly lepší než v zápase s Bohemkou. Na druhou stranu jsme s Bohemkou nedostali gól a tady jsme udělali chyby v defenzivě. V první řadě jsem spokojený s tím, že jsme dvakrát naplno bodovali. To je v tuto chvíli nejpodstatnější, protože jsme na podzim několik posledních zápasů nevyhráli. Věděli jsme, že po té přípravě musíme v první řadě bodovat. Věřím, že s těmi body budou přicházet i lepší a lepší výkony," uvedl po vítězném zápase Zdeněk Ščasný. (ČTK)
18.02. Česká liga - výsledek
Výsledek dnešního zápasu české ligy: Dukla - Sparta 2:3 (3. Milošević, 56. vlastní Plechatý - 12. Kanga, 64. Zahustel, 81. Tetteh).
18.02. Matoušek bude hostovat v Příbrami
Talentovaný útočník Jan Matoušek se vrací ze Slavie na hostování do Příbrami, kde bude působit do konce sezony. Matoušek do Edenu odešel v létě na konci přestupového okna, na podzim si zahrál v Evropské lize, ale trvale se do sestavy neprosadil. V Příbrami by měl nyní dostat znovu více herního času. (ČTK)
17.02. Česká liga - výsledky
Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - Opava 2:2 (16. Vătăjelu, 55. vlastní Žídek - 24. Janetzký, 86. Smola), Plzeň - Slavia 2:0 (45. Chorý, 82. Beauguel).
17.02. Rada: Pokusíme se bodovat venku
Jablonec neudržel vedení a nakonec se rozešel s Opavou nerozhodně 2:2. "Jsem zklamán, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Před brankou na 2:1 jsme měli dvě tři šance, které jsme neproměnili. Nicméně jsme do zápasu nevstoupili přesvědčivě, nehráli jsme tak dobře jako v minulých domácích zápasech. Věděli jsme, že nás čeká pracovité bojovné utkání, že soupeř doráží a hraje hodně vysoko. I přesto jsme se dostali do vedení, ale pak jsme dostali zbytečnou branku, když jsme nepokryli zpětnou přihrávku. V kabině jsem klukům říkal, že nám chybí větší pohyb směrem dopředu, že se musíme snažit o udržení balonu. Měli jsme velké šance. Chramostu vychytal Šorm, Ikaunieks v dobré pozici minul. Pět minut před koncem inkasujeme ze standardní situace. Na ni jsme se měli v klidu připravit, ale Smola tam zůstal úplně sám. Hosté v závěru získali sebevědomí, hrozili z brejků. Některým našim hráčům pak chyběla síla. Jsem zklamán, měli jsme k vítězství blízko. Pro nás je remíza v situaci, v jaké jsme, ztráta. Hráli jsme doma, nepotvrdili jsme body z Olomouce. Teď nás čekají dva zápasy venku a pokusíme získat body tam," řekl po utkání jablonecký kouč Petr Rada. (ČTK)