Hradec Králové povede v první lize trenér Koubek

Novým trenérem Hradce Králové se stal Miroslav Koubek. Devětašedesátiletý kouč nahradil na lavičce prvoligového nováčka Zdenka Frťalu, který po postupu skončil z rodinných důvodů. "Votroci" o tom informovali na svém webu.  
01.06. | Aktuality | 61 komentářů
 

V představenstvu FC H. Králové je poslanec Mašek, má pomoci s dotací na stadion

Novým členem představenstva městského klubu FC Hradce Králové se stal hradecký zastupitel a poslanec Jiří Mašek (ANO). Město jej vyslalo do představenstva klubu proto, že by měl pomoci získat státní dotaci na stavbu nového fotbalového stadionu. Dohlížet by měl i na stavbu arény a také na nalezení strategického partnera klubu. Maška do představenstva v úterý jmenovala rada města.  
19.05. | Aktuality | 10 komentářů
 

Dvořák se s Hradcem Králové už potřetí vrátil do první ligy

Útočník Pavel Dvořák už potřetí s Hradcem Králové oslavil návrat do první ligy. Vzhledem k současné roli v týmu si dnešního postupu cení víc než předchozích dvou v letech 2010 a 2014. Dvořák skóroval v posledních pěti zápasech po sobě a s devíti brankami je v tabulce druholigových střelců třetí.  
08.05. | Aktuality | 15 komentářů
 

Trenér Frťala navzdory postupu do první ligy v Hradci Králové skončí

Přestože trenér Zdenko Frťala dovedl fotbalisty Hradce Králové do první ligy, po vypršení smlouvy na konci této sezony klub opustí. Zbývající tři kola chce dohrát se ctí a úspěšně se s "Votroky" rozloučit po třech sezonách na jejich lavičce. Návrat do nejvyšší soutěže po čtyřech letech se podle něj Východočechům povedl díky tomu, že neuhnuli z nastavené koncepce.  
08.05. | Aktuality | 11 komentářů
 

Hradec Králové se po čtyřech letech vrací do první ligy

Královehradečtí se po čtyřech letech vracejí do nejvyšší soutěže. Východočeši si po výhře 2:1 nad pražskou Duklou ve 23. kole druhé ligy s předstihem zajistili konečné první místo v tabulce, které jako jediné znamená postup mezi elitu.  
08.05. | Aktuality | 21 komentářů
 

Královehradečtí se v sobou mohou po čtyřech letech vrátit do první ligy

Hradec Králové se v sobotu může po čtyřech letech vrátit do nejvyšší soutěže. Pokud "Votroci" ve 23. kole druhé ligy doma porazí Duklu Praha, bez ohledu na další výsledky si s předstihem zajistí první místo v tabulce, které jako jediné znamená postup mezi elitu. Jistotu účasti v první lize by Hradec získal i v případě, že v tomto kole neuhraje méně bodů než druhá Líšeň.  
07.05. | Aktuality | 31 komentářů
 

Hradec Králové má smlouvu na stadion, Strabag začne stavět na podzim

Město Hradec Králové dnes podepsalo smlouvu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont na stavbu nového fotbalového stadionu. Cena kontraktu činí 568 milionů korun bez DPH, jde tak o největší zakázku v novodobé historii města. Nyní budou firmy stadion projektovat. Vlastní stavba by demolicemi stávajícího stadionu měla začít na podzim.  
14.04. | Aktuality | 114 komentářů
 

Stadion v Hradci Králové postaví Strabag, Geosan a D&D

Nový stadion v Hradci Králové postaví za 568 milionů korun bez DPH uskupení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Jako vítěze tendru dnes uskupení schválili zastupitelé města. Pro schválení výsledku tendru hlasovalo 27 zastupitelů, devět se zdrželo, jeden byl nepřítomen. Vedení radnice předpokládá, že by smlouva s vítězem mohla být podepsána v polovině dubna.  
29.03. | Aktuality | 55 komentářů
 

Stadion v Hradci Králové by měly postavit Strabag, Geosan a D&D

Nový stadion v Hradci Králové by mělo za 568 milionů korun bez DPH postavit sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Jako vítěze tendru sdružení dnes doporučila rada města ke schválení zastupitelům. Zastupitelstvo o tom bude jednat 29. března. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.  
23.03. | Aktuality | 39 komentářů
 

Komise vybrala vítěze tendru na stavbu stadionu v H. Králové

Hodnoticí komise dnes vybrala vítěze tendru na stavbu stadionu v Hradci Králové za téměř 600 milionů korun bez DPH. Jméno vítěze, kterého komise vybírala ze tří uchazečů, radnice nezveřejnila. Výsledkem rozhodnutí komise se bude ještě v březnu zabývat rada města a následně zastupitelstvo.  
05.03. | Aktuality | 39 komentářů
04.06. Program letní přípravy Hradce Králové
Program letní přípravy FC Hradec Králové:
17. června: zahájení přípravy,
26. června: Hradec Králové - Bohemians 1905 (11:00, Opatovice),
3. července: Hradec Králové - Králův Dvůr (11:00, Písek),
10. července: Hradec Králové - Příbram (11:00, Střížkov),
14. července: Hradec Králové - Náchod (17:00),
17. července: Hradec Králové - Chrudim (17:00, Holice). (ČTK)
02.06. Hradec Králové posílil obránce Harazim
První posilou nováčka nejvyšší soutěže Hradce Králové je Štěpán Harazim. Dvacetiletý obránce, který přišel ze sestoupivší Opavy, podepsal s "Votroky" tříletou smlouvu. Kluby o tom informovaly na svých webech. Harazim si v dresu slezského celku připsal 24 ligových startů, v nichž zaznamenal jeden gól. (ČTK)
08.05. Hradec Králové postupuje do první ligy
Hradec Králové si v příští sezoně zahraje českou nejvyšší soutěž, postup mu už nikdo nevezme po výhře 2:1 nad Duklou Praha.
05.05. Hradec Králové je krok od postupu
Fotbalisté Hradce Králové jsou krok od postupu do nejvyšší soutěže. Východočeský lídr druhé ligy má po remíze druhé Líšně 1:1 s Táborskem čtyři kola před koncem v čele tabulky desetibodový náskok. V případě sobotního domácího vítězství nad pražskou Duklou bez ohledu na zbylé výsledky oslaví návrat mezi elitu, kterou před čtyřmi lety opustil. (ČTK)
14.04. Hradec podepíše smlouvu na stavbu arény
Představitelé města Hradec Králové by měli dnes dopoledne podepsat smlouvu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont na stavbu nového fotbalového stadionu. Cena kontraktu činí 568 milionů korun bez DPH a jde tak o největší zakázku v novodobé historii města. Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let. Uskupení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont vyhrálo tendr, který radnice vypsala loni v září. Jako vítěze soutěže uskupení schválili zastupitelé města na konci března. Na projektování a stavbu bude mít vítězná firma dva roky. V minulosti město na stavbu vypsalo tři tendry, ale žádný z nich do konce nedotáhlo. (ČTK)
29.03. V Hradci rozhodnou o vítězi tendru
Zastupitelé Hradce Králové by měli dnes odpoledne rozhodnout o vítězi tendru na stavbu fotbalového stadionu. Jako vítěze tendru zastupitelům rada města doporučila sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont, které nabídlo cenu 568 milionů korun bez DPH. Mělo by tak jít o největší investici v novodobé historii města. Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let. Jde o jednu z přednostních investic radnice. Nynější tendr, který město vypsalo loni 4. září, je čtvrtý v pořadí. Původně se do soutěže přihlásily čtyři subjekty, které všechny splnily kvalifikační požadavky. Předběžné nabídky v únoru podaly tři subjekty. Hodnoticí komise vítězné sdružení v čele se Strabagem vybrala 5. března a rada města jej poté potvrdila. Pokud zastupitelé vítěze schválí, bude moci město s firmou podepsat smlouvu. (ČTK)
24.03. Hradec může podepsat smlouvu na stavbu stadionu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dnes zastavil správní řízení ve věci tendru na stavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové. ČTK to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Město Hradec Králové tak bude moci podepsat smlouvu s vítěznou firmou. Stadion by za 568 milionů korun bez DPH mělo postavit sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. (ČTK)
10.03. Hradec a Táborsko jsou v karanténě
Nejbližší dvě druholigová utkání Hradce Králové a Táborska se odkládají na neurčito. Důvodem je rozhodnutí krajských hygienických stanic, které dnes oba týmy poslaly do karantény kvůli výskytu více pozitivních případů nemoci covid-19. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace. Hradečtí fotbalisté, kteří do jarní části sezony vstoupili porážku 0:1 na hřišti Líšně a přišli o vedení v tabulce, museli odložit jak utkání s Jihlavou (původně 15. března), tak duel v Chrudimi o pět dní později. Utkání s Chrudimí musí odložit tento víkend (14. března) i třinácté Táborsko, stejně jako následující zápas s Vyšehradem. Ten se měl odehrát 21. března. O náhradních termínech se bude teprve jednat. (ČTK)
10.03. Hradec má firmu oznámit koncem března
Jméno vítěze tendru na stavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové za téměř 600 milionů korun bez DPH by mělo být zveřejněno až po schválení vítěze zastupitelstvem města na konci března. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Vítěze tendru vybrala hodnoticí komise ze tří uchazečů v pátek. Jeho jméno radnice nezveřejnila. Závěry hodnoticí komise by nejprve měla 26. března projednat rada města a 29. března by vítěze tendru měli schvalovat zastupitelé. (ČTK)
19.02. Stadion v Hradci chtějí stavět 3 subjekty
Předběžné nabídky v zadávacím řízení na nový fotbalový stadion v Hradci Králové podaly tři subjekty. Informaci ČTK dnes potvrdila mluvčí radnice Kateřina Šmídová. O stavbu měly zájem původně čtyři. Tendr, který město vypsalo 4. září, je čtvrtý v pořadí a má hodnotu téměř 600 milionů korun bez DPH. Administrátor tendru a správce stavby bude nyní zkoumat, jestli nabídky, které zadavatel v řádné lhůtě obdržel, splňují stanovené požadavky města. Dnes uplynula lhůta pro podání předběžných nabídek. (ČTK)
Další expres zprávy
Poslední zápas
30.05.Vlašim - Hradec Králové2:2
Tabulka
 TýmZB
1.FC Hradec Králové2658
2.SK Líšeň2650
3.1. SK Prostějov2643
4.Viktoria Žižkov2642
Poslední zápas
02.03.Plzeň - Hradec Král.3:1
Poslední zápas
26.01.Dukla Praha - Hradec Král.3:3
Tabulka
 TýmZB
1.Dukla Praha (CZE)35
2.Sparta Praha B (CZE)34
3.FC Hradec Králové (CZE)33
4.MAS Táborsko (CZE)32