V Hradci zahájili přípravu bez větších změn, odešli Reichl a Rezek

V Hradci Králové zahájili zimní přípravu fyzickými testy na FTVS v Praze. V kádru prvoligového nováčka zatím došlo jen k drobným změnám. Brankář Michal Reichl odešel na zkoušku do druholigové Dukly Praha, záložník Jakub Rezek předčasně ukončil hostování a vrátil se na Slovácko. Východočeši o tom informovali na svém webu.
03.01. | Aktuality | 8 komentářů

Hodnotím to jako solidní výsledek, řekl trenér Koubek o bilanci Hradce

Trenér Hradce Králové Miroslav Koubek považuje zisk 25 bodů po 19 zápasech podzimní části první ligy za solidní výsledek. Mrzí ho, že "Votroci" z posledních dvou domácích zápasů nejvyšší soutěže proti Slovácku a Spartě získali jen bod. Věří však, že nováčka nejvyšší soutěže nečekají na jaře záchranářské starosti.
18.12.2021 | Aktuality | 10 komentářů

Hložkův gól přinesl Spartě těsné vítězství

Nebyl to ani náhodou jednoduchý závěr podzimu, Sparta nicméně do zimní přestávky vstupuje s další výhrou v zádech. Na hřišti Hradci Králové zvítězila 1:0, když ve druhé půli rozhodl Hložek.
18.12.2021 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

Hradec se po Slovácku pokusí obrat i Spartu

Oba celky dělí v tabulce jen tři příčky, což je dáno zejména nečekaně vysokým postavením Hradce Králové. Ten se v posledním předvánočním duelu střetne se Spartou, na kterou to však neumí.
17.12.2021 | Previews | 5 komentářů

Slovácko znovu přišlo o body

Slovácko v závěru podzimní části české ligy ztrácí dech i body v souboji o přední příčky. V osmnáctém kole totiž remizovalo 2:2 na půdě Hradce Králové. Za domácí "Votroky" se trefili Vlkanova a Rada, navíc oba z penalty, za hosty dvakrát skóroval Jurečka.
11.12.2021 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Šestý se čtvrtým, nováček bude měřit síly se Slováckem

Vrátit se na vítěznou vlnu, to je hlavní cíl Slovácka před utkáním v Mladé Boleslavi. Ve svém prvoligovém azylu zde na svěřence Martina Svědíka čeká nováček z Hradce Králové.
10.12.2021 | Previews | 3 komentáře

Liberec díky přesnému zásahu Tupty udolal Hradec

Jediný přesný zásah Ľubomíra Tupty stačil Liberci k vítězství nad Hradcem Králové. Slovan se po dalším úspěchu posunul minimálně na 24 hodin do první poloviny tabulky, Hosté sice zejména ve druhé půli doráželi na zisk alespoň jednoho bodu, nakonec však u Nisy zůstaly všechny tři.
04.12.2021 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Hradec hodlá přivést body ze hřiště rozjetého Liberce

Liberec v listopadu ztratil body v jediném zápase. Díky vítězné šňůře se Slovan dotáhl do středu tabulky, v němž sídlí také královéhradečtí "Votroci". Pokud Severočeši uspějí i v 17. kole, budou již klepat na brány první poloviny ligového pelotonu.
03.12.2021 | Previews | 4 komentáře

Túlio vyloučením usnadnil Hradci cestu za vítězstvím

Ani v hradeckém azylu v Mladé Boleslavi nedokázala Karviná ukončit čekání na výhru. Pohromy pro ní přišly na konci první půle, kdy se nejprve nechal nesmyslně vyloučit Túlio a vzápětí Rada jediným gólem rozhodl o vítězství domácích.
28.11.2021 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

Karviná dvakrát smolně prohrála. Vynahradí si nezdary proti Hradci?

Hradec již sice tři zápasy čeká na tříbodový zisk, přesto se nadále drží v první šestici tabulky. To Karviná po dvou nešťastných porážkách dál marně hledá cestu z krize. Najdou Slezané světlo na konci tunelu proti "Votrokům"?
27.11.2021 | Previews | 2 komentáře
15.01. Hradec Králové - Chrudim 3:0
Přípravné fotbalové utkání:
FC Hradec Králové - MFK Chrudim 3:0 (1:0)
Branky: 42. Novotný, 87. Jurčenko, 90. Kateřiňák.
Sestava Hradce Králové:
I. poločas:
Vízek - Klíma, Král, Čech - Novotný, Rada, Kučera (30. Soukeník), Mejdr - Vlkanova, Vašulín, Prekop.
II. poločas: Fendrich - Donát, Kodeš, Leibl - Harazim, Soukeník, Kařiňák, Kutík - Jurčenko, Záviška, Kejř. Trenér: Koubek. (ČTK)
08.01. Hradec Králové - Velvary 6:2
Přípravné utkání:
FC Hradec Králové - Velvary 6:2 (4:0).
Branky:
5. a 34. Prekop, 46. a 65. Záviška, 10. Vlkanova, 14. Soukeník - 78. a 79. Šlégl.
Sestava Hradce:
I. poločas:
Fendrich - Klíma, Čech, Leibl - Mejdr, Soukeník, Rada, Novotný - Prekop, Kubala, Vlkanova.
II. poločas: Vízek - Doležal, Král, Donát - Kučera, Kodeš, Kutík, Harazim - Záviška, Vašulín, Jurčenko. Trenér: Koubek. (ČTK)
07.01. Hradec Králové získal Kučeru z Líšně
Jakub Kučera se může těšit na FORTUNA:LIGU. Čtyřiadvacetiletý záložník přestoupil z Líšně do Hradce Králové, kde uzavřel smlouvu na dva a půl roku s opcí. (isport.cz)
21.12.2021 Program zimní přípravy Hradce Králové
Program zimní přípravy Hradce Králové:
3. ledna: začátek přípravy (8:00, testy na FTVS),
8. ledna: Hradec Králové - Velvary (12:00),
15. ledna: Hradec Králové - Liberec (Turnov, 11:00),
19. - 29. ledna: soustředění v Turecku (v plánu tři přípravná utkání s dosud neurčenými soupeři). (ČTK)
24.11.2021 Šéf Hradce dostal mandát na 5 let
Předseda představenstva prvoligového fotbalového klubu FC Hradec Králové Jan Michálek (ODS) získal mandát člena představenstva na další pětileté funkční období. V dozorčí radě klubu vystřídal nominanta hnutí ANO Michala Vejpravu městský zastupitel Jiří Gelbič (ANO). Rozhodla o tom v úterý rada města Hradce Králové, která je i valnou hromadou klubu. (ČTK)
09.11.2021 Fanoušek dostal pokutu s trest na rok a půl
fanoušek, který napadl při sobotním zápasu v Mladé Boleslavi pořadatele, dostal pokutu 20.000 korun a policejní zákaz vstupu na zápasy na 18 měsíců. Uvedla to dnes v tiskové zprávě policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. V Mladé Boleslavi v sobotu hrál ligový nováček Hradec Králové, který místní stadion využívá k domácím utkáním, s Baníkem Ostrava. Na pořádek dohlíželi i policisté. Poté, co pětačtyřicetiletý muž na tribuně napadl dva členy pořadatelské služby, zadrželi jej a odvezli na policejní služebnu. "Tento fanoušek se i v minulosti dopustil obdobného výtržnictví na fotbalových zápasech," informovala Schneeweissová. V neděli mu pak policisté uložili pokutu a zákaz vstupu na všechna fotbalová utkání pořádaná Fotbalovou asociací České republiky a Ligovou fotbalovou asociací. (ČTK)
27.10.2021 Hradec dalším čtvrtfinalistou MOL Cupu
Osmifinále českého poháru MOL Cupu:
Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:2 (0:1)
Branky:
51. Buchta - 29. Harazim, 61. Prekop. Rozhodčí: Machálek - Horák, Lakomý.
Sestavy:
Ostrava:
Budinský - Ndefe, Svozil, Pokorný, Fleišman - Tetour (70. Budínský), Jánoš (62. Kaloč) - Buchta (70. Potočný), Kuzmanovič (62. Klíma), De Azevedo (81. Sor) - Almási. Trenér: Galásek.
Hradec Králové: Vízek - Klíma, Čech, Leibl - Harazim, Kateřiňák, Soukeník, Urma - Kubala (88. Rezek), Prekop (76. Mejdr), Záviška (62. Novotný). Trenér: Koubek. (ČTK)
07.10.2021 Tiehi a Urma si dvakrát nezahrají
Zákaz startu na dva zápasy dostal za červenou kartu v utkání proti Baníku Ostrava liberecký záložník Christ Joel Tiehi, stejný počet zápasů si nezahraje také Otto Urma z Hradce Králové, jenž dostal při vyloučení v duelu s Jabloncem čtvrtou žlutou kartu. Tresty se u něj sčítají. (ČTK)
26.09.2021 Koubek: Nepůsobili jsme trapným dojmem
Hradec Králové prohrál na Slavii (1:4) a po třech ligových výhrách v řadě nebodoval. "Byl to zápas, který se divákům mohl líbit. Pět branek, hodně finálních situací, i z našeho hlediska. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, inkasovali jsme nešťastnou branku. Pro nás v tu chvíli rána do hlavy, pro soupeře uklidnění a posazení na koně. Slavia do té doby neměla nic. Obrovská útočná kvalita Slavie zapříčinila, že si vytvořili další šance. Ale my jsme měli protiútoky a mohli jsme se třeba dostat ke kýžené brance na 1:1. Pokud jsme měli mít nějakou naději, měli jsme v téhle fázi dát gól. Do negativního světla pro nás to poté posadil druhý gól Samka a do poločasu se šlo za stavu 2:0. Slavia byla dominantní a zápas dotáhla. Každý vidí, že nováček hraje s Evropou, rozdíl byl patrný. Nepůsobili jsme nějakým trapným dojmem, ale udělali jsme v obraně příliš mnoho chyb," řekl hradecký trenér Miroslav Koubek. (ČTK)
22.09.2021 Zápy - FC Hradec Králové 0:4