1 : 0 (1:0)
Stadión: Bazaly, Ostrava
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.35 - 3.14 - 2.90

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:0

Fotbalisté Ostravy se alespoň částečně rehabilitovali za šestigólový debakl v Liberci domácí výhrou 1:0 nad ambiciozní Mladou Boleslaví. Nepříliš pohledný zápas rozhodl ve 20. minutě jedinou brankou Marek Šichor. Středočeši toho na Bazalech moc nepřevedli a v závěru ani neměli z čeho vstřelit vyrovnávací gól, naopak Baník v domácím prostředí pošesté neprohrál.

Přestože slezský klub před utkáním zjednodušil pravidla pro nákup vstupenek, po výprasku na severu Čech přišlo ještě míň lidí než na Brno. S ultras se však na Bazaly vrátila alespoň fotbalová atmosféra a Baník v ní udeřil hned z první povedené akce. Šichor si ve 20. minutě na velkém vápně vzorně zpracoval chytrý pas Lindpereho, tváří v tvář Hruškovi zachoval klid a umístěnou střelou k tyči poslal domácí do vedení.

Boleslav už tak ofenzivní styl hry po gólu ještě více otevřela, jenomže do obrany Baníku se jí dostat nedařilo. Vyrovnat mohla ze standardní situace: Bořilův roh ve 26. minutě přesně trefil hlavou Navrátil, ale Pavlenka svým reflexem uhájil domácím vedení.

Ostravě naopak boleslavská snaha o vyrovnání vyhovovala, protože zadní řady soupeře nebyly zdaleka tak neprůchodné. Z několika nadějných brejků byl nejblíže druhému gólu Štěpán, kterého ale v 30. minutě vychytal Hruška. Daleko líp mohl s trestným kopem pět minut před půlí naložit i Kukec, ale ze středu velkého vápna nastřelil jen boleslavskou zeď. Hruška se mnohem víc zapotil vzápětí po dělovce Greguše, ale bombu pod břevno zlikvidoval.

Jalové převaze Středočechů nijak nepomohlo poločasové dvojí střídání, v jehož rámci přišel na trávník Hůlka s exostravským útočníkem Magerou. Postupně hostující ofenzíva úplně uvadla a nespasil ji ani Wágnerův příchod. I když Baník se v závěru zatáhl do hlubokého bloku, hosté neměli jedinou šanci. Střídající debutant Šašinka naopak vydřel vyloženou šanci pro De Azeveda, který však po sólu na brankáře s Hruškou obstřelil i tyčku.

Hostující gólman se na poslední standardku vydal až do vápna Baníku, ale i závěrečný centr Pavlenka odvrátil a hosté po nepřesvědčivém výkonu zůstali bez bodu.