10.08.2013 18:00 CET
0 : 2
(0:1)

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2

Mladá Boleslav navázala na vítězství proti Liberci a všechny body bere i ze hřiště Slovácka.

První tutovku v zápase měla Mladá Boleslav, konkrétně rozehrávající se Jan Chramosta. Mladý útočník hostí obhodil Melichárka, jenomže orazítkoval tyč. Vzápětí mohlo udeřit na druhé straně, ale Trousil hlavičkoval do boční sítě. Nakonec se první branky dočkala Boleslav, Ščuk na hranici vápna trefil šibenici a bylo to 1:0 pro hosty. Diváci jinak viděli vyrovnanou partii, Mladá Boleslav mohla v závěru poločasu zvýšit, jenomže Melichárek včasným vyběhnutím znemožnil skórování Chramostovi.

Slovácko doma potřebovalo vyrovnat a po změně stran přichystalo první střídání. Ladislava Martana nahradil Milan Kerbr. Ovšem byla to opět Boleslav, která přispěchala s velkou šancí. Štajner sice obešel Kuncla, ale stoprocentní šanci mu zmařil skluzem Volešák. O několik minut později spálil tutovku Nešpor, který ztroskotal na vynikajícím Melichárkovi.

Každopádně Slovácko si koledovalo a v 72. minutě podruhé inkasovalo. Jan Kysela napálil míč pod břevno a Mladá Boleslav byla blízko vítězství. Domácí výběr nebyl schopen více ohrozit branku Millera, Boleslav závěr zápasu kontrolovala a utkání nakonec dovedla do vítězného konce.