13.04.2013 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 1:0

Slovan Liberec doma udolal jedinou brankou Hradec Králové a potvrdil stávající pátou pozici. Votroci se naopak ocitli v sestupovém pásmu, neboť v souběžně hraném utkání dokázaly Teplice deklasovat České Budějovice. Boj o záchranu se tak znovu výrazně dramatizuje.

Hradečtí chtěli na severu Čech potvrdit předchozí dva dobré duely, ve kterých si připsali čtyři body. To se ale nepovedlo. Votrokům zlomila vaz jediná branka Sergeje Rybalky.

Vše přitom mohlo vypadat jinak, kdyby Marek Kulič proměnil svojí velkou šanci. Jeho hlavičku zlikvidoval parádním zákrokem Koubek. Na druhé straně netrefil branku Štajner a ve 27. minutě zase nemířil přesně Šural. Hradečtí rozhodně nehráli zle, ale doplatili na neproměňování šancí. Například Vojtěch Štěpán byl před Kovářem úplně sám, ale míč netrefil ideálně a vůbec netrefil z malého vápna branku.

Jediná branka utkání padla až ve druhém poločase. Přesnější v 51. minutě, kdy Kušnír poslal míč na hlavu Sergeje Rybalky, který hlavou zajistil Slovanu vedení 1:0. Zanedlouho mohl srovnat Haris Harba, ale Kovář skvěle popovyběhl a šanci zneškodnil. Liberec mohl skóre navýšit, jenže Štajner opět netrefil branku a naprázdno vyšel i útočník Rabušic. Liberec další branku nepřidal ale mrzet ho to nemusí. Doma dokázal opět vyhrát a bere tři body.