11.08.2012 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Baumit Jablonec - Slovan Liberec 1:0

Domácí Jablonec byl před zápasem na třetím místě, hosté z Liberce dokonce tabulce vévodili. Nakonec je vše jinak, domácím se podařilo díky vlastní brance obránce Ljulky vyhrát a prozatím jsou první.

Hosté přijeli bez zraněných Štajnera s Rabušicem, domácí byli téměř kompletní. Přesto utkání slibovalo atraktivní podívanou. To se začalo naplňovat až ve čtrnácté minutě. Hostující Jevgen Morozenko se ocitl v poměrně dobré palebné pozici, jeho střelu tak musel zneškodnit pohotový zákrok brankáře Valeše.

Po chybě hostujícího kapitána Tomáše Janů se na branku Davida Bičíka řítil Karel Piták, ten ale netrefil bránu. Nerozhodný stav trval také po půlhodině odehraného času, kdy se Pitákův centr dostal k volnému Zoubelemu. Domácí záložník ale opět minul. Liberci se nadále nedařila kombinace, a tak se oba týmy do šaten rozešly za bezbrankového stavu.

Deset minut po změně stran se diváci dočkali menšího vzrušení. Domácí Karel Piták mohl po individuální akci zakončovat a Bičíkovi způsobil značné problémy. Branku ale nakonec ani on nevstřelil.

Dvacet minut poté se již skóre měnilo a byli to hosté, kterým se podařilo vstřelit branku. Problémem Ljulkovy střely byl směr - obránce Slovanu namířil balón do vlastní brány a domácí tak vedli - 1:0.

Velkou šanci na vyrovnání zahodil hostující John Delarge, kamerunský útočník však hlavičkoval pouze do rukavic brankáře Valeše. To byla také poslední výrazná akce dnešního utkání, domácí Jablonec tak díky vlastnímu gólu porazil Liberec a vede tabulku se sedmi body. Liberec je momentálně druhý.

Autor: Ondřej Pražák / onlajny.cz