Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Wales

Zápisník z Kataru X. aneb Írán a play-off se prostě neReamuje

První dvě osmifinálové dvojice jsou odhaleny! Evropští favorité (Nizozemsko a Anglie) splnili své úkoly bez problémů a zaujali první místa ve skupinách, zajímavější ale byly boje o ta druhá. Nakonec můžou slavit v USA a Senegalu, zatímco íránským a ekvádorským fanouškům a fanynkám zůstaly oči pro pláč.
30.11.2022 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Bale konec v reprezentaci neplánuje, s Walesem se chce dostat na další Euro

Kapitán velšské reprezentace Gareth Bale po porážce 0:3 s Anglií a konci na světovém šampionátu v Kataru prohlásil, že má nadále chuť hrát za národní tým. Hvězdný útočník, který ostrovní derby kvůli svalovému zranění nedohrál, už vyhlíží další kvalifikační cyklus na mistrovství Evropy 2024.
30.11.2022 | Aktuality | 23 komentářů

Angličanům patří první místo, Wales po třech inkasovaných gólech končí

Angličanům sice chvíli trvalo, než otevřeli bránu Walesu, ale po změně stran se jim aktivita začala vyplácet. Do sítě Walesu se dvakrát trefil mladík Rashford a jednu branku přidal ještě Foden. Ostrovní souboj zkrátka dopadl dle očekávání, Velšané v podstatě pouze potvrdili, že na světovém šampionátu nenašli optimální formu.
29.11.2022 | Komentáře a souhrny | 281 komentářů

Wales stále žije. Ani případná výhra nad Anglií mu ale nemusí stačit

Angličané po minulé remíze s USA narazí v úterý večer na další britskou mocnost, neboť se na Ahmad bin Ali Stadium střetnou s Walesem. Karty jsou rozdány jasně - Angličanům stačí jakákoli výhra k definitivnímu prvnímu místu, zatímco Velšané nemusí ani v případě výhry postoupit do další fáze.
28.11.2022 | Previews | 281 komentářů

Zápisník z Kataru VI. aneb Ostrovní týmy? Dest a hrůza

Celé první hrací kolo se obešlo bez jediného vyloučení; první červenou kartu jsme viděli až včera v dramatickém utkání Walesu s Íránem, které nakonec ovládl asijský celek a přiblížil se tak do osmifinále. Senegalci podle očekávají udolali domácí Katar, Anglie po bezkrevném výkonu remizovala bez branek s USA a Nizozemsko může být rádo proti Ekvádoru za bod.
26.11.2022 | Názory a komentáře | 9 komentářů

Írán po právu skolil oslabený Wales, skóroval v osmé a jedenácté minutě nastavení

Wales v úvodním klání světového šampionátu proti USA nepůsobil v rámci prvního poločasu nejlépe, v tom druhém každopádně zabral a získal alespoň bod. Nyní ovšem strádal prakticky po celou dobu, přičemž po obrátce měl Írán k výhře blíže. A nakonec ji opravdu urval na svou stranu, v deváté a jedenácté minutě nastavení úřadovali Rouzbeh Cheshmi a Ramin Rezaeian.
25.11.2022 | Komentáře a souhrny | 501 komentářů

Wales chce zapsat první výhru na MS, soupeřem bude Írán

Wales se ve druhém kole základních skupin mistrovství světa v Kataru utká s Íránem. Velšané v úvodním klání remizovali se Spojenými státy 1:1, íránský výběr schytal debakl 2:6 od dalšího ostrovního celku Anglie.
24.11.2022 | Previews | 501 komentářů

Katar v datech: Fantastické představení Saky i zápas dvou různých poločasů

Světový šampionát v Kataru se už rozběhl na plné obrátky, a tak je čas podívat se na turnajové dění řečí nejzajímavějších čísel. Z každého pondělního utkání jsme pro vás vybrali data, která vám mohla uniknout.
22.11.2022 | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Zápisník z Kataru II. aneb Asijské země jsou na MS zatím tírány

Máme za sebou druhý den MS a západoasijské týmy jsou zatím na ručník: Íránci svým výkonem proti Anglii trochu ulevili domácím Katařanům. Teď už v pozici nejslabšího výběru turnaje nejsou sami. Evropané naopak válí, Anglie i Nizozemsko své zápasy ovládly a nakonec i Wales vyválčil bod proti USA.
22.11.2022 | Názory a komentáře | 21 komentářů

USA neudrželo vedení a s Walesem si nakonec body rozdělilo

Tenhle duel rozhodně neměl po ofenzivních aspektech bezpochyby ty největší grády. I přesto, že vyložených šancí bylo pramálo, vykázaly oba celky po jednom gólu, a ve finále se plichta urodila zcela logicky. Spojené státy po brance Timothyho Weaha doplatily na zbytečnou pasivitu ve druhé půli, Wales naopak vykázal po obrátce zlepšení, a bod mu nakonec zařídil Gareth Bale.
21.11.2022 | Komentáře a souhrny | 505 komentářů
03.12.2022 Brazílie dala šanci nastoupit většině hráčů

Po základních skupinách se stala Brazílie jediným týmem, která na hřiště poslala celkem 25 hráčů, jež byli nominováni na světový šampionát. Nenastoupil v jejím dresu pouze náhradní brankář Weverton. O jednoho hráče méně na plac uvedla Francie, dvacet tři pak shodně Švýcarsko a Saúdská Arábie. Naopak nejméně jich na hrací ploše měla mužstva Maroka, Nizozemska, Walesu a Ekvádoru, tedy šestnáct.

Žebříček počtu využívaných hráčů dle týmů v základních skupinách MS v Kataru (top 3):

1. Brazílie - 25 hráčů (nenastoupil Weverton)
2. Francie - 24 hráčů (nenastoupili Aréola a Benzema)
3. Saúdská Arábie - 23 hráčů (nenastoupili Al Aqidi, Al-Rubaie a Otayf)
3. Švýcarsko - 23 hráčů (nenastoupili Köhn, Omlin a Jashari)

(sport.ua)
29.11.2022 Anglie zvítězila a vyřadila Wales z MS
Výsledek utkání MS: Wales - Anglie 0:3 (50. a 68. Rashford, 51. Foden). (livesport.cz)
29.11.2022 Neco Williams nechtěl vystřídat
Wales musel během prvního poločasu utkání proti Anglii v posledním kole skupinové fáze musel vystřídat na pravém kraji obrany Neca Williamse. Ten se srazil hlavou se soupeřícím Marcusem Rashfordem v souboji o míč, a ačkoli vydržel na place zhruba deset minut po ošetření, nakonec byl přece stažen ze hry. Velšskému obránci se ale evidentně nechtělo trávník opouštět, a to i přes možný otřes mozku. (talksport.com)
29.11.2022 Britský souboj zatím bez branek
Poločasový výsledek utkání MS: Wales - Anglie 0:0 (livesport.cz)
29.11.2022 Základní sestavy: Wales - Anglie

Základní sestavy pro dnešní utkání MS:

Wales: Ward - N. Williams, Rodon, Mepham, B. Davies - Ramsey, Ampadu, Allen - Bale, Moore, James.

Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Henderson, Rice - Foden, Bellingham, Rashford - Kane.

28.11.2022 Ostrovní derby odřídí Vinčić
Slovinec Slavko Vinčić byl delegován jako hlavní rozhodčí zápasu Wales - Anglie, do práce půjdou rovněž jeho krajané Tomaž Klančnik a Andraž Kovačič. (fifa.com)
25.11.2022 Bale se osamostatnil na čele pořadí Walesu
Gareth Bale se osamostatnil na čele historických statistik Walesu, co se počtu startů za reprezentaci týká. Ofenzivní fotbalista jich po dnešku na svém kontě má 110, Chris Gunter utkání s Íránem proseděl na lavičce náhradníků a zůstal na 109 zápasech. (sport-express.ru)
25.11.2022 Írán v závěru utrhl zaslouženou výhru
Výsledek utkání MS: Wales - Írán 0:2 (90+9. Cheshmi, 90+11. Rezaeian).
25.11.2022 MS má prvního vyloučeného hráče
Do sedmnáctého utkání se čekalo na první červenou kartu na letošním MS. Zápas proti Íránu nedochytal brankář Walesu Wayne Hennessey, vyloučen byl v 87. minutě po zásahu VARu.
25.11.2022 Poločas: Wales - Írán 0:0
Poločasový výsledek utkání MS: Wales - Írán 0:0.