FIFA - Mistrovství světa - kvalifikace - zprávy

 

FIFA posunula baráž a los fotbalového MS v Kataru

Kvalifikace na mistrovství světa v Kataru v roce 2022 vyvrcholí o tři měsíce později, než bylo původně plánováno. Mezikontinentální baráž za účasti čtyř týmů se uskuteční až v červnu 2022. Rozhodla o tom dnes rada mezinárodní federace FIFA kvůli úpravám fotbalového kalendáře, které si vynutila pandemie koronaviru.  
25.06. | Aktuality | žádný komentář
 

FAČR po odložení ME automaticky prodloužila smlouvu s Šilhavým

Kouč Jaroslav Šilhavý povede českou reprezentaci i v dalším kvalifikačním cyklu o mistrovství světa v roce 2022. Po odložení letošního evropského šampionátu na příští rok byla automaticky posunuta opce pro závěrečný turnaj, kterou měl osmapadesátiletý trenér ve smlouvě v případě, že s týmem na kontinentální mistrovství postoupí.  
25.06. | Aktuality | 34 komentářů
 

UEFA odsouhlasila změněný formát evropské kvalifikace o MS 2022

Evropské reprezentace se o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru utkají v deseti skupinách po pěti až šesti účastnících. Dnes to schválil výkonný výbor Evropské fotbalové unie UEFA. Formát ještě musí odsouhlasit Mezinárodní fotbalová federace FIFA.  
18.06. | Aktuality | 13 komentářů
 

Trenér Santos povede Portugalsko do roku 2024

Fernando Santos povede reprezentaci Portugalska až do evropského šampionátu v roce 2024. Informovala o tom tamní federace. Pětašedesátiletému kouči měl kontrakt původně vypršet po letošním Euru, které ale Evropská fotbalová unie (UEFA) kvůli pandemii koronaviru přesunula na léto 2021.  
16.06. | Aktuality | 68 komentářů
 

Jihoamerická kvalifikace na mistrovství světa začne v září

Jihoamerická kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru začne v září. První i druhé kolo se mělo původně odehrát na konci března, ale plány zhatily obavy z šíření koronaviru. V pátek konfederace CONMEBOL oznámila, že deset reprezentací zahájí kvalifikační boje 4. září.  
18.04. | Aktuality | 3 komentáře
 

FIFA kvůli koronaviru odložila start jihoamerické kvalifikace MS

Mezinárodní fotbalová federace FIFA odložila kvůli obavám z šíření koronaviru březnové úvodní zápasy kvalifikace mistrovství světa 2022 v Kataru. Světová organizace vyhověla žádosti jihoamerické konfederace CONMEBOL. První zápasy se měly hrát od 26. do 31. března, nové termíny bude FIFA teprve hledat podle vývoje pandemie ve světě.  
12.03. | Aktuality | žádný komentář
 

Nominace Argentiny na kvalifikaci

Nominace Argentiny na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Bolívii a Ekvádoru:  
10.03. | Aktuality | 3 komentáře
 

Nominace Brazílie na kvalifikaci

Nominace Brazílie na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Bolívii a Peru:  
06.03. | Aktuality | 1 komentář
 

Nominace Uruguaye na kvalifikaci

Nominace Uruguaye na kvalifikační zápasy o postup na MS 2022 proti Chile a Ekvádoru:  
06.03. | Aktuality | žádný komentář
 

Jordi Cruyff bude trénovat reprezentaci Ekvádoru

Jordi Cruyff bude trénovat reprezentaci Ekvádoru. Syn zesnulé legendy Johana Cruyffa převzal jihoamerický tým dva měsíce před startem kvalifikace o postup na mistrovství světa v Kataru 2022.  
14.01. | Aktuality | 9 komentářů
16.06. Portugalsko nadále povede Santos
Fernando Santos zůstane i nadále trenérem portugalské reprezentace. Pětašedesátiletý odborník, jenž ve funkci působí od roku 2014, prodloužil kontrakt do roku 2024. (abola.pt)
29.05. Rakousko prodloužilo s trenérem Fodou
Franco Foda podle očekávání zůstává trenérem rakouské reprezentace. Vzhledem k odložení mistrovství Evropy 2020 došlo k prodloužení kontraktu do listopadu 2021, pokud Rakousko postoupí na MS 2022, bude smlouva automaticky prodloužena i pro nadcházející světový šampionát. (transfermarkt.de)
06.04. Jovanovič už nevede SAE
Srbský trenér Ivan Jovanovič předčasně skončil u fotbalové reprezentace Spojených arabských emirátů, aniž by ji vedl v jediném zápase. Sedmapadesátiletý Jovanovič se ujal národního týmu SAE loni v prosinci po odvolání Nizozemce Berta van Marwijka a podepsal smlouvu na půl roku. Mužstvo měl vést v závěru druhé fáze asijské kvalifikace o MS 2022 v Kataru, v níž zbývalo odehrát dva zápasy v březnu a poslední dva v červnu. Vzhledem k tomu, že utkání byla odložena na neurčito, rozhodlo se vedení svazu ukončit s bývalým koučem klubu z Emirátů Al Nasr či kyperského APOELu Nikósie smlouvu a začít hledat nový trenérský štáb. (ČTK)
20.03. CONMEBOL chce kvalifikaci začít až v září
Jihoamerická konfederace CONMEBOL požádala FIFA, aby start kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 odložila až na září. Činí tak na základě obav z šíření pandemie koronaviru, pro tuto chvíli byly odloženy jenom duely, které se měly hrát na konci března. (theworldgame.sbs.com.au)
13.03. Čerčesov prodloužil smlouvu s Ruskem
Ruskou reprezentaci nadále povede Stanislav Čerčesov. Šestapadesátiletý kouč měl původně kontrakt do roku 2020, obsahoval však dvouletou opci, kterou nyní vedení svazu aktivovalo. (sport-express.ru)
12.03. CONMEBOL žádá odložení kvalifikace
Jihoamerická fotbalová konfederace (CONMEBOL) žádá o odložení úvodu kvalifikace o postup na MS 2022, první dvě kola se mají hrát koncem března. Důvodem jsou obavy ze šíření koronaviru, by týmy navíc nemohly být kompletní, v jejich nominacích je řada hráčů působících v Itálii, která je aktuálně v karanténě. (sports.yahoo.com)
11.03. Sánchezovi a Vidalovi hrozí v Chile karanténa
Pokud Alexis Sánchez z Interu Milán a Arturo Vidal z Barcelony přiletí na konci března na reprezentační sraz v Chile, zamíří kvůli obavám z nákazy koronavirem do čtrnáctidenní karantény. Prohlásil to chilský ministr zdravotnictví Jaime Maňalich. "Nebudeme rozlišovat podle profese, protože nikdo není proti viru imunní. A karanténa pro Itálii platí pro všechny. Takže je to pouze na nich, jestli chtějí posilovat doma, nebo být společně v karanténě na národním stadionu," uvedl Maňalich v rozhovoru pro deník Emol. (ČTK)
10.03. Caparros povede Arménii
Reprezentaci Arménie povede Španěl Joaquín Caparros. Někdejší trenér Sevilly podepsal smlouvu do konce listopadu 2021, kdy končí kvalifikace na příští světový šampionát v Kataru. (football-espana.net)
09.03. Asijská kvalifikace bude odložena
Březnové a červnové zápasy asijské kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru budou kvůli šíření koronaviru odloženy. Informovala o tom Mezinárodní fotbalová federace FIFA. O náhradních termínech rozhodnou FIFA a Asijská konfederace AFC později. Obě organizace ale nevyloučily, že některé zápasy se přece jen budou moci uskutečnit v řádném termínu. To ale pouze tehdy, pokud bude zaručena bezpečnost všech osob, které se zápasů zúčastní. Podmínkou je, aby se na tom dohodly FIFA i AFC. Kromě asijské kvalifikace byl odložen i dvojzápas mezi fotbalistkami Jižní Koreje a Čínou o postup na ženský olympijský turnaj v Tokiu. O účastníkovi her pod pěti kruhy se rozhodne v červnu. (ČTK)
06.03. Guimaraes dostal první pozvánku
Defenzivní záložník Lyonu Bruno Guimaraes dostal ve 22 letech první pozvánku do brazilské reprezentace na kvalifikační zápasy o mistrovství světa 2022. Tým trenéra Titeho se utká s Bolívií a Peru. (getfootballnewsfrance.com)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
31.03.
Chile - Kolumbie
odl.
31.03.
Bolívie - Argentina
odl.
31.03.
Ekvádor - Uruguay
odl.
31.03.
Venezuela - Paraguay
odl.
31.03.
Peru - Brazílie
odl.
Všechny zápasy
Následující zápasy
03.09.?
Kolumbie - Uruguay
info
03.09.?
Brazílie - Venezuela
info
03.09.?
Bolívie - Ekvádor
info
03.09.?
Argentina - Paraguay
info
03.09.?
Chile - Peru
info
Všechny zápasy