Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Senegal

Musíme se z této porážky poučit, prohlásil Cissé po vyřazení s Anglií

Trenér senegalské reprezentace Aliou Cissé po osmifinálové porážce 0:3 s Anglií litoval, že jeho svěřenci neudrželi do konce prvního poločasu nerozhodný stav. Výkon afrického celku na šampionátu v Kataru ale navzdory vypadnutí ocenila největší hvězda týmu Sadio Mané, který kvůli zranění do turnaje nezasáhl.
05.12.2022 | Aktuality | 1 komentář

Zápisník z Kataru XV. aneb Poláci a Senegalci ssé loučí

Také druhý osmifinálový den přál favoritům; tentokrát byla jejich dominance ještě výraznější. Francie a Anglie evidentně nechtěly přijít o vzájemný čtvrtfinálový zápas. Jejich soupeři z Polska a Senegalu se sice dlouho drželi, ale nakonec jim zkrátka došly síly.
05.12.2022 | Názory a komentáře | 28 komentářů

Angličané s přehledem porazili Senegal a ve čtvrtfinále vyzvou úřadující mistry světa

Anglie potvrdila v osmifinále roli favorita a porazila Senegal s přehledem 3:0. Albion udeřil dvěma góly v závěru prvního poločasu, kdy se prosadil Henderson a následně Kane. Vítěznou tečku přidal po změně stran Saka. Ostrovní výběr se ve čtvrtfinále potká v bitvě evropských gigantů s Francií.
04.12.2022 | Komentáře a souhrny | 552 komentářů

Senegal se pokusí zastavit rozjetou Anglii, ta chce potvrdit roli favorita

Nedělní večer bude na dvaadvacátém mistrovství světa ve fotbale patřit souboji Angličanů se Senegalem, který se odehraje na stadionu Al Bayt v osm hodin. Southgateova družina bude chtít pokračovat ve skvělých výsledcích ze skupiny, kde zapsala dvě výhry a jednu remízu, naopak šampioni z posledního Afrického poháru národů vědí, že v zápase mohou jen překvapit, což je činnost, která se v jejich případě rozhodně nezdá být nemožná.
03.12.2022 | Previews | 552 komentářů

Zápisník z Kataru X. aneb Írán a play-off se prostě neReamuje

První dvě osmifinálové dvojice jsou odhaleny! Evropští favorité (Nizozemsko a Anglie) splnili své úkoly bez problémů a zaujali první místa ve skupinách, zajímavější ale byly boje o ta druhá. Nakonec můžou slavit v USA a Senegalu, zatímco íránským a ekvádorským fanouškům a fanynkám zůstaly oči pro pláč.
30.11.2022 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Ekvádor nezvládl zápas proti Senegalu a na turnaji končí

Před výkopem byly karty rozdány jasně. Více trumfů v rukách (resp. v nohách) měli Ekvádorci, kteří věděli, že jim k postupu mezi nejlepších šestnáct stačí remíza. Právě na ni jakoby výběr ze zóny CONMEBOL hrál. To se mu stalo osudným v závěru prvního poločasu. V tom druhém se sice podařilo vyrovnat, jenže Senegal si záhy vzal vedení zpět a do finálního hvizdu už ho nepustil.
29.11.2022 | Komentáře a souhrny | 183 komentářů

Ekvádor vyzve v přímém souboji o postup Senegal

Vítěz úterního zápasu mezi Ekvádorem a Senegalem si zpečetí svůj postup do osmifinále mistrovství světa, na Khalifa International Stadium tak bude k vidění rozhodující bitva. K postupu má k blíže jihoamerický tým, kterému postačí i remíza.
28.11.2022 | Previews | 183 komentářů

Zápisník z Kataru VI. aneb Ostrovní týmy? Dest a hrůza

Celé první hrací kolo se obešlo bez jediného vyloučení; první červenou kartu jsme viděli až včera v dramatickém utkání Walesu s Íránem, které nakonec ovládl asijský celek a přiblížil se tak do osmifinále. Senegalci podle očekávají udolali domácí Katar, Anglie po bezkrevném výkonu remizovala bez branek s USA a Nizozemsko může být rádo proti Ekvádoru za bod.
26.11.2022 | Názory a komentáře | 9 komentářů

Katar podlehl i Senegalu a na domácím šampionátu zřejmě skončí ve skupině

Na hranici vyřazení ve skupině balancuje Katar, Arabové podlehli v zápase skupiny A Senegalu 1:3 a jejich naděje na postup jsou hodně mizivé. Lvi z Terangy poslal do vedení na konci prvního poločasu Boulaye Dia a na začátku druhého dějství zvyšoval Famara Diédhou. Katar předvedl o poznání lepší výkon.
25.11.2022 | Komentáře a souhrny | 214 komentářů

Senegal touží po prvních bodech, i Katar si ale chce vylepšit reputaci

Hostující země kontroverzně přijatého šampionátu napoprvé neuspěla a musela se poklonit před Ekvádorem. Druhá porážka v řadě by pro ni mohla být z hlediska případného postupu kritická, což ale stejnou měrou platí i pro Senegal.
24.11.2022 | Previews | 214 komentářů
07.12.2022 Přehled afrických týmů ve čtvrtfinále MS

Přehled afrických týmů ve čtvrtfinále MS (Maroko v úterý jako čtvrtý africký celek uspělo v osmifinále):

Kamerun 1990

Kamerunci v Itálii i díky senzační výhře 1:0 nad obhájci titulu Argentinci v zahajovacím utkání ovládli skupinu. V osmifinále po dalších dvou gólech osmatřicetiletého Rogera Milly zdolali Kolumbii 2:1. Ve čtvrtfinále proti Anglii postrádali "Nezlomní lvi" několik klíčových hráčů, přesto ještě sedm minut před koncem vedli. Kanonýr Gary Lineker však dvěma penaltami otočil skóre na 3:2 po prodloužení.

Senegal 2002

Také Senegalci na úvod šampionátu v Japonsku a Koreji při svém debutu na MS senzačně zdolali obhájce titulu z Francie 1:0, poté remizovali s Dánskem a Uruguayí a postoupili z druhého místa. V osmifinále proti Švédsku dal Henri Camara v prodloužení zlatý gól na 2:1, ve čtvrtfinále "Lvy z Terangy" vyřadili obdobným způsobem Turci.

Ghana 2010

Ghaňané v Jihoafrické republice postoupili ze skupiny se čtyřmi body jen díky lepšímu skóre na úkor Austrálie. Osmifinále s týmem USA rozhodl v prodloužení svou třetí brankou na turnaji Asamoah Gyan. Stejný hráč neproměnil v závěru čtvrtfinále s Uruguayí penaltu za úmyslnou ruku Luise Suáreze a v následném rozstřelu "Černé hvězdy" neuspěly.

Maroko 2022

Po úvodní bezbrankové remíze s Chorvatskem Maročané porazili Belgii i Kanadu a nečekaně ovládli skupinu F se dvěma medailisty z předchozího MS. V osmifinále si "Lvi z Atlasu" vyšlápli na dalšího evropského favorita Španělsko, jež po bezbrankových 120 minutách vyřadili v rozstřelu. Hrdinou byl brankář Jasín Bunú, který ze tří pokusů neinkasoval. V sobotním čtvrtfinále čekají Maroko Portugalci.

(ČTK)
04.12.2022 Anglie zaslouženě postoupila do čtvrtfinále
Výsledek osmifinále MS: Anglie - Senegal 3:0 (38. Henderson, 45+3. Kane, 57. Saka). (livesport.cz)
04.12.2022 Anglie po poločase vede nad Senegalem
Poločasový výsledek osmifinále MS: Anglie - Senegal 2:0 (38. Henderson, 45+3. Kane). (livesport.cz)
04.12.2022 Základní sestavy: Anglie - Senegal

Základní sestavy pro dnešní osmifinále MS:

Anglie: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Rice, Henderson, Bellingham - Saka, Kane, Foden.

Senegal: E. Mendy - Sabaly, Koulibaly, A. Diallo, Jakobs - I. Sarr, N. Mendy, Ciss, Diatta - Ndiaye - Dia.

03.12.2022 Cissé nebude chybět na lavičce Senegalu
Senegal nastoupí k nedělnímu osmifinále mistrovství světa proti Anglii pod dohledem Alioua Cissého. Trenér afrického mužstva je už dva dny nemocný, přesto nebude chybět na svém místě. (lequipe.fr)
02.12.2022 Na Angličany a Senegalce dohlédne Barton
Nedělní osmifinále MS mezi Anglií a Senegalem dostal na starosti salvadorský rozhodčí Iván Barton, na pomezí se budou angažovat jeho krajan David Morán a Kathryn Nesbittová z USA. (fifa.com)
30.11.2022 Gueye: Doufáme v něco velkého
Teprve podruhé v historii se Senegal prokousal skupinovou fází do osmifinále světového šampionátu, poprvé tomu bylo v roce 2002, a nesmírnou radost měl záložník Idrissa Gueye. "Pro všechny je to historický den,” uvedl. "Věděli jsme, že můžeme zlepšit svůj celkový herní projev. Je pravda, že první zápasy byly těžké, ale když je před námi něco velkého, vím, že se mohu spolehnout na celý tým. Na spoluhráče, se kterými jsem v tu chvíli na hřišti, i na ty, kteří jsou zrovna na lavičce. Pokud budeme hrát jako dnes, můžeme na tomto turnaji v něco velkého doufat.” (lequipe.fr)
30.11.2022 Odpoledne byl nejlepší Koulibaly
Senegal porazil Ekvádor 2:1, vítěznou branku zaznamenal Kalidou Koulibaly a jednalo se o jeho první trefu za národní tým, návdavkem dostal i cenu pro nejlepšího hráče včerejšího zápasu MS. (fifa.com)
29.11.2022 Aliou Cissé navázal na Keshiho
Aliou Cissé se dnes stal teprve druhým africkým trenérem, který se svým týmem prošel ze základní skupiny světového šampionátu. Mezi nejlepších šestnáct dovedl Senegal, něco takového v minulosti dokázal jenom Stephen Keshi (Nigérie v roce 2014). (sport-express.ru)
29.11.2022 Senegalci věnovali postup zesnulému Diopovi
Senegal se zaradoval z postupu do osmifinále světového šampionátu po vítězství nad Ekvádorem a při oslavách po zápase nezapomněl na legendárního záložníka Papu Boubu Diopa, který je historicky prvním střelcem země na mistrovství světa. Ten mimochodem zemřel přesně před dvěma lety, tedy na den posledního klání skupinové fáze ve svých 42 letech. "Skuteční lvi nikdy neumírají” stálo na plakátu, kteří měli senegalští hráči připraveni. (sport.ua)