Argentina: Sergio Romero, Martín Demichelis, Gabriel Heinze, Walter Samuel (24. Nicolás Burdisso), Jonás Gutiérrez, Javier Mascherano, Maxi Rodríguez, Ángel Di María, Carlos Tévez (75. Sergio Agüero), Lionel Messi, Gonzalo Higuaín (82. Mario Bolatti)
Korejská republika: Sung-Ryong Jung, Beom-Seok Oh, Yong-Hyung Cho, Young-Pyo Lee, Jung-Soo Lee, Ji-Sung Park, Jung-Woo Kim, Sung-yueng Ki (46. Nam-Il Kim), Chung-yong Lee, Chu-Young Park (82. Dong-Gook Lee), Ki-Hun Yeom
Rozhodčí: Frank De Bleeckere (BEL) - Peter Hermans (BEL), Walter Vromans (BEL)
Diváci: 82.174

Hattrick Higuaína rozhodl o vítězství Argentiny

Argentinci jako jeden z malá celků na tomto MS předvedli proti korejskému výběru opravdu atraktivní podívnou, kterou podtrhli vítězstvím 4:1. Navíc útočník Realu Madrid Higuaín jako první na šampionátu zaznamenal hattrick.

Do utkání vstoupili mnohem lépe jihoameričtí fotbalisté, kteří už od prvních minut předváděli, v čem je jejich největší síla. Jejich rychlé kombinace a dobrý pohyb ofenzivních hráčů činily obráncům soupeře nemalé potíže. I tak si však diváci museli na první branku počkat až do sedmnácté minuty. Messi se postavil k zahrání přímého kopu, poslal do vápna skvělý centr, který si překvapený Park Chu-Young srazil do vlastní sítě.

Nepříjemnou situaci musel řešit kouč jihoamerických fotbalistů Maradona, když se mu zranil stoper Walter Samuel. Toho nahradil Burdisso. O pár minut později předvedl parádní střelu z přímého kopu Tevez. Jeho pokus měl jen jednu vadu, a to, že se nevešel mezi tři tyče. To však Argentince nemuselo dlouho mrzet, protože po další standardce zvýšili své vedení. Rodriguezův centr hlavou prodloužil Burdisso a na zadní tyči číhal naprosto volný Higuaín - 2:0.

Pro Korejce byla druhá branka hodně krutá, protože se svému soupeři vyrovnali. Chyběla jim však větší přesnost a důraz směrem dopředu. Celé utkání mohl pět minut před koncem poločasu de facto rozhodnout Di Maria, ale jeho střelecký pokus výborně vyrazil gólman Jung Sung-Ryong. V nastaveném čase první půle předvedl hodně školácké zaváhání Demichelis, když dlouho otálel s rozehrávkou, míč mu vypíchl Lee Chung-Yong a snížil. Tato branka byla hodně důrazným varováním pro svěřence Diega Maradony.

Na začátku druhého poločasu měla Argentina další vynikající příležitost. Po souhře Di Marii a Higuaína se druhý jmenovaný ocitl sám před brankou, ale skvělého korejského brankáře překonat nedokázal. Postupem času se asijský výběr dostával více a více do hry, což dokazuje osmapadesátá minuta. Yeom Ki-Hun dostal skvělou přihrávku do pokutového území, ale jeho zakončení chyběla přesnost pravého kanonýra, a tak Romero ani nemusel zasahovat.

Po více než hodině odehraného času tempo hry trochu opadlo. Argentina si byla vědoma, že Korejci jsou schopni vstřelit vyrovnávací branku, a tak si dávala pozor na zbytečné chyby nebo ztráty míče. Hodně velká dávka štěstí se však v tomto utkání přidala na stranu argentinského výběru. Messi dostal před vápnem v náběhu míč, jeho střelu dokázal Jung vyrazit. Dorážkou však hráč Barcelony trefil tyč, od které se míč odrazil ke zcela volnému Higuaínovi a ten ani nemohl mít potíže s tím, aby míč metr před čárou doťukl.

Nádherný fotbalový moment jsme viděli o pár minut později. Argentinci se dostali do brejku, Messi dloubl míč Aguerovi a ten krásným obloučkem našel opět Higuaína, který v tomto zápase dovršil svůj hattrick. V tomto okamžiku bylo o osudu utkání rozhodnuto, o čemž asi nepochyboval ani jeden fanoušek na stadionu Soccer City v Johannesburgu. Pro korejské fotbalisty to byla určitě hodně studená sprcha, ale přesvědčili se o tom, že argentinský výběr nesmí nikdy dostat na útočné polovině tolik prostoru.

Poslední šanci v utkání měl ještě Sergio Aguero, který pořádně protáhl korejského brankáře. To byla poslední akce celého utkání, ve kterém Argentina dominovala a dle očekávaní zvítězila 4:1.
Autor: Michael Künzel