05.12.201223:42

Chelsea přepsala historii LM

Chelsea se stala prvním obhájcem vítězství v histroii Ligy mistrů, který v následujícím ročníku vypadl už v základní skupině. Londýnskému celku nestačila ani domácí výhra 6:1 v závěrečném kole nad Nordsjaellandem, neboť Juventus v souběžně hraném duelu zvítězil na hřišti Šachtaru Doněck 1:0 a na úkor Chelsea postoupil.

05.12.201223:01

Barceloně se zranil Messi

Lionel Messi nastoupil do dnešního utkání Ligy mistrů proti Benfice z lavičky, zápas přesto nedohrál. Pět minut před koncem si přivodil zranění levého kolena a musel být odnesen na nosítkách.

05.12.201222:55

LM zná poslední tři osmifinalisty

Liga mistrů dnes poznala poslední tři účastníky jarních vyřazovacích bojů. Po vítězství v Doněcku se raduje Juventus, tříbodovým ziskem nad Spartakem Moskva si postup zajistil také Celtic a mezi nejlepších šestnáct se podívá i Galatasaray, který otočil duel v Braze.
Seznam osmifinalistů: Paris Saint-Germain, FC Porto, Schalke 04, Arsenal, Málaga, AC Milán, Dortmund, Real Madrid, Juventus, Šachtar Doněck, Bayern Mnichov, Valencia, FC Barcelona, Celtic, Manchester United, Galatasaray.

05.12.201222:37

Liga mistrů - výsledky

Dnešní výsledky Ligy mistrů: Barcelona - Benfica 0:0, Bayern - BATE 4:1 (22. Gómez, 54. Müller, 66. Shaqiri, 83. Alaba - 89. Filipenka), Braga - Galatasaray 1:2 (32. Mossoró - 58. B. Yilmaz, 79. A. Yilmaz), Celtic - Spartak Moskva 2:1 (21. Hooper, 81. Commons z penalty - 39. Ari), Chelsea - Nordsjaelland 6:1 (38. Luiz z penalty, 45. a 56. Torres, 51. Cahill, 63. Mata, 71. Oscar - 46. John), Lille - Valencia 0:1 (36. Jonas z penalty), Man United - Kluž 0:1 (56. Luis Alberto), Šachtar - Juventus 0:1 (56. vlastní Kučer).

05.12.201220:17

Toulalan by mohl chybět až měsíc

Jérémy Toulalan nedohrál včerejší utkání Ligy mistrů s Anderlechtem nikoliv kvůli kotníku, ale poraněné zadní části stehenního svalu. Francouzský záložník by mohl Málaze podle všeho chybět až měsíc.

05.12.201219:01

Coentrãovo zranění není vážné

Fábio Coentrão nedohrál včerejší utkání Ligy mistrů proti Ajaxu kvůli nataženému stehennímu svalu, nejedná se ale o vážný problém a portugalský obránce by měl být Realu Madrid k dispozici pro ligové utkání s Valladolidem.

05.12.201216:42

Holtby by se nebránil Realu Madrid

Schalke vyhrálo svou skupinu Ligy mistrů a v osmifinále by mohlo dostat slabšího soupeře, trochu jinak ale před losem smýšlí záložník Lewis Holtby. "Víme, že to bude složité, ale proč si ve 22 letech nezahrát na Santiago Bernabeu? To by byl sen," prozradil, že by mu za soupeře nevadil Real Madrid.

05.12.201213:19

Benzema si přeje PSG

Real Madrid po postupu ze základní skupiny Ligy mistrů vyhlíží osmifinálového soupeře a Karim Benzema si přeje utkat se s Paris Saint-Germain. "Opravdu bych chtěl hrát s PSG, protože je to francouzský klub a mám v něm několik přátel, Méneze, Bodmera či Matuidiho," prozradil své přání bývalý útočník Lyonu a dodal: "S Jérémym (Ménezem) po telefonu mluvím každý den."

05.12.201211:19

Bojan se bojí Barcelony

AC Milán postoupil do osmifinále Ligy mistrů ze druhého místa, a tak mu reálně hrozí, že bude hrát o postup s Barcelonou. Takový los si ale rozhodně nepřeje Bojan Krkič, útočník Rossoneri, jenž dříve hrál právě v Barceloně. "Upřímně doufám, že Barcelonu nedostaneme. Zbytek týmů je pro mě na stejné úrovni. Všechny týmy v osmifinále jsou vynikající, ale Barcelona je ještě o kousek výš," prohlásil Bojan.

05.12.201210:49

Chiellini dnes prý nastoupí

Juventus by mohl ve svých obranných řadách pro dnešní klíčový duel v Doněcku přivítat velkou posilu. Podle posledních zpráv totiž Giorgio Chiellini, jenž několik týdnů kvůli zranění nehrál, prošel zdravotními testy a je připraven nastoupit. Juventus potřebuje proti Šachtaru uhrát minimálně bod, aby si zajistil postup do osmifinále.

05.12.201210:38

Stevens vyhlíží soupeře pro osmifinále

Schalke včera zakončilo podzimní působení v evropských pohárech remízou s Montpellierem a kouč Huub Stevens si mohl libovat. Jeho mužstvo totiž zůstalo v základní skupině Ligy mistrů neporaženo a soupeře pro osmifinále bude vyhlížet z prvního místa. "Je to fantastický úspěch, že jsme dokázali vyhrát skupinu bez jediné porážky, ačkoliv to není zas tak důležité. Mnohem důležitější je, abychom v dalším kole dostali schůdného soupeře. Je však jasné, že budeme čelit těžkému soupeři," uvědomuje si Stevens.

05.12.201210:08

De Boer o poločase v kabině zuřil

Hodně slyšet byl včera v kabině po prvním poločase s Realem Madrid Frank de Boer. Jeho Ajax prohrál v Madridu 4:1, po první půli prohrával o dvě branky. "Byl jsem o půli opravdu hodně naštvaný. V takových zápasech musíte hrát nad svou běžnou úrovní, ale já viděl devět hráčů, kteří hráli pod ní. Jen Danny Hoesen a Kenneth Vermeer byli v pořádku. Že jsme po poločase prohrávali 2:0, můžeme považovat za štěstí," nešetřil kritikou De Boer, který přiznal, že po změně stran se Ajax zlepšil. Nakonec ale mohou v Amsterdamu slavit, protože na úkor Manchesteru City míří alespoň do Evropské ligy.

05.12.201209:48

Dvougólovému Dudovi Anderlecht náladu nezkazil

Dudovi z Málagy sice včera trochu zkazil radost ze dvou gólů Anderlecht, který dokázal na každý z nich najít recept a vyrovnat, ale křídelník španělského klubu byl po zápase přesto spokojen, vždyť Málaga neprohrála na podzim v Evropě ani jeden zápas a postoupila z prvního místa do osmifinále. "Odvedli jsme dnes (úterý) skvělou práci," pravil po zápase Duda. "Jsme s výkonem spokojení, je jen škoda toho posledního gólu. Důležité ale je, že jsme získali alespoň bod. Nyní se můžeme posunout dál a myslet na ligový duel," dodal Duda. Anderlecht včera vyrovnával až v 89. minutě.

05.12.201209:28

Ancelotti: Hráči hráli podle mých představ

PSG dokázalo hodit ligové trable za hlavu a včera si vítězstvím nad Portem zajistilo první místo v základní skupině Ligy mistrů. "Byl to dobrý zápas s dobrou reakcí od našeho týmu, který ukázal charakter a odvahu. Proti Portu jsem viděl všechno, co bych si od svých hráčů představoval. Hrdost i kvalitu; je vždycky těžké vybudovat tým tak rychle. Ale věřím tomu," uvedl po zápase kouč PSG Carlo Ancelotti.

05.12.201209:04

Schieber po gólu zářil štěstím

Skvělý večer skvěla zažil Julian Schieber, který dostal od trenéra Jürgena Kloppa šanci v základní sestavě BVB proti Manchesteru City a důvěru splatil jediným gólem utkání. Ten jednak zajistil Dortmundu první místo ve skupině a také to, že Citizens letos v evropských pohárech končí. "Jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo vstřelit svůj první gól v Lize mistrů. Náš tým čítá 21 hráčů a všichni se podílejí na úspěchu. Jsme s vítězstvím velice spokojeni," uvedl spokojený Schieber po povedené noci.

05.12.201208:48

Wengerovi se nelíbilo rozhodnutí sudích

Arsenal včera prohrál s Olympiakosem a přišel o možnost umístit se v základní skupině na prvním místě, a tak ho patrně v osmifinále čeká náročnější soupeř. Manažer Arsène Wenger si nicméně po zápase stěžoval na rozhodčí. Ti totiž před vyrovnávací brankou Olympiakosu na 1:1 špatně odpískali rohový kop pro domácí. "Před jejich prvním gólem to byl odkop od brány, to je jasné. Netuším, co tam dělal pátý rozhodčí. To nikdo neví. Nebylo to správné rozhodnutí, ale musíme se s tím vyrovnat. Pak vstřelili i druhý a dobrý gól," uvedl po zápase Wenger. První brance skutečně předcházelo špatné rozhodnutí sudích, protože míč netečoval brankář Szczesny, ale branková konstrukce. Arsenal skončil ve skupině druhý za Schalke.

04.12.201223:49

Coentrãa zradil stehenní sval

Fábio Coentrão nedohrál dnešní utkání Ligy mistrů proti Ajaxu, portugalský obránce musel už po dvaceti minutách ze hřiště kvůli zranění stehenního svalu na pravé noze.

04.12.201223:33

Toulalan nedohrál kvůli zranění kotníku

Málaga dnes doma s Anderlechtem udržela neporazitelnost na evropské scéně, přišla ale o Jérémyho Toulalana. Francouzský záložník musel již po čtvrthodině hry ze hřiště kvůli zranění pravého kotníku.

04.12.201222:38

Dnešní výsledky Ligy mistrů: AC Milán - Zenit 0:1 (35. Danny), Dortmund - Man City 1:0 (57. Schieber), Málaga - Anderlecht 2:2 (45. 61. Duda - 50. Jovanović, 89. Mbokani), Montpellier - Schalke 1:1 (59. Herrera - 56. Höwedes, Olympiakos - Arsenal 2:1 (64. Maniatis, 73. Mitroglou - 38. Rosický), PSG - Porto 2:1 (29. Silva, 61. Lavezzi - 33. Jackson), Real Madrid - Ajax 3:1 (13. Ronaldo, 28. a 88. Callejón, 49. Kaká - 59. Boerrigter), Dinamo Záhřeb - Dynamo Kyjev 1:1 (90+4. z penalty Krstanović - 45. Jarmolenko).

04.12.201221:25

Rosický poslal Arsenal do vedení

Tomáš Rosický se při svém premiérovém startu v této sezóně hned zapsal do listiny střelců, český záložník v 38. minutě zajistil Arsenalu vedení na hřišti Olympiakosu.