13.03.202418:51

Porto by mohlo postrádat Varelu

Alan Varela nemusí být k dispozici Portu pro ligový zápas s Vizelou. Argentinský záložník kvůli problému svalového charakteru nedohrál včerejší odvetné utkání osmifinále Ligy mistrů s Arsenalem (0:2 po penaltách) a nyní čeká na výsledek podrobného vyšetření.

abola.pt
13.03.202409:15

Raya hráčem zápasu

David Raya získal individuální ocenění a byl zvolen nejlepším hráčem odvety osmifinále Ligy mistrů proti FC Porto. Brankář Arsenalu neinkasoval v základní hrací době ani v prodloužení, následně obstál i v penaltovém rozstřelu.

uefa.com
12.03.202423:48

Arsenal zvládl lépe penaltový rozstřel

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Arsenal - Porto 1:0, na pen. 4:2 (41. Trossard), první zápas 0:1, postupuje Arsenal.

12.03.202423:34

Arsenal podruhé v historii v prodloužení

Arsenal zvládl dohnat v úterní odvetě osmifinále Ligy mistrů jednobrankové manko proti Portu, musel nicméně následně podstupovat prodloužení. K takové skutečnosti přitom u Kanonýrů došlo ve vyřazovací fázi milionářské soutěže teprve podruhé v jejich historii, naposledy si zkusili hru nad plán devadesáti minut v sezóně 2008/09 na půdě AS Řím. Tehdy mimochodem londýnský celek zvládl penaltový rozstřel.

twitter.com/OptaJoe
12.03.202422:58

V Londýně se bude muset prodlužovat

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů po 90 minutách: Arsenal - Porto 1:0 (41. Trossard), první zápas 0:1, prodlužuje se.

12.03.202422:54

Barcelona zvládla odvetu a postupuje

Výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Barcelona - Neapol 3:1 (15. López, 17. Cancelo, 83. Lewandowski - 30. Rrahmani), první zápas 1:1, postupuje Barcelona.

12.03.202422:11

Rrahmani je netradičně produktivní

Kosovský reprezentant Amir Rrahmani skóroval v úterním utkání Ligy mistrů na půdě Barcelony a pouze ukázal, že se mu v kalendářním roce 2024 daří nečekaně dobře v ofenzivních činnostech. V novém roce zapsal už svou třetí trefu v rámci všech soutěží a ze všech obránců Serie A je aktuálně tím nejproduktivnějším vůbec. Pro srovnání, neapolský stoper za rok 2023 zaznamenal pouhé dva góly.

twitter.com/OptaPaolo
12.03.202422:01

Trossard napodobil Saku a Sáncheze

Belgický útočník Leandro Trossard zařídil v první půli jedinou branku Kanonýrů v osmifinálové odvetě Ligy mistrů proti Portu a potvrdil, že se mu v milionářské soutěži daří před vlastními fanoušky parádně. Letos už skóroval ve svém třetím domácím zápase na tomto poli, v minulosti přitom takový počin při své premiérové sezóně na nejprestižnější klubové frontě Evropy zaznamenali už jen dva hráči Arsenalu, a to Alexis Sánchez a Bukayo Saka.

12.03.202421:49

Barcelona má zatím k postupu blíže

Poločasový výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Barcelona - Neapol 2:1 (15. López, 17. Cancelo - 30. Rrahmani).

12.03.202421:48

Arsenal stačil vyrovnat s Portem účty

Poločasový výsledek odvetného zápasu osmifinále Ligy mistrů: Arsenal - Porto 1:0 (41. Trossard).

12.03.202420:58

Barcelona nasadila dva hráče do 17 let

Barcelona nasadila do odvetného osmifinálového utkání Ligy mistrů proti Neapoli do základní sestavy dva hráče do 17 let, a to Lamineho Yamala (16 let a 243 dní) a Paua Cubarsího (17 let a 50 dní). Žádný jiný tým v historii vyřazovací fáze milionářské soutěže nebyl v tomto ohledu "odvážnější” a věřil v takové dravé mládí.

twitter.com/OptaJose
12.03.202420:00

Sestavy: Arsenal - FC Porto

Základní sestavy pro dnešní odvetu osmifinále Ligy mistrů:

Arsenal: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior - Odegaard, Rice, Jorginho - Saka, Havertz, Trossard.

FC Porto: Diogo Costa - Joao Mario, Pepe, Otávio, Wendell - Nico, Varela - Conceicao, Pepe, Galeno - Evanilson.

12.03.202419:57

Sestavy: Barcelona - Neapol

Barcelona: Ten Stegen - Koundé, Araújo, Cubarsi, Cancelo - Fermín, Christensen, Gündogan - Yamal, Lewandowski, Raphinha.

Neapol: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesús, Mário Rui - Anguissa, Lobotka, Traoré - Politano, Osimhen, Kvaratskhelia.

12.03.202414:56

PSV do Německa i s Veermanem

PSV Eindhoven letí do Dortmundu a součástí týmu je i Joey Veerman. Záložník měl od konce února problémy s lýtkem, není ale jisté, zda bude na odvetu osmifinále Ligy mistrů k dispozici.

vi.nl
12.03.202408:48

Barcu čeká Neapol, Arsenal proti Portu

V Lize mistrů se v úterý rozhodne o dalších dvou čtvrtfinalistech. Barcelona po úvodní remíze 1:1 přivítá v odvetě Neapol a lídr anglické ligy Arsenal bude doma otáčet průběžný stav 0:1 proti Portu. Obě odvety mají výkop ve 21:00.

Barcelona usiluje o první postup do čtvrtfinále po čtyřech letech. S Neapolí oba dosavadní dvojzápasy v Lize mistrů zvládla a v pěti vzájemných duelech s ní neprohrála. Aktuálně drží sérii osmi soutěžních utkání bez prohry, v posledních třech navíc udržela čisté konto.

"Kanonýři" z Arsenalu vyhráli posledních osm ligových utkání se skóre 33:4. Porto zdolali ve všech třech domácích vzájemných zápasech, aniž by inkasovali. V prvním zápase v Portu však ani jednou netrefili prostor mezi třemi tyčemi a po Galenově brance ze čtvrté minuty nastavení prohráli. Hostům tak dnes stačí i remíza.

ČTK
11.03.202421:34

Arsenal zřejmě bez Martinelliho

Gabriel Martinelli s velkou pravděpodobností nepomůže Arsenalu v úterním odvetném zápase Ligy mistrů proti Portu. Brazilský křídelník po ligovém utkání se Sheffieldem United (6:0) laboruje se zraněným kotníkem.

dailymail.co.uk
11.03.202418:11

Neapol do Barcelony kompletní

Žádná opora, která je zapsaná na soupisce, nechybí v nominaci Neapole na zítřejší odvetný zápas osmifinále Ligy mistrů v Barceloně. Partenopei do katalánské metropole cestují po domácí remíze 1:1.

football-italia.net
11.03.202416:59

Arnautović může vynechat až měsíc

Inter se bude muset v příštích zápasech obejít bez Marka Arnautoviće, jenž nedohrál předchozí zápas s Bolognou (1:0). Rakouský útočník má poraněný stehenní sval a to může znamenat až čtyřtýdenní pauzu.

11.03.202415:32

Carlos Augusto nemá chybět dlouho

Inter dostal příznivou zprávu ohledně zdravotního stavu Carlose Augusta, jenž kvůli zranění lýtka nedohrál sobotní utkání s Bolognou (1:0). Brazilský záložník má sval pouze natažený a mohl by být k dispozici již na nadcházející ligový zápas s Neapolí.

11.03.202414:18

Barcelona zítra bez Torrese

Ferran Torres nepomůže Barceloně v úterním odvetném zápase osmifinále Ligy mistrů proti Neapoli. Čtyřiadvacetiletý křídelník se dosud nezotavil ze svalového zranění a chyběl na dnešním tréninku.