Barcelona přišla o Baldeho, obránci hrozí předčasný konec sezony

Barcelona tento týden vypadla ze Španělského poháru a navíc přišla na delší dobu o dalšího hráče. Na marodku přibyl Alejandro Balde, vyloučena není ani možnost, že pro dvacetiletého krajního obránce skončila celá sezona.

Škriniar si poranil kotník a přijde minimálně o většinu ze zbytku sezony

PSG ve středu večer porazilo Toulouse (2:0) a získalo Trophée des Champions, za první letošní trofej ovšem zaplatilo hodně vysokou daň. Mimo hru je Milan Škriniar, slovenský obránce utrpěl vážné zranění kotníku.

Až tři roky bez Ligy mistrů? Barcelona čelí přísnému trestu za porušení FFP

Až na tři roky může být Barcelona vyloučena od příští sezony z Ligy mistrů za porušení finanční fair play. Uvedl to německý list Welt am Sonntag s odkazem na dobře informovaný zdroj, podle něhož bylo účetnictví katalánského klubu značně chaotické. Výši trestu se má Barcelona podle španělského deníku Marca dozvědět v únoru.

Cuadrado byl s achilovkou na operaci, chybět bude několik měsíců

Juan Cuadrado se v létě jako volný hráč upsal Interu Milán a dosavadní působení u Nerazzurri si jistě představoval trochu jinak, alespoň tedy po individuální stránce. 35letý kolumbijský křídelník celý podzim bojoval se zdravotními problémy a nakonec se nevyhnul operaci.

Los osmifinále LM: City proti Kodani, Barcelonu čeká Neapol

Obhájci titulu v Lize mistrů Manchester City se utkají v osmifinále s Kodaní, která vyřadila ve 3. předkole pražskou Spartu. Největším šlágrem bude souboj španělských a italských šampionů mezi Barcelonou a Neapolí.

Real Madrid se posunul do čela tabulky, radost ale kazí vážné zranění Alaby

Real Madrid od začátku sezony pronásleduje smůla na zranění a dalším nešťastníkem je David Alaba. Rakouský obránce nedohrál večerní zápas proti Villarrealu (4:1), během první půle si poranil koleno a rychlé testy potvrdily nejčernější obavy.

České kluby bohatnou. Vydělaly v této pohárové sezoně už 760 milionů korun

České kluby zatím v této sezoně evropských pohárů vybojovaly 31,15 milionu eur (asi 760 milionů korun) a již překonaly celý minulý ročník. Na nejvyšší částku si zatím přišla Slavia, která vydělala 12,43 milionu eur (303 milionů korun), Sparta získala 9,51 milionu eur (232 milionů korun) a Plzeň 8,76 milionu eur (214 milionů korun).

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (6)

Základní skupiny evropských pohárů skončily velkým českým úspěchem. Trio Slavia, Sparta, Plzeň připravilo fanouškům předčasné Vánoce a objeví se i v jarní vyřazovací fázi. Slavia v osmifinále Evropské ligy, o které se o kolo dřív ještě bude rvát Sparta, Plzeň uvidíme v osmifinále Konferenční ligy.

Enrique byl spokojený s postupem. V playoff budeme silnější, vzkazuje konkurenci

Trenér Paris St. Germain Luis Enrique byl po středeční remíze 1:1 v Dortmundu spokojený s postupem do osmifinále i výkonem svého týmu, ačkoliv si Pařížané účast v play off nedokázali v posledním kole sami uhrát vítězstvím.

Howe byl po konci Newcastlu v LM zničený, Pioli měl po výhře smíšené pocity

Po utkání závěrečného 6. kola Ligy mistrů mezi Newcastlem a AC Milán (1:2) byli zklamaní oba trenéři. Domácí Eddie Howe litoval promarněného vedení, jakákoliv výhra by totiž "Strakám" vzhledem k remíze PSG v Dortmundu (1:1) nakonec stačila k postupu do osmifinále.

Barcelona dostala další facku, Antverpy se rozloučily s Ligou mistrů strhujícím vítězstvím

Antverpy si v šestém kole skupinové fáze Ligy mistrů zapsaly díky vítězství nad Barcelonou 3:2 historicky premiérový tříbodový zisk v milionářské soutěži. Na postupu Katalánců z první pozice ani na poslední příčce The Reds ve skupině H už se ale nic nezměnilo. Blaugranas pomohli týmu z Beneluxu k výhře obrovskými chybami v rozehrávce. Po nich skóroval v úvodu zápasu teprve 18letý Arthur Vermeeren, ve druhé půli pak i o dost zkušenější Vincent Janssen. Hosté sice dvakrát srovnali, ale na závěrečný úder George Ilenikhena z nastavení již odpověď nenalezli.

Brazilská spolupráce dovedla Porto do osmifinále. Recept na Šachtar připravil Galeno

Hráči Porta v přímém souboji o postup do osmifinále Ligy mistrů uspěli v šestém kole proti Šachtaru a po vítězství 5:3 si zajistili druhou příčku ve skupině H. Hlavní zásluhu na získaných třech bodech nesl Brazilec Galeno, který si v první půli připsal hned dva přesné zásahy. Svůj příspěvek doplnil po změně stran o dvě nahrávky, včetně té pro Pepeho na rozhodující trefu. Portugalský celek tak oslavil postup do jarní fáze milionářské soutěže. Alespoň malou útěchou pro Šachtar mohlo být celkové třetí místo ve skupině, které mu zajistilo účast v play off Evropské ligy.

Celtic zakončil účast v pohárech důstojně. Vítězství nad Feyenoordem klíčilo po penaltě Palmy

Celtic vyhrál v šestém kole skupiny E Ligy mistrů nad Feyenoordem 2:1. Doposud výsledkově upozaděný skotský celek našlápl k zisku tří bodů ve 33. minutě, kdy Luis Palma proměnil pokutový kop. Rotterdamští sice v závěru vyrovnali, v nastavení ovšem udeřil Gustaf Lagerbielke. Na celkovém umístění v tabulce však úspěch Keltů nic nezměnil, jelikož tým z Nizozemska měl účast v jarní části Evropské ligy jistou už před výkopem. Český záložník Ondřej Lingr strávil celý zápas na lavičce náhradníků.

Souboj nejvýše postavených ovládlo Atlético, cestu na první příčku proti Laziu vydláždil Lino

Atlético Madrid porazilo v závěrečném šestém kole skupiny E Ligy mistrů na domácím hřišti Lazio 2:0, čímž si současně pojistilo první příčku v tabulce. Naděje hostů na posun do čela brzy snížil Antoine Griezmann. Ten totiž už v šesté minutě otevřel skóre. Na bleskový zásah mu nahrával Samuel Lino, jenž se krátce po změně stran sám zapsal na listinu střelců. Římané se tak nestali prvním celkem, kterému by se v této sezoně povedlo bodovat na Estadio Metropolitano, smutek z porážky však rychle přebila radost z teprve třetího postupu do osmifinále v klubové historii.

PSG si zahrávalo s osudem. Pařížany po remíze s Dortmundem posunul do osmifinále AC Milán

Atraktivní duel šestého kola skupiny F Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a PSG skončil remízou 1:1. Oba celky vlétly do zápasu ofenzivně naladěné a už v první půli mohlo padnout množství gólů. Šance spalovali zejména hosté, při té ze 17. minuty přitom udělal Kylian Mbappé vše správně, na brankové čáře se však zjevil s nevídaným zákrokem obránce Niklas Süle. Největší hvězda týmu na sebe pak mohla strhnout záři reflektorů i po změně stran, kdy už oba týmy skórovaly, jenže Mbappého gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pařížané přesto nemuseli smutnit dlouho, o jejich osmifinálové účasti totiž nakonec rozhodl výsledek z Newcastlu.