UEFA - Liga mistrů - zprávy

Manchester United chce v LM proti Barceloně předvést další obrat

V úterý se rozhodne o prvních dvou semifinalistech Ligy mistrů. Manchester United se v odvetném čtvrtfinále v Barceloně pokusí dohnat manko 0:1 a připomenout obrat proti Paris St. Germain z minulého kola. Juventus Turín bude doma proti Ajaxu hájit slibnou remízu 1:1 z Amsterdamu. Oba zápasy se hrají od 21:00.
15.04. | Aktuality | 23 komentářů

Ajax v Turíně nikdy nevyhrál. Dokáže zopakovat překvapení z Madridu?

Ajax poměrně nedávno překvapil fotbalovou veřejnost parádním výkonem, když vymazal ze hřiště domácí Real a na jeho úkor postoupil. V úterý večer by rád zopakoval podobný kousek i v Turíně, kde budou favoritem opět domácí hráči.
15.04. | Previews | 1035 komentářů

Kane si znovu poranil kotník a bude chybět v sestavě Tottenhamu

Tottenhamu nějakou dobu opět nepomůže Harry Kane. Anglický kanonýr si z úvodního čtvrtfinále Ligy mistrů s Manchesterem City odnesl vážnější zranění vazů v kotníku...
11.04. | Aktuality | 17 komentářů

S Realem jsme doma prohráli, pořád jsme ve hře, věří hráči Ajaxu

Hráči Ajaxu jsou po domácí remíze 1:1 v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů s favorizovaným Juventusem přesvědčení, že mají na to postoupit do semifinále. Inspirací jim je úspěšné osmifinále s loňským vítězem soutěže Realem Madrid, který vyřadili i přesto, že doma prohráli 1:2.
11.04. | Aktuality | 23 komentářů

Solskjaer věří, že United předvedou obrat jako proti PSG

U jednoho velkého obratu byl jako hráč a další Ole Gunnar Solskjaer nedávno zažil i jako trenér. A po středeční prohře 0:1 v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů s Barcelonou norský manažer Manchesteru United věří, že další obrat jeho svěřenci předvedou za týden v odvetě ve Španělsku.
11.04. | Aktuality | 142 komentářů

Uzdraveného dravce Ronalda chválili i hráči Ajaxu

Stejně jako v osmifinále s Atléticem Madrid byl i v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů s Ajaxem ústřední postavou Juventusu Cristiano Ronaldo. Portugalský reprezentant sice téměř tři týdny nehrál kvůli zranění stehna, ale ve středu se postaral o jediný gól italského celku v Amsterodamu. Po remíze 1:1 si za to vysloužil několik poklon od hráčů soupeře.
11.04. | Aktuality | 42 komentářů

Šampioni musí občas trpět, řekl trenér Barcelony Valverde

Barcelona ve středu v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů s Manchesterem United poprvé dokázala zvítězit na Old Trafford a trenér Ernesto Valverde přiznal, že nešlo o pohledný zápas. Podle španělského kouče to však byla známka kvality, protože i ti největší šampioni musí občas trpět.
11.04. | Aktuality | 66 komentářů

Juventus neudržel vedení a z Amsterdamu veze remízu

Radost z branky do kabin vydržela fotbalistům Juventusu jen po dobu poločasové přestávky. Na Ronaldovu trefu dokázal totiž prakticky ihned po startu druhého poločasu odpovědět David Neres. Ajax byl ve druhé půli aktivnějším celkem, další gól z tlaku však nevytěžil a v Turíně bude muset skórovat.
10.04. | Komentáře a souhrny | 362 komentářů

Barcelona vyhrála na Old Trafford a míří za postupem

Povedený vstup do zápasu a nevýrazný, až profesorský výkon po zbytek střetnutí stačil Barceloně k tomu, aby si v prvním čtvrtfinálovém zápase s Manchesterem United vybojovala cenné vítězství na půdě soupeře v poměru 1:0. Anglický celek po brzkém vlastním gólu Shawa díky vyčerpávajícímu energickému vypětí získal převahu, ale v koncovce se trápil a za celých devadesát minut si nepřipsal dokonce ani jedinou přesnou střelu.
10.04. | Komentáře a souhrny | 1650 komentářů

AC Milán hrozí další trest za porušení finančních pravidel

AC Milán hrozí další trest za porušení pravidel finančního fair play. Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že italský klub podle vyšetřovatelů porušil v letech 2015 až 2018 nařízení, aby měl vyrovnané hospodaření. Podle agentury AP je však nepravděpodobné, že by za to byli Rossoneri vyloučeni z pohárů.
10.04. | Aktuality | 38 komentářů
11.06. Losování kvalifikace předkola LM a EL
Losování kvalifikace předkola Ligy mistrů a Evropské ligy:
LM - turnaj v Prištině:
Semifinále (25. června):
Feronikeli (Kosovo) - Lincoln Red Imps (Gibr.), Tre Penne (San Mar.) - FC Santa Coloma (And.).
Finále (28. června).

EL (27. června a 4. července):
Progres (Luc.) - Cardiff MU (Wales), La Fiorita (San Mar.) - Engordany (And.), Sant Julia (And.) - Europa (Gibr.), Ballymena (Sev. Ir.) - Runavík (Faer. ostr.), Priština (Kosovo) - St. Joseph's (Gibr.), Tre Fiori (San Mar.) - Klaksvík (Faer. ostr.), Barry Town (Wales) - Cliftonville (Sev. Ir.). (ČTK)
03.06. Liga mistrů - tým sezóny
Nejlepší tým Ligy mistrů pro sezónu 2018/19: Alisson (Liverpool), Ter Stegen (Barcelona), Van Dijk (Liverpool), De Ligt (Ajax), Vertonghen (Tottenham), Alexander-Arnold (Liverpool), Robertson (Liverpool), Sissoko (Tottenham), Ziyech (Ajax), De Bruyne (Man City), De Jong (Ajax), Ndombélé (Lyon), Wijnaldum (Liverpool), Neres (Ajax), Sterling (Man City), Messi (Barcelona), Tadić (Ajax), Mané (Liverpool), Ronaldo (Juventus), Lucas Moura (Tottenham). (football-italia.net)
02.06. Včerejší finále bylo nejslušnější
Poprvé v historii včera došlo k tomu, že ve finále Ligy mistrů nebyla udělena ani jedna karta. Hráči Liverpoolu a Tottenhamu byli hodně slušní, o čemž svědčí i fakt, že dohromady spáchali pouhých jedenáct faulů. (sport-express.ru)
02.06. Ve finále byl nejlepší Van Dijk
Nejlepším hráčem včerejšího finále Ligy mistrů byl zvolen Virgil van Dijk, obránce Liverpoolu zažil životní sezonu a v sobotu dalším výborným výkonem přispěl k výhře 2:0 nad Tottenhamem. (sport-express.ru)
01.06. Nejlepší střelci Ligy mistrů
Nejlepší střelci Ligy mistrů:
12 - Messi (Barcelona),
8 - Lewandowski (Bayern Mnichov),
6 - Agüero (Manchester City), Marega (FC Porto), Cristiano Ronaldo (Juventus), Tadič (Ajax Amsterodam),
5 - Dybala (Juventus), Džeko (AS Řím), Kane a Lucas (oba Tottenham), Kramarič (Hoffenheim), Neymar (Paris St. Germain), Salah (Liverpool), Sterling (Manchester City),
...
2 - Krmenčík,
1 - Hejda, Hrošovský, Chorý, Kovařík, Procházka (všichni Plzeň), Kadeřábek (Hoffenheim). (ČTK)
01.06. Ligu mistrů vyhrál Liverpool
Výsledek finále Ligy mistrů: Tottenham - Liverpool 0:2 (2. Salah z penalty, 88. Origi).
01.06. Salah dal druhý nejrychlejší gól finále LM
Útočník Liverpoolu Mohamed Salah ve druhé minutě dnešního souboje s Tottenhamem proměnil penaltu a zaznamenal druhý nejrychlejší gól historie finálových zápasů Ligy mistrů. Rychleji se do listiny střelců zapsal jenom Paolo Maldini, a to v roce 2005 v utkání AC Milán - Liverpool.
01.06. Alexander-Arnold stanoví rekord Ligy mistrů
Trent Alexander-Arnold se dnes stane prvním hráčem mladším 21 let, který nastoupí v základní sestavě k finále Ligy mistrů. Obránci Liverpoolu je 20 let a 273 dní. (sport-express.ru)
01.06. Základní sestavy finále Ligy mistrů
Základní sestavy dnešního finále Ligy mistrů - Tottenham: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Sissoko, Winks - Alli, Eriksen, Son - Kane. Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané.
01.06. Finále Ligy mistrů začne minutou ticha
Minutou ticha začne dnešní finále Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Liverpoolem, hráči a fanoušci tak uctí památku tragicky zesnulého Josého Antonia Reyese. (soccerway.com)