UEFA - Liga mistrů - zprávy

Britská média oslavují pohárový "full house" i anglickou snídani

Anglické kluby jako první v historii zabraly všechna místa ve finále Ligy mistrů i Evropské ligy a britská média to patřičně ocenila. Například Deník Mirror na to reagoval titulkem "Full English" v narážce na kompletní složení tradiční anglické snídaně.
10.05. | Aktuality | 258 komentářů

Anglické finále v LM i EL je podle Mikloška o kvalitě i o štěstí

Pokud dnes Chelsea s Arsenalem zvládnou odvetná semifinále Evropské ligy, postarají se spolu s Liverpoolem a Tottenhamem v Lize mistrů o rekordní zápis do historie evropských pohárů. Poprvé by totiž čtveřice finalistů obou soutěží vzešla z jedné země. Podle bývalého dlouholetého brankáře West Hamu Luďka Mikloška jde především o shodu okolností, než začátek dominance anglických klubů v Evropě.
09.05. | Aktuality | 31 komentářů

Kapitán Ajaxu De Ligt označil vyřazení v LM za noční můru

Kapitán Ajaxu Matthijs de Ligt označil vyřazení v semifinále Ligy mistrů od Tottenhamu za noční můru. Amsterdamský tým i díky brance mladého obránce vedl ve dvojzápase už 3:0, ale londýnský tým ztrátu senzačně dotáhl a v šesté minutě nastavení rozhodl o postupu do finále elitní soutěže.
09.05. | Aktuality | 212 komentářů

Nejlepší moment kariéry, řekl hrdina Tottenhamu Moura

Útočník Tottenhamu Lucas Moura označil svůj hattrick proti Ajaxu, kterým v odvetě semifinále Ligy mistrů dokonal senzační obrat na 3:2, za nejlepší moment kariéry. Podle spoluhráče Christiana Eriksena by brazilskému fotbalistovi měli v Anglii postavit sochu.
09.05. | Aktuality | 85 komentářů

Náš postup do finále Ligy mistrů se blíží zázraku, řekl Pochettino

Podle manažera Mauricia Pochettina je postup fotbalistů Tottenhamu postup do finále Ligy mistrů téměř zázrakem a své hráče označil za superhrdiny. Londýnský tým v semifinále s Ajaxem celkově prohrával už 0:3, ale díky hattricku Lucase Moury dvojzápas senzačně otočil.
09.05. | Aktuality | 234 komentářů

Tottenham neuvěřitelným obratem zlomil kouzlo Ajaxu a je ve finále

Letošní vyřazovací fáze Ligy mistrů nabízí jedno bláznivé představení za druhým a nejinak tomu bylo i v semifinále Ajaxu s Tottenhamem. Nizozemci zprvu dvěma góly ještě vylepšili výhru z prvního zápasu a kráčeli za postupem, avšak Spurs se v druhé půli vzepjali k mistrovskému výkonu a díky hattricku Lucase Moury dokonaném v poslední minutě strhli účast ve finále na svou stranu.
08.05. | Komentáře a souhrny | 2240 komentářů

Při čtvrtém gólu jsme bránili jako děti, prohlásil útočník Suárez

Hráčům Barcelony Luisi Suárezovi a Philippemu Coutinhovi návrat na stadion bývalého zaměstnavatele Liverpoolu zhořkl. Po prohře 0:4 v semifinálové odvetě Ligy mistrů Katalánci vypadli, přestože úvodní duel vyhráli 3:0. Suárez nechápal, jak se barcelonská defenziva mohla dopustit takových chyb.
08.05. | Aktuality | 254 komentářů

Wijnaldum se na Kloppa zlobil kvůli tomu, že ho nechal na lavičce

Hráči Liverpoolu Divock Origi a Georginio Wijnaldum v semifinálové odvetě Ligy mistrů s Barcelonou dokonale nahradili zraněné útočné opory Muhammada Salaha a Roberta Firmina. Oba se na postupové výhře "Reds" 4:0 podíleli dvěma brankami. Wijnaldum přitom začal mezi náhradníky, kvůli čemuž měl na trenéra Jürgena Kloppa vztek.
08.05. | Aktuality | 25 komentářů

Španělská média píšou o historickém selhání Barcelony

Zatímco britská média označila obrat Liverpoolu v semifinále Ligy mistrů s Barcelonou za "zázračný" a výkon mužstva trenéra Jürgena Kloppa vyzdvihla, španělský tisk přišel s tvrdou kritikou katalánského celku. "Blaugranas" úvodní souboj na Camp Nou vyhráli 3:0, ale na Anfield prohráli 0:4 a v soutěži skončili.
08.05. | Aktuality | 113 komentářů

Nejbolestivější je, že totéž se stalo v Římě, řekl kouč Barcelony

Trenéra Barcelony Ernesta Valverdeho na vyřazení s Liverpoolem v semifinále Ligy mistrů nejvíce mrzelo, že jeho svěřenci stejně jako před rokem ve čtvrtfinále proti AS Řím promarnili třígólový náskok z úvodního duelu. Pětapadesátiletý Španěl se fanouškům za selhání mužstva omluvil.
08.05. | Aktuality | 376 komentářů
24.08. Kluž dala v generálce na odvetu LM 4 góly
Hráči rumunské Kluže, které čeká odveta závěrečného play off Ligy mistrů se Slavií, dali v generálce na středeční duel v Edenu čtyři góly. V sedmém kole rumunské ligy si poradili 4:1 s Botosani a v novém ročníku nejvyšší soutěže stále neprohráli. O vítězství domácích rozhodl dvěma góly Ciprian Deac, po jednom zásahu přidali Michael Pereira a Constantin Paun-Alexandru. (ČTK)
24.08. Ajax bude postrádat Van de Beeka
Citelnou ztrátu utrpěl Ajax, záložník Donny van de Beek si přivodil svalové zranění a nebude k dispozici pro odvetu playoff Ligy mistrů proti APOELu Nikósie. (vi.nl)
22.08. Cabella si přetrhl kolenní vazy
Hodně dlouho bude mimo hru Rémy Cabella. Záložník FK Krasnodar si z utkání s Olympiakosem odnesl poraněné koleno a podrobné vyšetření odhalilo přetržený přední zkřížený vaz, fotbalistu čeká operace a po ní půlroční pauza. (lequipe.fr)
21.08. Liga mistrů - výsledky
Výsledky dnešních úvodních zápasů 4. předkola Ligy mistrů: Dinamo Záhřeb - Rosenborg 2:0 (8. z penalty Petković, 28. Oršić), Olympiakos - Krasnodar 4:0 (30. Guerrero, 78. a 85. Ranđelović, 89. Podence), Young Boys - Crvena Zvezda 2:2 (7. Assalé, 76. z penalty Hoarau - 18. Degenek, 46. García).
21.08. Krasnodar brzy přišel o Cabellu
Rémy Cabella musel předčasně opustit úvodní zápas 4. předkola Ligy mistrů na půdě Olympiakosu Pireus. Záložník Krasnodaru si přivodil zranění kolena a ze hřiště odešel již po 20. minutách. (lequipe.fr)
20.08. Kolář: Měl jsem toho hráče nastudovaného
Slavia vyhrála v Kluži a pod triumf 1:0 se výraznou měrou podepsal Ondřej Kolář. Brankář sešívaných udržel čisté konto, ve druhém poločase navíc zneškodnil pokutový kop. "Dneska jsem šel do zápasu s tím, že chci klukům co nejvíce pomoct, a povedlo se mi to. Chytil jsem první penaltu, jsem za to hrozně rád. Měl jsem toho hráče nastudovaného, věděl jsem, že čeká do poslední chvíle. Ustál jsem to a naštěstí jsem to chytil. Je možné, že to bude klíčový moment," řekl Kolář. (ČTK)
20.08. Masopust: Udělali jsme dobrý krok dopředu
Slavia dnes vyhrála v Kluži a udělala důležitý krok na cestě do základní skupiny Ligy mistrů. Autorem jediné branky zápasu se ve 28. minutě stal Lukáš Masopust. "Udělali jsme dobrý krok dopředu, teď to ještě musíme zvládnout příští týden. Důležité je, že jsme dali gól na hřišti soupeře a nedostali jsme. Uvidíme, jak se nám povede odveta. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil, my jsme udělali chyby, dostali jsme se tím pod tlak, z kterého jsme se těžko dostávali. Sami jsme jim pomohli," hodnotil utkání Masopust. (ČTK)
20.08. Slavia si z Rumunska veze výhru 1:0
Výsledek utkání playoff o Ligu mistrů: CFR Kluž - Slavia 0:1 (28. Masopust).
20.08. Slavia vede v Rumunsku 1:0
Poločasový výsledek utkání playoff o Ligu mistrů: CFR Kluž - Slavia 0:1 (28. Masopust).
20.08. Slavia se Stanciem či Olayinkou
Základní sestava Slavie pro zápas na půdě CFR Kluž: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček, Traoré - Masopust, Stanciu, Olayinka - Van Buren. (ČTK)