Kalulu musel se svalovým zraněním na operaci, nezahraje si čtyři měsíce

Pierre Kalulu si v letošní sezoně na své konto připsal jen pět soutěžních startů a na šestý si bude muset hodně dlouho počkat. Francouzský obránce ve službách AC Milán si minulý týden poranil stehenní sval a problém je hodně vážný.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (3)

Ani ve třetím kole se česká bodová žeň nezasekla. Plzeň překvapila vítězstvím v Záhřebu a vládne své skupině v Konferenční lize. Viktoria nahrála do národního koeficientu zatím třetí nejvyšší zisk mezi všemi kluby v Evropě, čímž velmi přispěla k posunu Česka již na 13. příčku v pořadí zemí, podle kterého se budou rozdělovat pozice pro sezónu 2025/2026.

Olmo má vykloubené rameno, zřejmě vynechá zbytek roku

Lipsku bude kvůli vykloubenému ramenu nejspíš až do konce roku chybět španělský záložník Dani Olmo. Informovala o tom agentura AP.

Tchouaméni má zlomenou zánártní kůstku, chybět může do konce roku

Aurélien Tchouaméni v sobotu odehrál celý zápas proti Barceloně a po závěrečném hvizdu oslavil výhru 2:1, radost mu ale dlouho nevydržela. Francouzského záložníka Realu Madrid čeká delší pauza, důvodem je zlomenina zánártní kůstky.

České kluby dál stoupají žebříčkem koeficientů UEFA, už jsou třinácté

České fotbalové kluby nadále stoupají žebříčkem národních koeficientů UEFA. Po třetím ze šesti kol skupinové fáze evropských pohárů se dostaly před Srbsko a Dánsko a poskočily o dvě příčky už na 13. pozici. Aktuálně se hraje o nasazení do přespříštího ročníku 2025/26, 15. místo jako poslední znamená pět mužstev v soutěžích UEFA.

Haaland v LM ukončil střelecký půst, podle Guardioly mu lidé přejí neúspěch

Manažer Manchesteru City Pep Guardiola po vítězství 3:1 na hřišti Young Boys Bern pochválil autora dvou gólů Erlinga Haalanda. Španělský kouč si rýpl do kritiků norského kanonýra, který v Lize mistrů skóroval poprvé po pěti zápasech. Guardiola cítí, že lidé Haalandovi přejí neúspěch.

Ještě jsme v Lize mistrů neskončili, věří po dalším nezdaru v AC Milán

V AC Milán navzdory vysoké porážce 0:3 na stadionu Paris St. Germain věří, že v Lize mistrů ještě neřekli poslední slovo. Svěřenci trenéra Stefana Pioliho ve třech utkáních nabité skupiny F neskórovali a jsou poslední. Podle kouče byli "Rossoneri" v Paříži hodinu lepším mužstvem.

Umělka hvězdám City komplikovala život poločas. Odpor Bernu definitivně zlomila až penalta

Manchester City zůstal i po třetím duelu skupiny G bezchybný, když dokázal zvítězit na půdě Young Boys 3:1. Švýcarský celek odolával náletům svěřenců Pepa Guardioly celý první poločas. Ihned po změně stran však začaly padat góly, když se jako první prosadil Manuel Akanji. Domácí sice našli síly na vyrovnání, po hodině hry se však chopil posledního slova Erling Haaland, jenž úspěšně proměnil pokutový kop a vůbec poprvé se v letošním ročníku prosadil. Zatímco Citizens zůstávají bez jediné ztráty první, Švýcaři budou muset až do konce skupin bojovat o třetí příčku.

Lipsko si proti Crvene zvezdě spravilo chuť, za domácí se blýskl vypůjčený diamant z PSG

Fotbalisté Lipska získali v duelu třetího kola skupiny G Ligy mistrů maximální počet bodů proti týmu z Bělehradu, který porazili 3:1. Úvodní trefa přišla už ve 12. minutě z kopačky Davida Rauma, pro něhož to byl vůbec první gól v milionářské soutěži. Skvělý zápas odehrál i 20letý kmenový hráč PSG Xavi Simons, jenž u první branky asistoval a tu vítěznou sám vstřelil. Býci si tak upevnili druhou příčku v tabulce.

Atléti byli ve Skotsku rádi za odvrácení porážky. Nápor Celtiku pomohl zmírnit Morata

Celtic remizoval v utkání třetího kola skupiny E Ligy mistrů před vlastními fanoušky s favorizovaným Atlétikem 2:2. Skotský celek v utkání sice dvakrát vedl, přesto však nedokázal dovést zápas do vítězného konce. Doplatil především na zpackaný vstup do druhé půle, kdy na konečný stav upravil hlavou Álvaro Morata, který se v letošním ročníku nejprestižnější soutěže prosadil už potřetí. Mužstvo z Glasgow v závěru navíc nedokázalo využít krátkou přesilovku po vyloučení Rodriga de Paula.

Zamotaná „skupina smrti“ dostala novou zápletku. Pevnou hradbu Newcastlu prolomil Nmecha

Fotbalisté Dortmundu porazili ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů Newcastle na jeho půdě 1:0. Výbornou defenzivu domácího celku jako jediný prolomil ve 45. minutě Felix Nmecha, jenž zaznamenal svou premiérovou trefu v této soutěži.

Antverpy sahaly po prvních bodech jen platonicky. Pytel s góly Porta roztrhl Evanilson

Fotbalisté Porta zvládli důležitý zápas třetího kola skupiny H proti Antverpám, které porazili 4:1. Hosté sice neměli vůbec dobrý vstup do utkání, když už po půlhodině hry prohrávali. Po změně stran ovšem zabrali a především díky hattricku Evanilsona zvrátili výsledek na svou stranu. Klíčovou výhrou si vytvořili tříbodový náskok na třetí Šachtar, proti kterému už navíc v prvním kole zvítězili. Belgičané naopak zůstávají s nula body beznadějně poslední.

V souboji bratrů Hernandézových slavil Lucas. PSG si doma podmanilo fotbalisty Milána

Pařížané napravili ve třetím duelu skupinové fáze Ligy mistrů svůj debakl v Anglii, když zvítězili nad milánským AC 3:0.

Lazio proti svěžímu Feyenoordu narazilo. Šance Italů na body odvál vítr z Mexika

Hráči Feyenoordu si přenesli fantastickou formu z domácí soutěže i do Ligy mistrů, kde v rámci třetího kola skupinové fáze porazili na vlastní půdě Lazio 3:1. Do sestavy domácích se po trestu za červenou kartu ještě z minulého ročníku Evropské ligy vrátil klíčový kanonýr Santiago Giménez.

Mládí vyzrálo na Šachtar stylem „já na bráchu, brácha na mě“. Barca úspěšně ladila na derby

Barcelona porazila ve třetím kole skupiny H Ligy mistrů Šachtar 2:1. Suverénní jízdu Blaugranas soutěží nepřibrzdily ani absence několika obvyklých opor, které bezchybně zastoupili mladí Ferrán Torres a Fermín López. Oba totiž už v prvním poločase zaznamenali gól a asistenci. Španělský gigant se tak třetí výhrou přiblížil postupu do vyřazovací fáze a skvěle se naladil na ligové El Clásico. Naopak nový trenér na lavičce Doněcku Marino Pušič se musel smířit s porážkou.