Ještě jsme v Lize mistrů neskončili, věří po dalším nezdaru v AC Milán

V AC Milán navzdory vysoké porážce 0:3 na stadionu Paris St. Germain věří, že v Lize mistrů ještě neřekli poslední slovo. Svěřenci trenéra Stefana Pioliho ve třech utkáních nabité skupiny F neskórovali a jsou poslední. Podle kouče byli "Rossoneri" v Paříži hodinu lepším mužstvem.

Umělka hvězdám City komplikovala život poločas. Odpor Bernu definitivně zlomila až penalta

Manchester City zůstal i po třetím duelu skupiny G bezchybný, když dokázal zvítězit na půdě Young Boys 3:1. Švýcarský celek odolával náletům svěřenců Pepa Guardioly celý první poločas. Ihned po změně stran však začaly padat góly, když se jako první prosadil Manuel Akanji. Domácí sice našli síly na vyrovnání, po hodině hry se však chopil posledního slova Erling Haaland, jenž úspěšně proměnil pokutový kop a vůbec poprvé se v letošním ročníku prosadil. Zatímco Citizens zůstávají bez jediné ztráty první, Švýcaři budou muset až do konce skupin bojovat o třetí příčku.

Lipsko si proti Crvene zvezdě spravilo chuť, za domácí se blýskl vypůjčený diamant z PSG

Fotbalisté Lipska získali v duelu třetího kola skupiny G Ligy mistrů maximální počet bodů proti týmu z Bělehradu, který porazili 3:1. Úvodní trefa přišla už ve 12. minutě z kopačky Davida Rauma, pro něhož to byl vůbec první gól v milionářské soutěži. Skvělý zápas odehrál i 20letý kmenový hráč PSG Xavi Simons, jenž u první branky asistoval a tu vítěznou sám vstřelil. Býci si tak upevnili druhou příčku v tabulce.

Atléti byli ve Skotsku rádi za odvrácení porážky. Nápor Celtiku pomohl zmírnit Morata

Celtic remizoval v utkání třetího kola skupiny E Ligy mistrů před vlastními fanoušky s favorizovaným Atlétikem 2:2. Skotský celek v utkání sice dvakrát vedl, přesto však nedokázal dovést zápas do vítězného konce. Doplatil především na zpackaný vstup do druhé půle, kdy na konečný stav upravil hlavou Álvaro Morata, který se v letošním ročníku nejprestižnější soutěže prosadil už potřetí. Mužstvo z Glasgow v závěru navíc nedokázalo využít krátkou přesilovku po vyloučení Rodriga de Paula.

Zamotaná „skupina smrti“ dostala novou zápletku. Pevnou hradbu Newcastlu prolomil Nmecha

Fotbalisté Dortmundu porazili ve třetím kole skupinové fáze Ligy mistrů Newcastle na jeho půdě 1:0. Výbornou defenzivu domácího celku jako jediný prolomil ve 45. minutě Felix Nmecha, jenž zaznamenal svou premiérovou trefu v této soutěži.

Antverpy sahaly po prvních bodech jen platonicky. Pytel s góly Porta roztrhl Evanilson

Fotbalisté Porta zvládli důležitý zápas třetího kola skupiny H proti Antverpám, které porazili 4:1. Hosté sice neměli vůbec dobrý vstup do utkání, když už po půlhodině hry prohrávali. Po změně stran ovšem zabrali a především díky hattricku Evanilsona zvrátili výsledek na svou stranu. Klíčovou výhrou si vytvořili tříbodový náskok na třetí Šachtar, proti kterému už navíc v prvním kole zvítězili. Belgičané naopak zůstávají s nula body beznadějně poslední.

V souboji bratrů Hernandézových slavil Lucas. PSG si doma podmanilo fotbalisty Milána

Pařížané napravili ve třetím duelu skupinové fáze Ligy mistrů svůj debakl v Anglii, když zvítězili nad milánským AC 3:0.

Lazio proti svěžímu Feyenoordu narazilo. Šance Italů na body odvál vítr z Mexika

Hráči Feyenoordu si přenesli fantastickou formu z domácí soutěže i do Ligy mistrů, kde v rámci třetího kola skupinové fáze porazili na vlastní půdě Lazio 3:1. Do sestavy domácích se po trestu za červenou kartu ještě z minulého ročníku Evropské ligy vrátil klíčový kanonýr Santiago Giménez.

Mládí vyzrálo na Šachtar stylem „já na bráchu, brácha na mě“. Barca úspěšně ladila na derby

Barcelona porazila ve třetím kole skupiny H Ligy mistrů Šachtar 2:1. Suverénní jízdu Blaugranas soutěží nepřibrzdily ani absence několika obvyklých opor, které bezchybně zastoupili mladí Ferrán Torres a Fermín López. Oba totiž už v prvním poločase zaznamenali gól a asistenci. Španělský gigant se tak třetí výhrou přiblížil postupu do vyřazovací fáze a skvěle se naladil na ligové El Clásico. Naopak nový trenér na lavičce Doněcku Marino Pušič se musel smířit s porážkou.

Devátá prohra? No a co! Žijeme sen v Lize mistrů, těší věrné fanoušky Unionu

Devětkrát v řadě prohráli, přesto je na tribunách cítit absolutní euforie. Liga mistrů je svátkem za odměnu. V německé metropoli, která byla až do roku 1989 rozdělena zdí, sídlili na té východní straně. I proto byli nutně věčně druzí.

Jsem hrdý, že jsme vyhráli pro Sira Bobbyho, uvedl Maguire po Kodani

Obránce Harry Maguire si oddychl, že Manchester United vydřel v úterním utkání Ligy mistrů vítězství 1:0 nad Kodaní a mohl ho věnovat o víkendu zesnulé klubové legendě Bobbymu Charltonovi. Třicetiletý anglický reprezentant byl nadšený, že zápas sám rozhodl a připsal si první soutěžní gól od loňského února. Maguire, který byl v poslední době často ostře kritizovaný, potěšil i trenéra Erika ten Haga.

Newcastle bude hájit vedení ve skupině proti zvedajícímu se Dortmundu

Newcastle se probojoval do hlavní fáze Ligy mistrů po více než dvaceti letech a byl nalosován do skupiny F, která je právem považována za "skupinu smrti". Mezi jeho soupeře totiž patří francouzské PSG, milánské AC a také nadcházející německý rival Dortmund. A po dvou kolech je situace nesmírně vyrovnaná. Anglický vyzyvatel si vede nad očekávání dobře, vždyť ani jednou neprohrál a se čtyřmi body vévodí celé skupině.

Hráči pod palbou kritiky vytrhli United trn z paty. Nebojácnou Kodaň připravil o body Maguire

Manchester United využil domácího prostředí a ve třetím utkání skupiny A Ligy mistrů porazil Kodaň 1:0. V dobrém světle se ukázal například fanoušky kritizovaný Harry Maguire, který v 72. minutě přesnou hlavičkou rozhodl. Rudí ďáblové však mohli o vítězství přijít, několika skvělými zákroky a chycenou penaltou v samotném závěru je ovšem podržel André Onana. Domácí celek tak konečně smazal nulu z kolonky získaných bodů a poskočil alespoň na třetí příčku tabulky.

Reyes z nebe sledoval zápolení osudových týmů. Arsenal předčil Sevillu díky Brazilcům

Sevilla zakončila první polovinu skupiny B Ligy mistrů těsnou porážkou s Arsenalem 1:2. Utkání, jemuž dodala náboj už předzápasová dojemná slova Mikela Artety o Josém Antoniovi Reyesovi, v roce 2019 tragicky zesnulé bývalé opoře obou celků, nabídlo o poznání atraktivnější podívanou po změně stran.

Rozbořená berlínská zeď utržila další zásah. Hrozivou krizi Unionu prohloubil Raspadori

Union padl na Olympiastadionu v Berlíně s Neapolí 0:1 a po třech odehraných utkáních ve skupině C Ligy mistrů zůstává poslední bez bodového zisku. Italský mistr si s vyztuženou defenzivou trápícího se soupeře dlouho nevěděl rady, nakonec ale v 65. minutě přece jen dokázal obranný val prolomit Giacomo Raspadori. Nováčkovi k premiérovému bodu v milionářské soutěži nepomohl ani Alex Král, jenž se na hřiště dostal krátce po inkasovaném gólu.