Manchester United v problémech, zranění vyřadila Eriksena a Højlunda

Manchester United se bude muset v nejbližších týdnech obejít bez dvojice dánských reprezentantů Rasmuse Höjlunda a Christiana Eriksena. Oba se zranili při sobotním utkání Premier League s Lutonem a podle dnešního vyjádření klubu budou chybět minimálně do konce listopadu...

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (4)

Co mají společného Plzeň a Bayern Mnichov? Jsou to jediné dva týmy, které mají jistotu prvního místa ve skupině již po čtyřech zápasech. Ani tentokrát nevyšly české kluby naprázdno. Vítězství Slavie i Plzně nad týmy z prvního koše opět navýšila český národní koeficient, jenž se pro pětileté období 19/20 - 23/24 usazuje pevně v nejlepší patnáctce a pro příští sezóny míří ještě výš.

Roony proměnil Parken v Divadlo nočních můr, kodaňský teenager roste pro velkoklub

Opřel se do odraženého míče a z voleje poslal o zem nechytatelnou ránu za záda Andrého Onany. Díky jeho báječné trefě Kodaň otočila skóre zápasu Ligy mistrů, porazil Manchester United 4:3 a tribunami se neslo: "Roony, Roony!" Fanouškům Rudých ďáblů to mohlo znít jako výsměch. Domácí ale jen opěvovali svého Roonyho. Roonyho Bardghjie, který se i přes svůj útlý věk už zase stal kodaňským hrdinou.

Vyloučení nebylo, dva góly neměly platit, zlobil se Ten Hag po Kodani

Trenér Manchesteru United Erik ten Hag si po porážce v Lize mistrů 3:4 na hřišti FC Kodaň stěžoval na výroky rozhodčích. Podle nizozemského kouče byl na konci prvního poločasu nesprávně vyloučen Marcus Rashford a následně jeho tým ztratil dvoubrankové vedení po sporných gólech...

Brankářská trojka Realu otupila nástup Bragy. "Bílý balet" vyslal na osmifinálové jeviště Díaz

Real Madrid porazil ve čtvrtém kole skupiny C Ligy mistrů před vlastními fanoušky Bragu 3:0. Vítězství se však nerýsovalo snadno, neboť na začátku utkání portugalský celek zahrával penaltu. Brankář Andrij Lunin ji ovšem chytil, a povzbudil tak své spoluhráče, kteří v 27. minutě slavili rozhodující branku po souhře Rodryga a zakončujícího Brahima Díaze. Toho dosud kouč víceméně přehlížel, tentokrát však při absenci Juda Bellinghama dostal šanci a svým premiérovým gólem v milionářské soutěži v barvách "Bílého baletu" dal razítko na postup domácích do osmifinále.

Matador de Jong zachoval ve vyhroceném duelu chladnou hlavu. PSV je po výhře nad Lens druhé

PSV doma zvítězilo ve čtvrtém kole skupiny B Ligy mistrů nad Lens 1:0. Skóre otevřel ještě v první čtvrthodině v Nizozemsku obávaný snajpr Luuk de Jong, jenž opět kraloval v hlavičkářské disciplíně. Vyrovnané utkání plné žlutých karet, a nakonec i jedné červené na straně hostů, už další přesný zásah nepřineslo, a tak se Eindhoven dočkal prvního tříbodového zisku v letošním ročníku milionářské soutěže. Ten jej zároveň posunul na průběžné druhé postupové místo v tabulce právě před vicemistra francouzské Ligue 1.

Arsenal ztrestal pasivitu Sevilly. Blok otevřela chirurgicky přesná kolmice srdcem obrany

Sevilla ve čtvrtém kole skupiny B Ligy mistrů opět nevyzrála na Arsenal a prohrála v Londýně 0:2. Obrana Andalusanů byla od úvodního hvizdu pod permanentním tlakem, v rámci první půle však inkasovala pouze jednou. Ve 29. minutě se fantastickou kolmicí mezi střední obránce prezentoval zaskakující kapitán Jorginho, jehož pobídky využili spoluhráči ke snadné souhře do prázdné brány zakončené Leandrem Trossardem. Tomu míč naservíroval Bukayo Saka, jenž po změně stran sám skóroval a ukončil své více než měsíční čekání na gól. Londýňané si tak upevnili první pozici, hosté naopak propadli na dno tabulky.

Bavoři tradičně proměnili průchod skupinou v rutinu. Nezvládnutý závěr Turků trestal Kane

Bayern zvítězil v duelu Ligy mistrů doma nad Galatasarayem 2:1, udržel si stoprocentní bilanci v rámci skupiny A a s předstihem si zajistil postup do vyřazovací fáze. V první půli sice ještě turecký celek dokázal nájezdům Bavorů odolávat, po změně stran už však jejich obranný val zásluhou ve skvělé formě hrajícího Harryho Kanea padl. Jeho dvě přesné trefy navíc znamenaly 17. po sobě jdoucí výhru mnichovského celku v podzimní části této soutěže.

Höjlundův návrat přebil velkolepý comeback. Horská dráha v Kodani dovezla United k dalšímu fiasku

Manchester United neudržel v Kodani ve čtvrtém kole skupiny A Ligy mistrů dvougólový náskok a v bláznivém duelu nakonec domácím podlehl 3:4. Zprvu to vypadalo, že hlavním příběhem zápasu budou dvě přesné trefy odchovance severského celku Rasmuse Höjlunda, krátce nato se však teprve podruhé v klubové kariéře nechal vyloučit Marcus Rashford a utkání dostalo zcela nový náboj. Domácí ještě do poločasu stihli vyrovnat a ačkoliv pak znovu prohrávali, podařilo se jim dát další dvě branky a klání senzačně dovést do úspěšného konce. O vítěznou branku se přitom postaral teprve 17letý Roony Bardghji.

Inter vyřešil postupovou hádanku skupiny D, ke zdolání Salzburgu opět potřeboval penaltu

Inter porazil ve čtvrtém kole skupiny D Ligy mistrů Salzburg 1:0 a rozhodl o postupu do osmifinále, do kterého zároveň posunul i Real Sociedad. Výhra se ovšem pro Nerazzurri podobně jako v prvním vzájemném duelu nerodila snadno, když je znovu zachránil až pokutový kop. Tentokrát se jeho úspěšným exekutorem stal aktuálně nejlepší střelec italské nejvyšší soutěže Lautaro Martínez.

Německý benjamínek obral mistra Itálie. Union pod Vesuvem odmítl 13. prohru v řadě

Nováček soutěže Union Berlín remizoval ve čtvrtém kole skupiny C Ligy mistrů s Neapolí 1:1 a zaznamenal v ní historicky vůbec první bodový zisk. Německý celek hrál o udržení postupových šancí, avšak proti Partenopei výrazně ztrácel. Na konci první půle se navíc šťastně prosadil Matteo Politano. Die Eisernen se ale nevzdali a ve druhé půli dotáhli utkání k vyrovnání, které znamenalo alespoň malý úspěch po 12 soutěžních prohrách v řadě. Nástup Alexe Krále v 70. minutě už rozhodnutí nepřinesl.

Benfica zažila v Baskicku hororový úvod a ve skupině končí, tah se stopery se jí nevyplatil

Real Sociedad zvítězil ve čtvrtém kole skupiny D Ligy mistrů nad Benfikou 3:1. K první domácí výhře mezi evropskou elitou od roku 2003 modrobílí rázně nakročili již v úvodní půlhodině, během níž se třikrát gólově prosadili. Dokonale tak využili nesehranosti hostující defenzivy, která nastoupila netypicky se třemi stopery v základní sestavě. Krátce po tomto nepovedeném úseku se na hřiště v dresu "Orlů" dostal český reprezentant David Jurásek, ani on však definitivu jejich vyřazení z milionářské soutěže neodvrátil.

Držíme si standard, chceme jít z prvního místa, řekl Guardiola po postupu

Manažera Manchesteru City Pepa Guardiolu těší, že si jeho tým zatím drží výkonnost z minulé sezony, v níž získal ceněný treble. Prohlásil to po domácím vítězství 3:0 nad Bernem, kterým si angličtí šampioni dvě kola před koncem skupinové fáze zajistili postup do osmifinále Ligy mistrů.

Pepe předčil Tottiho, obránce je nejstarším střelcem historie Ligy mistrů

FC Porto v úterý večer hostilo Antverpy a hlavní postavou duelu se nakonec stal Pepe. Zkušený obránce v nastavení pečetil výhru portugalského celku a zapsal se do historie Ligy mistrů jako nejstarší střelec.

Zraněný záložník Casemiro bude chybět Manchesteru United až do Vánoc

V Manchesteru United se budou muset nejméně měsíc a půl obejít bez brazilského záložníka Casemira. Manažer Erik ten Hag před dnešním zápasem Ligy mistrů v Kodani řekl, že svalové zranění z minulého týdne je vážnější a letos už s největší pravděpodobností Casemiro hrát nebude.