předkola - 2. předkolo - mistrovská část - 1. zápasy
25.07.2023 21:00 CET
0 : 1
(0:0)

Slovan po taktickom výkone triumfoval v Mostare

V úvodnom meraní síl druhého predkola Ligy majstrov triumfoval ŠK Slovan Bratislava na pôde mužstva HŠK Zrinjski Mostar 1:0.

Od úvodného hvizdu bosniansky klub držal loptu a Slovan sa bránil. V trinástej minúte prišiel pas dopredu za chrbty hostí, no domáci Čuže z prvej z ľavej strany pálil vysoko nad. V 17. minúte vyšlo Mostaru napádanie. Kiš sklepol na hranici 16-ky loptu pre Canadjiju, ktorý predviedol presný pokus a gólman Borjan zahviezdil na zemi pri ľavej žrdi. Napokon sa však aj tak pískal ofsajd. V 21. minúte Lovat odcentroval dovnútra pokutového územia, kde na loptu tesne nedosiahol Barseghjan. Sľubnú kontru ŠK zmarili v poslednej chvíli domáci, ktorí zachytili dôležitú prihrávku Toliča Čavričovi. Slovan postupne prebral aktivitu a Zrinjski sa bránil omnoho viac. V 26. minúte Tolič oblúčikom našiel Čavriča, ktorý bol blízko brány z uhla. V 32. minúte štandardku z ľavej strany kopol Lovat a ak by Zuberu hlavou trafil bránu, jeho prudké zakončenie by domácemu gólmanovi iste narobilo problémy. V 34. minúte bol Čavrič v pokutovom území vytláčaný a tesne spred bránkovej čiary poslal loptu pred bránu, kde ju skrotil Marič. V 35. minúte museli byť ošetrovaní Senič a Čavrič, medzi ktorými došlo k veľmi tvrdému stretu. Nevynútenú žltú kartu dostal dôrazný Barseghjan. V šesťminútovom nadstavenom čase Tičinovič z hranice vápna namieril v dobrej pozícii nad.

V 53. minúte zľava z priameho kopu po faule na prenikajúceho Zuberua opäť centroval Lovat. A opäť na hlavu Zuberua, ktorý vysoko vyskočil a cez svojho strážcu zakončením o zem rozvlnil sieť - 0:1. Situáciu skúmal VAR kvôli možnému faulu šťastného strelca, verdikt však ostal v platnosti a Slovan viedol. V 63. minúte to vyzeralo na faul na Zuberua, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá a bola z toho veľká šanca Mostaru. Čuže pálil zo šiestich metrov, a do strely sa mu hodil Pauschek. Lopta preletela mimo vzdialenejšieho konca brány. V 70. minúte z jedenástich metrov hlavičkoval Kiš. Borjan sa poriadne natiahol, ale pri vzdialenejšej žrdi chytil. Stretnutie prebiehalo vo veľkom teple a duel z času na čas prerušila pitná pauza. V 79. minúte Čorluka z uhla rozozvučal ľavú žrď. V 85. minúte Slovan vybojoval loptu na súperovej polovici a Abubakari vystrelil z poriadnej diaľky. Mieril do stredu, ale Marič mal problémy a zasiahol na dvakrát. V druhej nadstavenej minúte sa z pozoruhodnej diaľky predviedol Lovat a takmer vymietol šibenicu. Jedovku na roh vyškriabal Marič. Domáci držali loptu a centrovali do veľkého vápna, ale Slovan takticky dobre bránil a ubránil. Slovenský majster zvíťazil v Bosne a Hercegovine nad domácim Mostarom 1:0 a je bližšie k postupu do tretieho predkola.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu