01.08.2023 20:30 CET
2 : 2
(1:0)

Slovan proti Mostaru vyrobil drámu, ale 20-tisíc fanúšikov oslavuje postup

ŠK Slovan Bratislava poriadne vystresoval 20-tisícovú kulisu na Tehelnom poli, keď neudržal dvojgólový náskok, no napokon po remíze 2:2 (1:0) s bosnianskym mužstvom Zrinjski Mostar postúpil do tretieho predkola Ligy majstrov.

V druhej minúte si Weiss vymenil loptu so Zuberuom a odcentroval. Kucka sa načahoval a chýbalo málo, aby otvoril skóre. V piatej minúte centroval od rohovej zastávky Lovat. Kucka hlavou predĺžil na zadnú žrď, kde taktiež hlavou trafil do ľavej časti brány Čavrič. Marič bol bezmocný - 1:0. Vo ôsmej minúte sa Lovatovi otvoril priestor, a tak vystrelil z diaľky. Marič v strede brány vyrazil jeho bombu nad brvno. V 14. minúte sa hostia prvýkrát dostali do domáceho pokutového územia. Čuže chcel jemným oblúčikom prekvapiť Borjana, a lopta skončila nad. Slovan sa bránil na vlastnej polovici, ale súpera do šancí nepúšťal. V 24. minúte spoza pokutového územia zakončil Kožulj. V strede priestoru troch žrdí pohodlne chytil Borjan. V 28. minúte sa v 16-ke objavil Bilbija a nabil Čužemu, ktorý z jedenástich metrov vysoko prestrelil. V 44. minúte mal priestor Canadjija. Zakončenie menovaného Borjan bez problémov chytil. V 45. minúte Zuberu prihral do veľkého vápna, kde okamžite, avšak vysoko nad, zakončoval Kankava.

Po obrátke to z diaľky skúšal Lovat; chýbala mu presnosť. V 57. minúte Čavrič dobre prešiel do šance cez brániaceho Barišiča, no lopta mu ostala trochu vzadu a v páde už nezakončil úspešne. V 66. minúte Zrinjski vhadzoval na svojej polovici. Zapracoval Savvidis a získal loptu pre Weissa. Vlado prihral Čavričovi, ktorý pätičkou vysunul Zuberua a legionár tmavej pleti to z hranice vápna napálil do stredu pod brvno - 2:0. Marič si na loptu siahol, ale na zabránenie gólu to bolo málo. V 67. minúte Mostar mohol hneď odpovedať. Jeho hráč v dobrej príležitosti tesne prestrelil. V 75. minúte Slovan inkasoval po rohovom kope. Od zástavky odcentroval Kiš. Do vzduchu sa zavesil Barišič a prudkou hlavičkou pod brvno znížil na 1:2 z pohľadu svojho tímu. Bránu neskôr netrafil čerstvý Marcelli. V 89. minúte z priameho kopu odcentroval Kiš. Barišič hlavičkoval vedľa pravej žrde. V tretej nadstavenej minúte Canadjija vypálil z voleja po odrazenej lopte. Tá sa od pravej žrde odrazila pred bránu, kde ju do opustenej brány poslal Ivančič - 2:2. A z jasného zápasu bola veľká dráma. Sólový nájazd nepremenil Malik, hoci zakončil dobre. Nadstavovalo sa šesť minút, Zrinjski mal niekoľko štandardiek, no Slovan postup ukopal. Slovenský majster uhral so Zrinjskim Mostarom remízu 2:2 a uvidíme ho v treťom predkole Ligy majstrov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu