2 : 2
(2:1)

Joaquín Correa (© AFP)

Bruggy v deseti statečně vzdorovaly, i tak v Lize mistrů končí

Přímý souboj o postup ze skupiny F byl k vidění v Římě. Lazio tam proti Bruggám remizovalo 2:2 a proklouzlo tak do osmifinále. Hosté dokázali vždy jen vyrovnat, na Correovu trefu odvětil Vormer, na tu Immobileho zase Vanaken.

Zápas byl zajímavý kromě postupové otázky také tím, že se střetli dva bývalí brankáři Liverpoolu. Na straně italského mužstva se představil Pepe Reina, hostům kryl záda Simon Mignolet. Lazio pak vsadilo na rozestavení 3-5-2, skórování gólů dostali na starosti Correa s Immobilem. Hosté nastoupili se čtyřmi středopolaři, před nimiž operovali Diatta a Lang.

Úvod utkání se nesl ve velmi svižném duchu. Už ve dvanácté minutě nebezpečně vypálil Alberto, jehož ránu vyrazil Mignolet jen k dobíhajícímu Joaquínu Correovi. Ten už do poloodkryté klece snadno zakončil.

Hned o tři minuty později bylo vyrovnáno. Jednalo se přitom o podobnou situaci. Reina vytěsnil skákavou Langovu ránu, jenže k míči se dostal zcela osamocený Ruud Vormer, jenž silou procpal balón do sítě. Vormer mohl vzápětí přidat druhou trefu, avšak k úspěchu mu scházelo pár centimetrů.

Namísto toho se tak do vedení dostali Římané. Unikající Ciro Immobile byl v pokutovém území nedovoleně poslán k zemi Matou, což neuniklo zraku sudího, jenž nařídil penaltu. Té se ujal sám faulovaný a s přehledem skóroval na druhou stranu, než skákal gólman.

Po necelých čtyřiceti minutách to vypadalo, že o postupujícím je rozhodnuto. Exslávistický křídelník Eduard Sobol zfauloval Lazzariho, za což uviděl žlutou kartu. Jelikož pro něj byla již druhou, musel se odebrat do sprch a oslabil tak svůj tým.

Lazio si i po přestávce šlo sebevědomě pro vítězství, po přihrávce Milinkoviće-Saviće mohl svůj druhý gól přidat Correa, jenže mířidla se mu lehce vychýlila. Nahrávající Srb to pak zkoušel ze zajímavé pozice ze střední vzdálenosti, pro Mignoleta se ale jednalo o snadný zákrok.

Jenže namísto navýšení vedení překvapivě přišla vyrovnávací trefa. Z pravé strany odcentroval Vormer, na jehož pas si naskočil Hans Vanaken. Jeho prudká hlavička na přední tyč se ukázala býti pro Reinu příliš velkým soustem.

Ve druhé minutě nastavení se mohl stát hrdinou belgického celku de Katelaere, jemuž skutečně scházely jen centimetry. Na levé straně se dostal k odraženému míči a z voleje ihned vypálil, rána se odrazila od břevna zpět mimo bránu.

Lazio tak prošlo skupinou bez porážky, přesto se nachází "až" na druhé příčce. Nejlepším z této čtveřice byl Dortmund, Bruggy pak skončily třetí před Zenitem.

Autor: Martin Vejdělek / o2tv.cz