13.09.2017 20:45 CET
1 : 3
(1:2)

FC Porto - Beşiktaş JK 1:3

Porto doma trochu překvapivě podlehlo Besiktasi, v jehož řadách nastoupil místní oblíbenec Ricardo Quaresma. Turecký šampión si tři body zasloužil, na Estadio Dragao byl dostatečně produktivní i efektivní.

A právě Quaresma měl prsty v prvním gólu hostů. Na jeho precizní centr si naskočil Talisca a Besiktas vedl 1:0. Za pouhých šest minut mohlo být srovnáno, po náporu domácích se dostal k odraženému balónu Torres a Fabriho zachránila tyčka. Besiktas nakonec i tak inkasoval, Tellesův rohový kop na přední tyči zasáhl nešťastně Duško Tošić a Draci díky vlastenci srovnali stav.

Turecký šampión byl směrem dopředu velmi nebezpečný a ve 28. minutě si vzal vedení zpátky. Cenk Tosun se odhodlal k dalekonosné ráně z dobrých třiceti metrů a Casillas mohl jen nevěřícně kroutit hlavou. O totéž se na druhé straně pokoušel Tiquinho, ale Fabri byl na místě.

Porto nemohlo být s výkonem v prvním poločase spokojeno a domácí trenér o přestávce přichystal hned dvojí střídání. Místo Corony s Torresem vyběhli na trávník André a Otávio. Porto ale nemělo trvalou převahu a ve druhém dějství poprvé zahrozilo až v 60. minutě. Tiquinho dostal přesnou kolmici a Fabri předvedl další důležitý zákrok.

Čtvrthodinu před koncem opouštěl za velkého potlesku trávník místní oblíbenec Quaresma. Besiktas už bez něj bránil hubený náskok a čtyři minuty před koncem zasadil Drakům definitivní úder. Álvaro Negredo přihrál Ryanu Babelovi, který technickou střelou potřetí překonal Ikera Casillase. Porto se sice sympaticky nevzdávalo, další ránu vypálil Tiquinho, ale Fabri už nic za svá záda nepropustil. Na Estadio Dragao se tak zrodilo překvapení, Besiktas zvítězil 3:1.

Autor: Ondřej Linhart / Onlajny.com, uefa.com