14.09.2016 20:45 CET
0 : 3
(0:2)

Debutující Leicester na úvod s přehledem vyloupil Bruggy

Premiéru v Lize mistrů zvládl anglický mistr z Leicesteru na výbornou. Svěřenci kouče Ranieriho totiž zcela opanovali zápas proti Clubbu Bruggy a zvítězili v Belgii 3:0. O průlom skóre se brzy postaral Marc Albrighton, jehož ještě do přestávky doplnil krásnou ranou z přímého kopu Riyad Mahrez. Alžírský reprezentant pak korunoval povedený výkon svou druhou trefou večera z pokutového kopu, který mu ve stylu loňské sezony vybojoval v samostatném úniku Jamie Vardy.

Zatímco v domácí soutěži se Leicester zatím nepřiblížil formě, která mu loni vynesla překvapivý titul, proti Bruggám to již byli staří dobří Foxes. Určitou roli v tom jistě sehrála i pokulhávající kvalita soupeře, ovšem nic to neměnilo na tom, že taktika se zabezpečenou obranou a rázným přímočarým útokem po ose Mahrez - Vardy opět slavila úspěch a Evropa tak poznává, čím že se to anglický šampion vypracoval až na vrchol.

O pohodový vstup hostí do zápasu se přičinil i soupeřův brankář Ludovic Butelle, jenž v páté minutě hrubě neodhadl dlouhé vhazování Luise Hernándeze a dovolil tak Marcu Albrightonovi zblízka doklepnout míč do odkryté sítě. Také druhý gól večera zapříčinila výraznou měrou chyba domácí obrany. Kapitán Timmy Simons musel nastalý zmatek po špatné rozehrávce hasit až faulem na Jamieho Vardyho jen kousek od vlastní šestnáctky, čehož následně Riyad Mahrez perfektně využil zakrouceným přímým kopem, na který Butelle neměl nárok.

Ještě do přestávky málem přidal třetí trefu Danny Drinkwater tvrdou ranou z voleje, kterou domácí brankář na poslední chvíli vytlačil nad břevno. V jednašedesáté minutě se už ale hosté onoho definitivního pojištění středečního triumfu dočkali. Stačil k tomu jednoduchý výpad rychlonohého Vardyho, jehož zastavil až nedovoleným zákrokem vyběhnuvší Butelle, za což si vysloužil žlutou kartu a pokutový kop. Riyad Mahrez sice zahodil hned tři z předešlých čtyř penalt, ovšem tentokráte nezaváhal a o vítězi bylo rozhodnuto.

Vzápětí mohl alespoň zkorigovat tříbrankový debakl José Izquierdo, jenže svůj odvážný průnik vpřed zakončil pouze ranou do tyče. Leicester tak uhájil čisté konto a výhrou 3:0 na hřišti soupeře udělal důležitý krok za postupem do osmifinále, obzvláště v kontextu remízy Porta s Kodaní.

Autor: Martin Kantor / theguardian.com