01.11.2016 20:45 CET
1 : 1
(1:0)

Celtic vyrovnal z penalty a veze z Německa bod

Utkání mezi Gladbachem a Celtikem hrané ve Skotsku přineslo před dvěma týdny výhrou německého mužstva, na což chtěli svěřenci Andrého Schuberta navázat i v úterý večer. Případné tři body z dnešního zápasu by navíc Hříbata držely ve hře i v boji o druhé místo, které před dnešními zápasy držel Manchester City.

Do první šance se Němci dostali ve dvacáté minutě, když uzdravený Hazard našel v šestnáctce přihrávkou Strobla, avšak gólman Gordon jeho střelecký pokus bez problémů zlikvidoval. Podle hesla nedáš - dostaneš mohl jít o čtyři minuty později do vedení Celtic, avšak nebezpečná rána Sinclaira skončila jen na tyči branky, jenž jako tradičně střežila švýcarská reprezentační jednička Yann Sommer.

Zápas bohatý na šance pokračoval v podobném duchu a ve dvaatřicáté minutě se diváci v Borussia-Parku už dočkali i první branky. Tu k radosti domácích příznivců vstřelil po parádním centru z pravé strany od Thorgana Hazarda Lars Stindl a Hříbata šla do vedení, jenž si následně odnesla i na poločasovou přestávku.

Po návratu z kabin mohli v krátkém čase po sobě zápas ve prospěch domácích rozhodnout Hahn a Johnson, ale ani jeden z hráčů Borussie nedokázal Gordon v šancích překonat. Naproti tomu v šestasedmdesáté minutě dostali výbornou příležitost na vyrovníní skóre hosté ze Skotska. Po faulu Korba na Dembelého ukázal rozhodčí na puntík znamenající pokutový kop. K rozehrání penalty se postavil navzdory zvyklostem sám poškozený a bezpečně poslal míč na opačnou stranu, než si zvolil gólman Sommer.

Celtic tak dokázal v Německu vyválčit bod za remízu 1:1 s Mönchengladbachem, zato Borussii se po výhře Citizens nad Barcelonou značně vzdálila druhá postupová příčka.

Autor: Jan Pikous / onlajny.com