26.11.2013 20:45 CET
0 : 3
(0:1)

Milán veze z Celtic Parku snadnou výhru

Ačkoli se italskému gigantu v Serii A příliš nedaří, jeho fanoušci dále mohou snít o úspěchu v Lize mistrů. Rossoneri totiž vezou ze skotského Glasgow překvapivě snadnou výhru, když si s tamním Celtikem poradili rozdílem tří branek.

Těžký souboj se skotským týmem nepřišel pro milánský celek v pravou chvíli - budoucnost trenéra Maxe Allegriho je v italských médiích propírána stále častěji, kritika se valí i na hráče. Posledním v dlouhé řadě se stal Mario Balotelli, jehož častá extempore byla až příliš na legendárního Zvonimira Bobana. Dnešní zápas mohl sloužit jako pádná odpověď. Na stránkách sportovních deníků se objevila také slova fanoušky milovaného Brazilce Kaká, který prohlásil, že jej teď milánský klub potřebuje víc než kdy dříve.

Úvodní minuty jasně patřily právě hostím, protože se během nich několikrát cpal do zakončení právě Mario Balotelli. Jeho rány ale mířily těsně vedle. Míč se sice častěji potkával s kopačkami AC, ale byli to hráči Celtiku, kteří se mohli dostat do vedení. Před Abbiatim se totiž zčistajasna zjevil Kayal, který ale ve velké šanci netrefil! A zkušený italský celek trestal. Skotský tým totiž nepokryl záložníka Kaká, jenž využil svých zkušeností a zakončil roh Valtera Birsy přesně za záda brankáře Forstera!

Allegriho tým si byl vědom své výhody a obranu Celtiku dál zatěžoval nebezpečnými centry. Po Abateho pokusu se do zakončení dostal Mario Balotelli, kontroverzní italský útočník ale Forstera nepřekonal. Další problém pro domácí jedenáctku nastal po půlhodině hry, kdy musel kvůli zdravotním potížím odstoupit záložník Kayal. Jeho místo zaujal mladík Joe Ledley. I přes nepříjemný škrt v plánech však domácí dál útočili, což bylo vidět například z tvrdé rány Derka Boerrigtera. S ní si ale zkušený brankář Christian Abbiati nakonec poradil.

Postupem času se milánští odebrali do defenzivnějšího postavení, čehož mohli domácí využít. V pokutovém území se totiž do zakončení dostal Kris Commons, který však neprostřelil Abbiatiho! Radovat se mohli fanoušci druhého týmu, ale Balotelliho branka nemohla být kvůli ofsajdovému postavení uznána. Rossoneri sice nijak nezářili, ale poločasový úkol splnili.

Start do druhé půle se možná hostům nejprve nedařil, když se zranil Ignazio Abate. Navíc se Celtic dostal do skvělé šance vyrovnat průběh utkání. Van Dijk totiž obdržel výtečný centr od Mulgrewa, míč si krátce zpracoval a neobtěžován soupeřovými obránci vystřelil. Míč ale ke své smůle napálil jen do pozorně bránícího Abbiatiho! A stejně jako v první půli, i v té druhé milánští hráči soupeřovu potenci trestali. K exekuci volného přímého kopu se totiž postavil Valter Birsa, po jehož centru se do míče opřel střídající Nocerino. Italský záložník sice bránu netrefil, ale i tak se mohl radovat. Balon se totiž dostal k volnému Cristiánovi Zapatovi a kolumbijský stoper přesnou ranou zvýšil vedení!

Sotva se Celtic dostal k míči s úmyslem rozehrát a dostat se k případnému zdramatizování utkání, číslovka v kolonce inkasovaných gólů se navýšila. Riccardo Montolivo potáhl míč ze středu hřiště, nabídl jej spoluhráči Balotellimu a ten zamířil přesně! Co se asi v tu dobu honilo hlavou Zvonimiru Bobanovi...

Přesto se Glasgow mohl alespoň jednou radovat. To by ale Forrest musel proměnit svůj nájezd na bránu Abbiatiho. Míč však poslal jen těsně vedle tyče. Dvacet minut před koncem druhého dějství se za mohutných ovací hostujícího sektoru na lavičku uchýlil Valter Birsa, strůjce dnešních dvou branek. Jeho místo zaujal Kevin Constant, pár minut si mohl připsat také Robinho. Ten se však k míči delší dobu nemohl dostat - naopak hrozil řecký útočník Samaras. Rozvíjející se akci ale zastavil praporek pomezního sudího.

Celtic se sice pokoušel umazat nulu na kontě brankáře Abbiatiho, ale zkušený brankář se překonat nenechal. AC již zbytek utkání dohrálo bez větších problémů a dál může stíhat vedoucí Barcelonu. A protože nad ní Ajax zvítězil, tři body ze Skotska mají obrovskou váhu...

Autor: Ondřej Pražák