03.10.2012 20:45 CET
0 : 3
(0:1)

RSC Anderlecht - Málaga CF 0:3

Málaga je nováčkem Ligy mistrů, na výkonech a výsledcích to ovšem není ani trochu znát. Španělský klub na úvod snadno zdolal Zenit Petrohrad a problémy neměl ani v Bruselu, Anderlechtu nedal žádnou šanci a do Andalusie si veze zaslouženou výhru 3:0.

Málaga měla utkání pod kontrolou od samého úvodu a v první patnáctiminutovce musel Proto dvakrát hasit nebezpečí při snaze Joaquína. Ten měl prsty i v další nebezpečné akci, po centru někdejšího záložníka Valencie a Betisu z rohového kopu mířil nepřesně Demichelis.

Následně hosté předvedli první velkou parádu, Eliseu rozehrával trestný kop, místo střely ovšem volil prudkou přihrávku na vápno na Isca, který patičkou z první parádně uvolnil Saviolu. Ten se rázem ocitl sám před Protem, který vyhrál i tento vzájemný souboj.

Těsně před poločasem se znovu nedočkal Joaquín, jeho gólovou střelu srazil Deschacht na rohový kop. Z toho ale už zapršelo, odražený míč se dostal k Eliseuovi a ten parádní ranou bez přípravy vymetl pavouky ze šibenice, Proto měl co dělat, aby se za povedenou bombou stihl alespoň ohlédnout - 0:1.

V úvodu druhé půle sice přinutil Caballera k zákroku Kljestan, jinak se ale nic nezměnilo a i nadále udávali tempo hry hosté. V 55. minutě se navíc dočkali pojistky - Kouyate v pokutovém území fauloval Monreala a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Joaquín - 0:2.

V 63. minutě pak alespoň zbytky domácího odporu definitivně zlomil Eliseu, kterého poslal samotného na brankáře Isco a Eliseu zvolil nádherný oblouček - 0:3.

Málaga mohla vyhrát ještě vyšším rozdílem, když další povedenou akci zakončoval osamocený Iturra do míst, v nichž stál připravený Proto.

Autor: Tomáš Pavlík / soccernet.com