17.07.2012 19:30 CET
1 : 0
(0:0)

Tesný náskok si do odvety vezie Žilina

Prvý duel 2. predkola Ligy majstrov si pod Dubňom postrážila Žilina a vyhrala najtesnejším gólovým rozdielom 1:0. Postaral sa o to osem minút pred koncom obranca Jozef Piaček.

Pred odvetným duelom ešte šošonov môže mrzieť fakt, že Ricardo Nunes nepremenil pokutový kop. Ale poďme poporiadku. V úvode sa tímy neoťukávali, ako prvý zahrozil Ceesay a brankár hostí Amos musel prvýkrát zasahovať. V 10. minúte sa mohlo meniť skóre, ale Piaček svoje dve príležitosti po rohových kopoch nezúžitkoval. Najprv ho vychytal gólman a potom trafil brvno. Na druhej strane zahrozil Abuhazira a zákrok musel predviesť aj Dúbravka. Ten istý hráč potom mieril len tesne vedľa žrde. V útočnej hre, kde však už postupne mali prevahu hostia, zahrozil aj Barčík, ale ani jeho strela si priestor medzi žrďami nenašla. Dúbravka musel čeliť šanci aj po polhodine hry, autorom bol Solari. V závere už tímy čakali na polčasový hvizd rozhodcu.

Aj v druhom polčase sa rodilo mnoho šancí a prvú ju mal v 48. minúte Guima. Jeho hlavička však Amosa neprekonala. V 58. minúte to mohla byť pre Žilinu veľká pohroma. Tzedek trafil zblízka len brvno po Dúbravkovom vyrazení lopty a skóre sa tak nemenilo ani po tomto momente. Ale niečo podobné predviedol aj na druhej strane Ceesay. Po hodine hry sa dostal k lopte a k poloodkrytej bráne, no napálil len do brankára, ktorý držal svoje mužstvo nad hladinou výbornými zákrokmi. V 80. minúte sa konečne mohlo meniť skóre, Žilina si vypýtala penaltu. Po faule na Dezu si loptu postavil Nunes, ale fantastický Amos nedovolil zmenu skóre ani teraz. Po tejto situácii však nasledoval rohový kop a po ňom Žilina predsa len otvorila skóre, presadil sa Piaček. V závere sa domáci už nikam nehnali a pokúšali sa svoj stav udržať a ísť do odvety aspoň s jednogólovým náskokom. To sa podarilo, ale stav 1:0 pred odvetou ešte nič nezaručuje.

Autor: Ľubomír Hudačko