04.12.2012 20:45 CET
2 : 2
(1:0)

Málaga uzavřela skupinu remízou s Anderlechtem

Španělský nováček Ligy mistrů sice doma s Anderlechtem pouze remizoval 2:2, ale nakonec to nevadí - AC totiž rovněž doma překvapivě podlehlo Zenitu, a Málaga tak postupuje bezpečně z prvního místa skupiny C, zatímco hosté v této sezóně evropských pohárů končí.

Domácí se dostali dvakrát do vedení díky brankám kapitána Sergia Dudy, ale Belgičané dokázali vždy odpovědět; nejprve se prosadil Jovanović, poté v závěru Mbokani. Zhoršující se forma Málagy tak dnes vyvrácena nebyla, ale fantastický start jí zajistil konečný triumf ve skupině.

Samotné utkání začalo poměrně vyrovnanou první půlí, v níž se ke svým šancím propracovali oba soupeři, ale zaměstnat brankáře se jim prakticky nepodařilo. Málaga měla míč více na kopačkách, nicméně gólmana Silvia Prota to nemuselo příliš vzrušovat; to Carlos Kameni na druhé straně vyrážel nebezpečnou ránu Massima Bruna, který málem využil Safariho rohového kopu k překvapivému vedení.

Pro Anderlecht by i poločasová remíza znamenala průběžný úspěch, jenže jim zkrátka nebylo dopřáno - Duda se trefil takříkajíc do šatny. Ve 45. minutě dostal překvapivé množství času na kraji vápna, rozhlédl se, zamířil a vypálil do levého vinglu Protovy brány.

Hned na začátku druhé půle však hosté vyrovnali prostřednictvím Jovanoviće, který přeloboval Kameniho a udržel tak šanci belgického mistra na třetí místo. Kdyby následně tentýž hráč nenechal pouze vyniknout kamerunského strážce domácí brány a dostal svůj tým do vedení, možná by bylo nakonec všechno jinak.

Jenže Duda prakticky několik vteřin poté jeho zaváhání potrestal, když si narazil s Buonanottem a propálil Prota podruhé. Anderlecht sice ještě dokázal jednou vyrovnat díky Mbokanimu úspěšnému pokusu z 89. minuty, ale výsledný bod mu nakonec není k ničemu.

Autor: Dominik Zezula / soccernet.com